Darami87 Darami87 komentáře u knih

Sestry z Versailles Sestry z Versailles Sally Christie

Jak se říká: "po přízni řízni!"

28.04.2019 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Naprosto fascinující a dech beroucí kniha, která neskutečným způsobem předběhla svou dobu. První polovina knihy byla ohromně zajímavá a poutavá, se zbytkem knihy jsem měla trochu problém, zdálo se mi to dost těžké. Ale za ten nápad a celkově zpracování prostě musím dát pět hvězd.

07.03.2019 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

I když nejsem zrovna geek, kniha se mi líbila. Zajímavý, originální nápad plný odkazů na staré hry. Jestlipak jsem byla jediná, kdo občas odložil knihu, aby si na internetu našel nějaký výjev ze hry popsaný v knize? Některé pasáže pro mě byly trochu těžké k pochopení, ale to asi proto, že jsem jinak počítačový analfabet.

21.01.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

To je vtip? Tohle má být debut roku? Zpočátku kniha celkem zajímavá, ale z nějakého důvodu jsem měla ve své hlavě neustále záběry z filmu To. Myslím, z toho nového filmu. Byla to podobnost čistě náhodná nebo se jedná o mizerně provedenou vykrádačku? Jo, jasan, pachatel byl pro mě neznámý až do poslední chvíle, ale jinak se žádné velké nadšení nekonalo. A dočíst poslední stránky knihy bylo naprosté týrání. Nemohla jsem se donutit k četbě. Jediné, co mě zajímalo bylo, kde je hlava. Já vlastně věděla od začátku, kde je, ale doufala jsem, že se pletu.

31.12.2018 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Nebudu se nutit knihu dočíst. Tohle je fakt moc velké mučení.. Vážně se nikdo nepozastavil nad tou nemožně stupidní zápletkou? Prostě rodiče na pendrek chtějí jít pařit, tak nechají dítě doma samotné. Kojící matka, která bere antidepresiva vesele chlastá vínko... Tohle nezodpovědné chování odpovídá spíš mladému vyfetovanému párečku, než manželům na slušné úrovni. I chování detektiva Rasbacha je naprosto nesmyslné! A tím hlavně myslím chování ohledně (POZOR SPOILER) nabídky přímo únosci. Který detektiv se zdravým rozumem by schválil takovou do nebe volající blbost? Ne, na tohle fakt nemám. Radši kousat ježky, než dočítat tohle....

22.11.2018 odpad!

Pastýř smrti Pastýř smrti Ethan Cross

Fakt jsem se snažila tuhle nemožnou slátaninu přečíst do konce, ale asi třicet stran před koncem jsem ztratila nervy. Už na první stránce mě zarazil styl psaní, který sice není špatný, ale k tomuto žánru se absolutně nehodí. Spíš jsem měla pocit, že se jedná o telenovelu s příběhem "policajta s pěstmi ze železa, ale srdcem ze sametu". Kniha byla předvídatelná a příšerně zdlouhavá. Některé slinty mi opravdu spíš připomínaly scénu z telenovely, kde jedna z hlavních postav rádoby poeticky žvatlá o svém životě či současné situaci... Nebudu se vůbec vyjadřovat k postavě Ackermana- nesmyslná a nereálná postava.....

18.11.2018 2 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Řekla bych, že se jedná o poměrně příjemné čtení, ale nijak zvlášť bych knihu nevyzdvihovala. Čekala jsem asi více duchovna. Toto na mě působilo spíš jako povídková kniha, která své příběhy servíruje vskutku originálním způsobem. Některé příběhy mě bavily více, některé méně a některé vůbec. Přiznám se, že nejvíc jsem asi hltala příběh trosečníka. Ke konci se mi líbily úvahy člověka odsouzeného na smrt a při tom s vědomím, že nezemře nikdy, neboť ducha nelze zabít. Nicméně úplně poslední stránky mi přišly zbytečně zdlouhavé.

08.11.2018 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Ani jsem nečekala, že mě kniha tolik vtáhne do děje a tak se mi zalíbí. Kniha se pěkně četla, hezky ubíhala, ale i tak nemůžu dát pět hvězd. Nejsem schopná si udělat názor na Kim. Chvílemi mi lezla na nervy a chvílemi jsem s ní velice sympatizovala a chápala ji. Když byl odhalen pachatel (nemyslím vrah dívek), byla jsem dost překvapená. Ale nebylo to takové to šokující cvaknutí, které zažívám například u knih Ch.Cartera, spíš to bylo takové to: "jakože cože?" To finále mi úplně nesedlo, ale jinak super.

24.10.2018 4 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Charlotte Linková mě svým projevem velice zaujala a rozhodně si hodlám přečíst i ostatní její knihy. Zpočátku jsem s Ryenem celkem soucítila, ale v druhé polovině mě to přešlo. Nejdřív na mě totiž působil jako ten ztracený chlapec peroucí se o své místo v životě. Ale nakonec se z něj vyklubal jen obyčejný sobecký parchant. Většina postav mi byla velmi příjemná a dokázala jsem se do nich vžít. Jen Nora mi z pochopitelných důvodů nesedla.

16.10.2018 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tolik brutality... Něco tak šíleného jsem ještě nečetla a celou dobu jsem si kladla otázku: "Co je to za šílenou bestii!?" A pak.... Přišlo pochopení. A to až takové, že mi bylo líto, že pachatele chytili. Vzhledem k bolesti jeho a desítek jiných, si oběti vytrpěly přesně to, co si zasloužily. Kdo seje vítr, bouři sklízí a Boží mlýny melou.

01.10.2018 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Vynikající kniha!!! Vůbec mi nevadilo, že kniha byla spíše zaměřená na vládu a příslušné orgány a obyčejné obyvatele zmiňovala jen okrajově. Takových katastrofických knih o osudech "postižených" tu už bylo. Tohle je konečně něco z jiného soudku. Některé odborné pasáže jsem musela číst dvakrát, abych jim úplně porozuměla, ale ani to mě nedonutí snížit hodnocení. I já, asi jako každý, kdo čte takovou knihu, jsem se musela zamyslet. Situace která nastala v knize se může stát. A my na to absolutně nejsme připraveni. Začala jsem uvažovat o tom, jak by člověk musel být připraven, aby něco takového přežil alespoň dva týdny. A začala jsem přemýšlet- moji rodiče mají starý dům, ve kterém je možné zatopit v kamnech, na kterých se dá i uvařit a mají i pár zvířat. Ale co dál? Je třeba zajistit vodu. HODNĚ VODY. Taky jídlo v konzervách, těstoviny, rýži, mouku.... A svíčky. A baterky. A baterky do baterek. A vlhčené ubrousky. Pytle na odpad, powerbanku k telefonu, léky..... A jak tak člověk začne uvažovat nad tím, co vše by potřeboval, aby byl připraven, uvědomí si, že na takovou situaci zkrátka není možné být připraven.
Obdivuji autorův smysl pro detail, díky kterému byl schopen vykreslit tuto situaci do téměř titěrných detailů. Když nejde elektřina, každému dojde, že si nenakoupí a nezapne televizi. Ale ostatní věci jako úhyn zvířat, ekonomické škody, propady na burzách, znečištění vody..... Je vidět, že Marc Elsberg nešil horkou nití. Naopak- studoval a promýšlel a to se cení!

02.09.2018 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Ze začátku zajímavá kniha, jen mi neuvěřitelně lezl na nervy Joesbury. Od druhé poloviny mi lezla na nervy Lacey. Chování hlavních postav bylo chvílemi opravdu absurdní. Poslední věta na straně 232 mě málem donutila knihu odložit. Říkala jsem si, že je to naprostý nesmysl a jak se na konci ukázalo, měla jsem vlastně pravdu.
Mám ráda šokující a nepředvídatelné detektivní thrillery, ale tohle mi přišlo nepovedeně překombinované a zmatené.

23.08.2018 2 z 5

Zemři se mnou, sestřičko Zemři se mnou, sestřičko Karen Sander (p)

Slabý průměr. Pachatel byl jasný hned v první třetině knihy a snaha autorky soustředit čtenáře na jinou osobu byla až trapná..... Kniha byla dost předvídatelná.

01.08.2018 2 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Absolutně dokonalá a skvělá kniha. Už dlouho mě žádná kniha nezaujala natolik, abych se od ní nemohla odtrhnout. Četla jsem v každé volné chvíli. A když jsem nečetla, pořád jsem na knihu myslela. Skvělé téma, které autor dokázal podat tak, aby ho dokázal pochopit i laik. Kniha byla překvapivá, napínavá a jednoduše geniální. Zařazuji knihu do poličky těch, které hodlám číst víc než jednou.

08.07.2018 5 z 5

Unesená Unesená Mo Hayder

Já nevím... Přiznám se, že pachatel mě napadl hodně brzy, ale říkala jsem si, že je to přece úplný nesmysl. A když se ukázalo, že jsem se trefila, pořád jsem čekala nějaký obrat. Nemohla jsem uvěřit tomu, že by to byl skutečně on. Přišlo mi to dost nedomyšlené. Navíc jsem se snad do půlky knihy nemohla pořádně začíst. A v knize bylo taky dost zbytečností. Například případ Misty a nebo postava Chodícího muže. To mi prostě přišlo navíc.

26.06.2018 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Konečně se mi po delší době dostala do rukou kniha, která mě opravdu pohltila. Skvělý příběh. Jen mě trochu zklamalo, že vraha jsem odhalila prakticky hned.

10.06.2018 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Upřímně nevím, proč se S. Kingovi přezdívá "mistr hrůzy". Těch pár knih, co jsem četla mi přišlo spíš jako obyčejná oddechovka, průměr, nic víc. Ovšem když jsem četla první povídku knihy, říkala jsem si: "Ano, ano, to je konečně ono!"
U některých pasáží mi přímo běhal mráz po zádech. Dokonalé.
Jenže Velký řidič už byl zase slabý průměr. Nemluvě o nehorázné stupiditě hlavní hrdinky. To by se dalo omluvit snad jen tím, že jí z toho zážitku prostě totálně škráblo. Prodlužování času bylo tak zajímavé. Super téma! A ten konec? To má být vtip nebo odfláknutá povídka středoškoláka, kterého už nebavilo matlat se s koncem, tak se na to prostě vykašlal? Pořád jsem dávala Kingovi šanci. Říkala jsem si, že jsem prostě jen sáhla na slabší knihu. Jenže teď si říkám, že jsem jeho slabých knih četla tolik, že už nemám zájem zkoušet další jeho díla. Dobré manželství už jsem ani nečetla.

30.05.2018 3 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Musím se přiznat, že kdybych neviděla film, měla bych problém se na začátku chytit. Kniha mě donutila přemýšlet nejen o tom, jak pomíjivé je vše, co máme, ale také o tom, proč žít? Během četby jsem se neustále musela ptát, proč se vlastně muž a chlapec pokoušejí přežít? Proč existovat ve světe plného hladu, zimy a strachu? Konec knihy mi přišel úplně nesmyslný... Chápu, že autor asi chtěl pochmurnou atmosféru odlehčit "šťastným koncem", ale tohle se mi k tomu prostě nehodilo. Bylo to velmi zvláštní čtení, ovšem průměrné.

09.05.2018 3 z 5

Temná hra paměti Temná hra paměti Ron Puyn

Ach jo, tohle byla neskutečná zívačka. Začátek knihy byl parádní, ale pak už to šlo jen z kopce. A strašně mi lezlo na nervy absolutně nelogické chování postav. Jako vážně, kdo by se zachoval jako Stephen se ženou. Jako vážně, kdo by nešel po takovém masakru k lékaři? A ten konec s Jenny. To je snad špatný vtip....

03.05.2018 2 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Asi riskuju, že budu ukamenována, ale musím říct, že příliš nechápu to vysoké hodnocení.
První třetinu knihy jsem si užila a moc se mi líbily Marilynovi myšlenky a pohled na svět. Nicméně díky druhé třetině knihy Marilyn Manson v mých očích hluboce klesl. Byl to pro mě umělec, který má drsný způsob vyjádření, kterým umí člověka neuvěřitelně zaujmout a fascinovat. A najednou jsem četla životopis vyjeté pokrytecké fetky. Naštěstí to poslední třetina knihy zachránila a Marilyn se opět začal věnovat tvorbě tak, jak se patří. Ano, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí, spoustu šokujících věcí, ale i tak jsem se občas musela do čtení nutit a chvilkama jsem si říkala, že knihu snad ani nedočtu.

25.04.2018 3 z 5