Danka1975 Danka1975 komentáře u knih

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Na knize je uvedo, že je nutností pro fanoušky Zmizelé a Dívky ve vlaku, ne že bych byla nějaký fanoušek, ale knihy i přes možné výhrady se mi četly jedním dechem. . Tady byl ten začátek takový pomalejší. . .:-), nedělalo mi problémy knihu odložit před spaním. . :-), bylo to" jakoby jste šli s plným batohem do kopce a nebyl problém si odpočinout, za to na vrcholu se zvrtlo počasí a výhled byl úžasný. . :-))), pak jste z kopce jeli v autě, které nemělo brzdu a byli jste sakra rychle dole. . . :-))). . knize jsem chtěla ještě včera dát 3 hvězdičky vzhledem k titulů výše citovaným, ale je fakt, že konec, myšlenky a pocity mě dostaly. . . takže dávám 4. . Opět se zde setkáváme s tím, že nic není takové, jak se zdá a vypadá a že pravda vždycky vyjde na povrch. Opět bonusové body za to, že to přečetla má 14tiletá dcera (ta zase tvdila, že "to bylo, mami, fakt dost sprostý", . . . . četla ji přede mnou :-))

26.09.2016 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Tak na tuhle knihu nezapomenu. (i když jsem si na ní vzpomněla díky procházení komentářů) :-))). ., četla jsem jí jako jednu z prvních "polistopadových", do dneška mám pocit beznaděje a a nemohla jsem pochopit, že je vůbec něco takové možné :-(. . .později mi prošly rukama i drsnější příběhy, které by měly otevřít oči!!!!!!!!! .. . ale tady se do detailu vybavím podrobnosti. . .

24.09.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Takže po určité době zase trocha severského krveprolití . . . Co jsem na tého knize ocenila bylo to, že mezi obětmi nebyly děti, jako tomu bylo u Hypnotyzéra (ale jako kniha za mě byla nejlepší. . ). . každopádně souhlasím s komentáři níže, které tvrdí, že byla tendence přeskakovat stránky
a kdyby jich bylo tak o 150 méně, autoři si mohli ušetřit čas a práci :-). . . Rozhodně ale netvrdím, že kniha nebyla napínává. . (byly pasáže, u ktrerých jsem byla vyloženě ráda, že mám vedle sebe manžela. . , jak jsem již psala, čtu převážně večer před spaním. . ). . . a stejně, i když jsem si při čtení říkala: "Ten kdo bude vypadat na vraha, ten to nebude a kdo by tě ani nenapadl, ten to bude. . .". .tak jsem to neuhádla :-). . .knihu doporučuji a teď vzhůru zase do veselejší, jasnější, tématiky!!!!

11.09.2016 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Rozhodně zajímavá kniha, jen si myslím, že příhodnější název by byl "VÁNOČKA" nebo "PLETÝNKA". . . ,protože čím víc kapitol a příběhů čtete, tím víc do sebe zapadají a splétají se v jeden celek. Za mě zde platila přímá úměra, že s každým příběhem rostl zájem a chuť pokračovat ve čtení. Můžu rověž polemizovat s autorkou, jestli příběhy žen chtěla vyjádřit obraz dnešní společnosti . . :-((((, ten já bych rozhodně neviděla tak pesimisticky a bezcitně. Na druhou stranu má u mě (myslím autorka :-))) plusové body v tom, že knihu přelouskla jedním dechem i má 14tiletá dcera!!!!!! Ta to pro změnu komentovala:. . . ."Proč akorát v tej knížce každej zahybal a byl nevěrný . . . a ty lidi se chovali blbě. . .to tak, mami, opravdu neni, ne?". . . Ale to už otvírám úplně jiné téma a odbíhám od komentáře :-). . . určitě knihu doporučuji!!!

07.09.2016 5 z 5

Nakresli mi vietor Nakresli mi vietor Eva Urbaníková

Jen jeste doplnim, ze kniha se dotkla tematu vezenstvi, jeho smyslu napravy apod. To je duvod k zamysleni, zda by clovek nemohl v pripade hrdinky odcinit vinu jinak......napr okamzitou praci a splacenim dluhu.....urcite do vezeni chodi "navstevnici" jednou a dost a pak ti, kteri tam chodi jak na hodiny housli :-).....cena za pochybeni dozajista vysoka a hranice prekroceni velice krehka..:-(

23.08.2016 5 z 5

Nakresli mi vietor Nakresli mi vietor Eva Urbaníková

Někdy si říkám, proč autoři vymýšlí příběhy, když život sám je ten nejlepší spisovatel s nevyčerpatelnou fantazií.....to prostě nachystá jen život ....Nebudu soudit hlavní hrdinku...jen přiznám, že je mi jí líto a kniha byla psaná stylem, že jsem ji přečetla na jeden zátah...možná by posloužila i jako prevence ....:-)....za me super a doporučuji!!!!

23.08.2016 5 z 5

Tvůj báječný život Tvůj báječný život Liz Fenton

Téma "profláklé, odpočninkové". . to byl také důvod, proč jsem po této knize šáhla. Měla jsem chuť si přečíst něco, od čeho nebudou bolet ruce a hlava :-).. . . ale za mě to byla opravdové nicnedělání :-(((( . . až jsem přemýšlela, jestli ty hvězdičky nedám dvě :-((((. . ale budiž. . . .Nepopírám, že mě stálo určité úsilí knihu dočíst :-(. Jsou samozřejmě knihy, u kterých hned na začátku víte, jak dopadnou. Tato mezi ně patří, ale prostě jsem četla lepší!!! Hold na takové "domácí, letní čtení" je dostačující :-)

20.08.2016 3 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Za mě příjemná, zajímavě a čtivě psaná knížka, děj má spád. Sice to nebylo tak, že bych se od knihy "neodtrhla" :-), ale to nic neubírá na její kvalitě. . .děj mě donutil spekulovat, přemýšlet
a pokládat si otázky typu: . . "ale, jak to, vždyť to musí bejt jinak, . . ale nééé, on kecal(a)... .a já už vim, jak to bude!!!". . . to jsem se úplně netrefila :-), ale blížila jsem se, myslím tím závěr a rozuzlení knihy (což je na mě výkon, protože si vždycky předpokládám u detektivek konec a on je úplně jiný :-))))
Takže doporučuji!!!!

05.08.2016 4 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Takže: když jsem knihu uviděla, tak že jako dobrý :-), vzala do ruky a říkám: "Hm. . vymakanej obal. . :-). . ". .přečtu anotaci.. ". . docela zajímavý, co?". . otevřu: červený písmenka :-), v první moment nezvyk, ale pak zjišťuji, že to k té knize patří!!!!. .od začátku mě chytnul příběh, styl psaní, psychologické definice, vsuvky (normálně jsem se od první stránky zamýšlela :-)))). .nehodlám soudit a moralizovat hlavní hrdinku, takové věci mi nepřísluší, právě si myslím, že se každý v něčem najde. . , nic není učesané. . .,ale vše na sebe navazuje, plyne. . . a jestli Jill Alexander píše tímto stylem poezii jako tuto knihu, dám se na básničky!!!!. .. za mě Waaaaauuuuu!!!!!!.

. . .a když jsem teď sjela ke komentáři Kikies, tak bych to lépe nenapsala!!!!!

18.07.2016 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Ač jsem se snažila, tak po úžasném žačátku nadešla krize, a to minimálně do 200 strany, ale ani pak se nestalo, že by mě kniha pohltila .. .:-(((, spíše je to ale o tom, že tato tématika není mým šálkem kávy. .. a rovněž nejsem v rozpoložení, kdy si chci číst o bezcitnosti, fanatizmu, umírající těhotné ženě, vyoperovaných očích zaživa apod. . . (i když pro mnohé bych to zvolila jako četbu povinnou, co různé "izmy" dokáží :-(!!!!).. nechci samozřejmě zavírat oči!!!. . .nechci tím knihu označit za zbytečnou,rozhodně najde svou cílovku, ale já to zatím nejsem. . .

16.07.2016 3 z 5

Carol Carol Patricia Highsmith

Knihu jsem si od kamarádky půjčila i přes to, že byla titulována "nic moc". . nicméně jsem před tím zavřela oči a šla do ní. Prvních cca 60 stránnek jsem si říkala: "nuda, nuda, šeď, šeď. . vydrž, ono to příjde". . pak, když se aktérky seznámily, trochu se četba hnula a kniha si mě začala získávat, ale pak opět ty staré koleje :-( . .plně souhlasím s komentářem gallovl a fonsem!!!!!!.. . . .Fakt jsem se přemlouvala, abych knihu dočetla, a to jen opravdu kvůli tomu, abych věděla "jak holky zkončí :-)", ale byla jsem statečná!! :-). .. .

Co změnilo trochu můj pohled byl DOSLOV, kde jsem si uvědomila v jakých letech byla kniha psaná, tam plno myšlenek "dosedlo". Hned po dočtení jsme se vrhla na film (tyto herečky miluju :-)). . , a i když bych filmu rovněž něměla nic vytknout (kostýmy, výprava, koukatelnost super), tak mě opět prostě nebavil :-( :-(. . .a já se tak snažila!!!!! :-((((

12.07.2016 3 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

. . Tak je mi z té knihy tak nějak smutno. . obdivuji autorku s jakou pečlivoští a studium k postavám přistupovala. . zase jsem o něco chytřejší a přiznávám, že tentokrát jsem bratra Googla moc na pokoji nenechala :-) . .(hlavně jak představitelky a představitelé vypadali, co jaký výraz obsahoval apod. . . ).jinak paradoxně za mě vykreslaní Drobka bylo živější a přesvědčivější. . . ale zase: poněkud zdlouhavé. . . . a pokud mohu porovnat, tak Černobílý svět mě zasáhl podstatně více. Tady pořás čteme o počátku 19.st, ale když si vezmu co se dělo ještě za vlády Kenedyho, což je doba nedávno minulá, tak z toho se chce plakat . . Z hlavní hrdinky na mě dýchal smutek, snad dobrovolná samota. Poznala jsem, že pořád platí, že "kážou vodu, pijou víno". . všichni jsme tolerantní, chceme spravedlnost, ale hlavně, ať se to netýká nás osobně. . .knihu určitě doporučuju a jen podotýkám, že jsem ji akorát "zaklapla". . .takže se mé pocity ještě ustálí, usadí . . .

09.07.2016 3 z 5

Koho miluješ Koho miluješ Jennifer Weiner

Tuhle knihu jsem četla se záměrem oddychu (po přečtení Maniaka a Tarantule :))). . .Za mě to je "takové milé domácí čtení". . příběh mi ze začátku připomínal "Hvězdy nám nepřály", ale jak nám hrdinové vyrůstali, příběh se začínal lišit :-).. . určitě to podle mě není knížka, u které nemůžete přestat číst. Ba naopak, některé pasáže mi připadaly zdlouhavé a trochu jsem písmenka šidila :-). Také mi přijde poněkud přemrštěné, že se zde jedná o. . . "jeden z nejsilnějších milostných příběhů, jaké jse dy četli." (cituji anotaci na přebalu). . . . .ne že by to byla zbytečná knížka, ale jsou jiné tituly, které ve mě zanechaly větší stopu.....ale na dovolenou, proč ne :-).

PS. a jak se blížil konec, tak jsem si říkala. . ."no oni se snad nepoktaj". . . :-)

06.07.2016 3 z 5

Paměti aneb Moje filmové 100letí Paměti aneb Moje filmové 100letí Otakar Vávra

Zajímavá kniha, těšila jsem se na "zákulisní" vztahy mezi českými hvězdami, kde jsme se ale nedozvěděla nic nového, co bylo napsáno i v jiných memoárech. V čem je Vávrovo vyprávění jiné je, že máte pocit, jakoby při čtení seděl u vás v křesle a vy poslouháte jeho vyprávění. Cítítě z něj pevnost v rozhodování, přirozenou autoritu, sebevědomí, zájem o jeho práci. . .trocha ješitnosti (ale jaký chlap ji memá :-)))).. . . možná právě proto ustál tolik režimů, odváděl kvalitní práci, hotový profesionál!!!! I přes čtená písmenka autor na vás působí silně, odhodlaně, řídil se rozumem a ne jen city (také se i vyhýbal heroinu a alkoholu :-))), jak tomu bylo u ostatních herců, režisérů té doby.Toto vše krásně shrnula na konci knihy jeho žena Jitka Němcová. Co jsem u knihy ocenila já, bylo vlastně popisování historických dějin z pohledu autora (vzpomínám si jak nám byly ve škole jinak prezentovány :-( ) . věta, kterou Otakar použil ve své knize použil jsem si hned založila a cituji:

". . Kdyby byli Němcové (autor myslí tím Boženu Němcovou poskytli zavčas takové peníze, co stál ten slavný pohřeb, nemusela tak předčasně zemřít. Ale myslím si, že to je právě ten pravý obraz české kulturní společnosti, která zabíjí svou malostí a závistí, aby mohla honosně pohřbívat a uctívat po smrti."

Knihu doporučuji. . .potkáte se s Fučíkem, Hrubínem, Baarovou,Hassem atd . ale i s politickými špičkami té doby. Potkáte závist, zlobu, lidskou zbabělost . . prostě život. Takže pane Vávro: "Díky za Vás! :-)"

05.07.2016 4 z 5

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Při brouzdání po databázi se mi tato kniha objevila a hned jsem si vybavila náctileté období, kdy jsem jí četla pod peřinou s baterkou (rodiče dbali na to, abych chodila brzo spát a neponocovala :-))). . vím, že už v té době, jsem ji označovala za neučesanou Angeliku :-). Četla jsem jí jedním dechem a je to z mála knih, kterou jsem si zopakovala ještě jednou, když vyšly i další díly. . (ty si vzpomínám, že už byly hodně natahované,nicméně jsem je dočetla :-))). . . .

25.06.2016 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Četla jsem ji před nějakým rokem na základě toho, že sestra zdolala všech, tuším, že 5 dílů. . . za mě acylpyrin. . "neuškodí, nepomůže" :-), za mě oddychovka,. . .dala jsem v průběhu roku i druhý díl, ale ten mě stál trochu víc úsilí a byl konečnou stanicí. .:-). . co jsem ocenila bylo na začátku knihy popsání popsav, jejich jmen, které jsou reálné a které smyšlené. .

25.06.2016 3 z 5

Tarantule / Uvězněná paměť Tarantule / Uvězněná paměť Thierry Jonquet

Takže fakt dobrý!!!! Nanápadná kniha, která klame tělem :-). . za mě brilantně popsané pocity z pohledu několika aktérů a ten dějový spád vám zkrátka nedovolí knihu odložit. (takže se těším, až se zase vyspím :-)))). . . Všechno zapadne a žádná pasáž není zbytečná. Jsou to šokují, "neučasené", strhující a smutné příběhy. . . ( a nějak jsem doufala, že i ty dva příběhy budou mít spojitost .. . ).. už se těším na filmovou vezri,. . a to jsem si slíbila, že si po přečtení Maniaka dám lehčí žánr. . . . :-)

25.06.2016 5 z 5

Maniak Maniak Martina Cole

Trochu jsem se knize bránila, neb mi jí doporučila sestra a ta drsné detektivky miluje (Hani, promiň, jestli to čteš :-))). Nicméně dávám za pravdu těm, kteří tvrdí, že je čtivá i přes svůj velký počet stránek není unavující. Příběhy i postavy vypracované realisticky, jen motiv červené knihovny v jedné linii příběhu knihu za mě trochu odlehčí (až jakoby jí naušoval. . . :-((((. . Každopádně fakt "maso" :-(, jak by to titulovala moje dcera, . . .drsné. . . můžeme po přečtení polemizovat, do jaké míry zapříčinilo chování vraha jeho dětství, přestože v anotaci je uvedeno "trpké dětsví", za mě to bylo tedy "maso 1" :-(((( !!!!!!!. Jen bych Martině (myslím spisovatelku :-)))) vyčetla tu smrt dítěte, to bylo pro mě fakt moc . . . .:-((((
. . ..takže se těším, že se zase vyspím, poněvač mi kniha pár probdělých nocí vzala. . .určitě si zase od této autorky něco zase přečtu, ale chce to pauzu (teď zvolím lehčí žánr :-)))

14.06.2016 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Takže asi takhle: nejčastěji čtu večer před spaním (nějak se mi přes den nedostává času :-((((, budu citovat manžela, jak reagoval na mou večerní četbu této knihy, cituji: "Přestaň se už tlemit, já chci spát. . ". . .to samé se ozývalo i z dětského pokoje od dcery :-))). . takže si myslím, že toto vypovídá o všem a není třeba dále komentář rozvádět :-). . jakože fakt dobrý a vtipný, Evžene :-)

25.05.2016 4 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Na tuto knihu jsem přišla díky Mangolii, viz komentář níže, lépe bych to nenapsala, proto se nebudu opakovat :-). . Myslím, že kniha trefněji zasáhne starší "cílovky". . kolikrát jsem si vzpoměla na sebe :-), na problémy, nad kterými jsem se nyní pousmála (někdy i nahlas :-), které rozhodně v době prožívání nebyly banální a už vůbec ne k smíchu. . . :-))!!!! Rovněž si také myslím, že nešlo o rize humornou knížku (byly tam chvíle, kdy mi bylo smutno, líto. .:-(((( . ).. .taková skorozpověď, vyprávění dívky od 6 do 20plus. .úžasně psaná s ještě úžasnějšími obraty. . . . až mě napadly obraty dnešní mládeže:"Teda to jsou hlášky, kam na ně spisovatelka chodila??? :-). . .. .prostě doporučuji!!!!. .

15.05.2016 4 z 5