Dani3 Dani3 komentáře u knih

Případ ukradeného zubu Případ ukradeného zubu William Ritter

Druhý díl je o něco slabší než ten první.
Na můj vkus hlavní postavy docela dlouho tápaly a vlastně se tu krom přehlídky roztodivných druhů zvířat nic moc nedělo. Autor si pak všechno nechal na posledních pár stránek.
Na další díl jsem zvědavá, protože otevřený konec slibuje velkého protivníka pro Jackabyho.

07.11.2017 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Původně jsem si myslela, že to budou samostatné nenavazující na sebe povídky, ale vlastně je to jeden celý příběh. Musím říct, že jsem se u čtení dost trápila. Některé povídky mi přišly zbytečné, navíc je tu hodně nových postav, které pokud se neobjeví v sérii někde dál, tak to byla vyloženě ztráta času.

Celaena mě tu rozčilovala úplně stejně jako v prvním díle. Povídky měly osvětlit její chování ve Skleněném trůnu, ale já jsem tu našla úplně to stejné vzdorovité a marnivé malé děcko. Tak nějak si říkám, že je možná někdy lepší zachovat trochu tajemna, než odhalovat všechno.

29.10.2017 2 z 5

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Neobyčejný a velmi povedený příběh obyčejné pomsty.
I když jsem dopředu věděla, že kniha bude mít jen záporné postavy, tak mě stejně překvapila síla Eliho fanatismu a jeho pocit "posledního spravedlivého". Je opravdu těžké říct, která postava byla horší, protože mezi vrahy a manipulátory se opravdu špatně vybírá.
Kniha nutí k zamyšlení, kam až je člověk ochotný zajít. Vůbec to není o otázce dobra a zla. Žádné dobro tu totiž nebylo, jen mírné zaváhání, před tím „správným“ ospravedlněním daného činu.

13.10.2017 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Zajímavý příběh, dějová linka je vcelku jednoduchá, občas mi přišlo, že by autorka mohla čtenáře i o trochu více napínat. Určité pasáže k tomu přímo vybízely - například závěrečná pasáž ve Vráse byla velmi úsporná, mohlo z toho být mnohem lepší finále.

05.10.2017 3 z 5

Zimní palác Zimní palác Eva Stachniak

Vidět to, co je skryté. Hledat to, co jiné ani nenapadne. Odhalit pravdu mezi náznaky a pomluvami, to bylo úkolem jazyků na carském dvoře.

I přes to, co Varvara skoro celý její život dělala, mi přišla na konci hrozně naivní. Strašně dlouho viděla Kateřinu v těch nejlepších barvách. Ale asi to tak autorka zamýšlela….

29.09.2017 4 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Lehké a zábavné čtení s nádechem nadpřirozena.
Vraha jde odhalit poměrně brzy, ale nijak to nevadí, protože čtenář neví, proč všechny ty zločiny vlastně páchá.
Na další díl s Jackabym a slečnou Rookovou se moc těším.

22.09.2017 5 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Po pravdě moc jsem nevěřila, že se mi bude Paní půlnoci líbit, ale bylo to super čtení.

Vzhledem k tomu, že jsem nečetla předchozí autorčiny série a nastoupila do „rozjetého vlaku“, tak mi chvilku trvalo, než jsem se zorientovala v postavách a hlavně v pravidlech. Plusem pro mě bylo, že celá první polovina knihy byla poměrně pomalá a vysvětlovací, takže to nebyl až zas takový problém.

Koho jsem si opravdu oblíbila, byl Mark. S tím svým slovníkem z jiné doby byl prostě úžasný. Bavilo mě, jak bral všechno doslova a snažil se to chápat.

Co mi ale vadilo, byly barevné hrany stránek – vyloženě mě to rušilo při čtení.

28.08.2017 4 z 5

Diamantový trůn Diamantový trůn David Eddings

Tak tohle nebyl úplně můj šálek čaje.
Autor si dal sice práci, aby vykreslil postavy a prostředí i dialogy jsou vtipné, ale bylo to moc roztahané. Co mi vadilo asi nejvíc, bylo, že si hrdinové naplánovali, co a jak provedou a pak to podle toho do puntíku udělali. Takže to čtenář čte hned dvakrát po sobě.
Někdy ve dvou třetinách prvního dílu mi začalo být jedno, jestli Sparhawk královnu zachrání nebo ne...

28.08.2017 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Chudá Ella se ocitá ve světě boháčů a to jí změní celý život.

Příběh, který není nový nebo něčím výjimečný. Popelek, ať už těch klasických nebo v moderním hávu, už bylo napsáno mnoho, ale tento příběh je navíc zbytečně agresivní, útočný a plný mužské nadřazenosti. V jednom kuse se tu opakují věty typu – tohle udělej, tam nechoď, běž se převlíct, a když neposlechneš, stejně tě donutíme, protože my můžeme, jsme Royalové.

28.08.2017 2 z 5

Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání Dan Brown

Zatím nejslabší kniha trilogie s Robertem Langdonem.
Bylo to překombinované a hlavní záporák byl neskutečně odporný.

10.08.2017

Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes Lock & Mori: Tak trochu jiný Sherlock Holmes Heather W. Petty

Příběh je sice místy trochu kostrbatý, vraha lze odhalit poměrně brzy a postavy jsou jen tak trochu „načrtnuté“, ale i přesto všechno se kniha čte dobře a lehce.

Autorka si vypůjčila postavy a reálie z klasické verze Sherlocka Holmese, ale jinak to s původní předlohou nemá moc společného. Hodně mě bavila postava Mycrofta, i když se tam mihnul jen okrajově.

Příběh má jak detektivní, tak i romantickou linku. Není to nic náročného, spíš taková příjemná oddechovka a je určena spíše mladším čtenářům.

10.08.2017 4 z 5

Sto tisíc království Sto tisíc království N. K. Jemisin (p)

Zvláštní kniha, která mě příjemně překvapila. Je pravda, že občas bylo náročnější sledovat myšlenkové pochody hlavní postavy, nebo spíš vyznat se v tom, co jsou čí vzpomínky a co je skutečnost. Ale jinak se mi velmi líbila.

Yeine Arameri je vnučkou krále a je jmenována dědičkou trůnu, o trůn ale musí bojovat s dalšími dvěma příbuznými. I když Yeine o trůn nestojí, tak je ze dne na den nucena bojovat život. Pokud chce přežít, tak se musí rychle naučit, komu může věřit a koho se obávat. Intriky, krutost a úskoky jsou tu totiž denním chlebem.

Zvláštností tohoto příběhu je, že královská rodina vlastní bohy. Jsou jejich velkou zbraní a musí jim za trest navěky sloužit. Pokud Aramerijci něco chtějí, nebojí se k tomu použít právě bohy. Jsou to přece bohové a dokáží splnit cokoliv, byť je to sebeodpornější přání. Ovšem je nutné vyřknout svá přání obezřetně, bohové sice přání plní, ale při špatné definici to může mít neblahé následky.

18.07.2017 5 z 5

Morová rána Morová rána Margit Sandemo

Není to úplně špatné čtení, je to spíš slabší průměr.
Po pravdě trochu mě zaskočilo, že se z toho vyklubala středověká červená knihovna. Pořád jsem čekala, kdy se objeví to velké tajemství a plno napětí, které slibuje anotace. Nic takového jsem tam nenašla.

13.07.2017 2 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Ze začátku jsem měla problém se začíst - jména kluků z Havraního bratrstva se mi pletla a zjistit, o čem vlastně celý příběh je, byl docela oříšek. Autorka hodí čtenáře do vody, aniž by toho moc vysvětlila. Ale jakmile se v příběhu člověk zorientuje, pomalu ho to vtáhne do děje a chce vědět víc.

10.07.2017 3 z 5

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Jaké by bylo pamatovat si svoje minulé životy?
Příběh nás zavádí do vzpomínek na minulé životy malíře Bryana, který postupně odhaluje, že jeho současný život je nejen pouhý okamžik mezi začátkem a koncem, ale také že jeden život někdy nestačí na splnění daného cíle.

Autorka v knize využívá prvku reinkarnace a spolu s tímto zakomponovala do příběhu různé historické detaily a postavy. Samozřejmě, aby byla kniha zajímavější, tak skoro všechny postavy z Bryanových minulých životů byly slavné osobnosti – což mi přišlo dost úsměvné.

Co mě ale dost zklamalo, byl konec. Čekala jsem lepší zakončení, nebo lépe řečeno ne takové, aby si ho čtenář musel sám představit. U některých knih mi to nevadí, ale tady mně vyloženě překáželo, jak to autorka nešikovně usekla.

04.07.2017 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

První díl s Cormoranem Strikem jsem nečetla, nemám tedy co srovnávat. Začátek byl docela slibný, ale pak se to zhouplo do utahaného a divného vyprávění a naopak konec - ten byl rychlý až moc. Na jedné stránce Strike ještě tápal ve tmě a na druhé už měl jasno. Akorát autorka tak trochu zapomněla na čtenáře, kterému nedala vůbec šanci, aby se k vrahovi taky mohl dopracovat.

Byla tu spousta podezřelých a můj problém byl ten, že se mi jejich jména a přezdívky dost pletly. V Bombyx mori jsem se totálně ztratila a bylo to tak uchylné, že jsem se ani nechtěla k těm pasážím vracet, abych se lépe zorientovala v ději. Navíc autorka do příběhu neustále přidávala nějaké vsuvky, které se samotným dějem neměly nic společného.

Nebylo to vyloženě špatné, ale ani to nebylo nic úžasného, k čemu bych se chtěla někdy v budoucnu vracet.

26.06.2017 3 z 5

Popel ve větru Popel ve větru Kathleen E. Woodiwiss

Moc hezký příběh z války Severu proti Jihu.
Knihu jsem četla už mnohokrát a stala se mojí oblíbenou.

23.06.2017

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Přiznám se, že Alenka v říši divů se mi nikdy moc nelíbila. Ale tato kniha je vážně dobrá. Je velmi čtivá a chytlavá s tou správnou dávkou divnosti.

Tento svět za zrcadlem mě jednoduše okouzlil. Autorčin styl psaní je velmi podmanivý, líbilo se mi hraní se slovy - byla v tom lehkost, jednoduchost, ale přesto to mělo svoji hloubku. S Catherine samotnou by byl příběh nudný, protože byla jen velký snílek s obavou učinit zásadní rozhodnutí, ale postavy Šprýma a Havrana dodaly příběhu potřebný nádech vzrušení a vtipu, Kloboučník dodal zase divnost, originalitu ale i zoufalství.

I když konec je smutný a čiší z něj vztek a beznaděj, tak jsem za něj ráda. Bez něj by to prostě nefungovalo.

21.06.2017 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Úžasný a dech beroucí příběh se strhujícím finále.

Je to přesně ta kniha, kdy si řeknete, že dočtete kapitolu a půjdete spát, ale vlastně víte, že to tak nebude, že budete číst i další a další kapitolu, protože odložit knihu prostě nemůžete. Pomalu a jistě se čím dál víc noříte do děje, který vás úplně a zcela pohltí. Osudy hrdinů vás nenechají chladnými a budete spolu s nimi prožívat jejich příběh – budete se s nimi smát, plakat, strachovat se, milovat i nenávidět.

Musím říct, že celá série je velmi dobře propracovaná - postavy se vyvíjejí a mají svá tajemství, která se čtenáři postupně kousek po kousku odhalují. Líbilo se mi, jak autorka bravurně zapracovala prvky z různých pohádek a mýtů a vykouzlila z nich nádherný a neotřelý příběh. Drobné detaily z předchozího dílu, kterých si na první pohled nevšimnete, nebo vám prostě nepřijdou důležité, se najednou spojí a zapadnou do sebe přesně, tak jak mají.

12.06.2017 5 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Další naprosto šílená jízda plná vtipu, sarkasmu a kafe.

Charley tentokrát dostane případ, kde se snaží najít zmizelou manželku jednoho doktora. Řeší problém motorkářského gangu a musí přesvědčit svého otce, že její práce je skvělá a naprosto nic se jí nemůže stát. A do toho všeho se snaží neusnout a vyhnout se naštvanému Reyesovi za to, že ho připoutala k jeho smrtelnému tělu.

02.05.2017 3 z 5