Dani3 Dani3 komentáře u knih

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Dvojka má velmi podobný koncept, jako měl první díl (až tedy na konec). Tento díl ale kvalit jedničky ani zdaleka nedosahuje.
I když Marguerite opět cestuje do různých dimenzí za záchranou Paulovi duše, tak mě první dvě třetiny knihy vůbec nebavily. O nových dimenzích se čtenář prakticky nic nedozví, protože autorka se až moc zaměřila na romantickou linku a odsunula tak do pozadí všechno ostatní. „Něco“ se začne dít až ve chvíli, kdy se hlavní hrdinka vrací do ruské dimenze a zjišťuje, že cestování do jiných dimenzí není bez následků.

Nebýt posledních šedesáti stránek, kdy se autorka konečně vzpamatovala, tak bych ani neuvažovala, že si další díl přečtu.

24.01.2019 3 z 5

Pramen moci Pramen moci Kristina Hlaváčková

Ze začátku jsem litovala, že jsem se do trojky vůbec pustila. Druhý díl měl relativně uzavřený konec, tak by se nic moc nestalo…..ale to není pravda, zase jsem se s Elenou/Aronel a jejími společníky moc dobře bavila.

Nejvíc se mi líbilo, jak „vypouštěla“ ty barevné draky.

Jedinou výtku mám k otevřenému konci. Ano laskavý čtenář si to samozřejmě může domyslet, ale přece jen bych si ho raději přečetla. Jedna kapitola navíc, nebo epilog mi tam prostě chyběl.

03.01.2019 5 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Autorka v poznámce na konci knihy píše, že z některých klasických pohádek měla nepříjemný a stísněný pocit. Přesně ten samý dojem mi zůstal po přečtení těch jejích „pohádek“. Nejedná se totiž o tradiční pohádky s dobrým koncem. Tyto pohádky jsou nepředvídatelné, temné, smutné i tragické.

Nejvíce "jiný" byl příběh o Čarodějnici z Duvy, čekala jsem cokoliv, ale tento konec rozhodně ne. Pak bych zmínila poslední příběh inspirovaný Malou mořskou vílou. Byl asi nejlépe propracovaný, protože dostal nejvíce prostoru. Zbývající pohádky pro mě už tak zajímavé nebyly.

Další nevšední věcí bylo grafické zpracování. Každou pohádku doplňují ilustrace, které se odhalují postupně s přibývajícím příběhem. Na konci každé pohádky je pak obrázek vidět v celé kráse a kresba tak nese poselství samotného příběhu.

03.01.2019 3 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Autorka nás zavádí na nový kontinent a představuje další nové postavy, čehož jsem se ze začátku trochu obávala, ale vůbec k tomu nebyl důvod. Naopak jsem si knihu užila, hlavně asi proto, že je to díl bez Aelin.

Věž úsvitu plyne v poklidnějším tempu, přímý boj tu nahradily dvorské intriky, což je trochu změna oproti předchozím zběsilým Aelininým plánům, o kterých nikdo neměl ani tušení. I přes volnější tempo, ani tady není nouze o překvapení, protože ač to tak z kraje nevypadá, Maasová v pravou chvíli umě poodhalí roušku tajemství a spojí tak další dílek skládačky.

Na další díl se těším, ale jsem ráda, že už bude poslední.

22.11.2018 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Sapkowského přepracované pohádky v temném pláštíku se mi nelíbily.
Nesedl mi styl vyprávění, jednoduché věty ani samotná povídková forma. Přišlo mi, že s některými pasážemi si ani sám autor nevěděl moc rady.

02.11.2018 2 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Nebylo to pro mě zrovna lehké čtení.
Ze začátku jsem byla dost rozpačitá, bylo tam hodně jmen a názvů, které mi nedávaly vůbec žádný smysl. Bez hledání ve slovníku na konci knihy jsem se dlouho neobešla.
Jakmile jsem se ale začetla, tak se mi to politikaření, intriky a kombinování možného i nemožného líbilo.

Nejvíc mě asi dostala malá čtyřletá Alia s nožem v ruce.

02.11.2018 4 z 5

Skvělé čtení, moc mě bavilo poznávat Nidyušský svět a jeho obyvatele.

V tomto kouzelném světě je možné snad úplně všechno. Vždyť kde jinde pohromadě můžete narazit na kentaury na kolečkových bruslích, na zpívajícího upířího trpaslíka, nebo se třeba projet na mluvící maxikočce.
Je tu tolik divných věcí, které jsou zdánlivě nemožné, ale v Nikdyuši jsou naprosto normální. Závidím autorce její fantazii a schopnost spojit dohromady tolik věcí úplně přirozeně.

Další díl si rozhodně nenechám ujít!

11.10.2018 5 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

Kate se vrací zpět do Verity, kam přišla „lovit“ novou příšeru, která v lidech probouzí to nejhorší, co v nich je. Zajímalo by mě, z jakého násilného činu se tato příšera zrodila? Zrození majchajů, korsajů i sunajů mělo v jedniče svá pravidla, ale o zrození Zmatkožrouta jsem nic nenašla...

Temný duet je opravdu hodný svého jména. Nechybí mu temnota ani ponurost, je tu ještě více násilí, více krve, více černého slizu i více mrtvých těl na každém kroku než v jedničce. Musím uznat, že dvojka je čtivá a děj svižně odsýpá, nicméně není ničím nová, všechno již bylo řečeno v předchozím díle. Celá kniha mi přišla jenom jako konec k Divoké písni, ne jako plnohodnotný díl.

18.09.2018 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Pokud pominu začátek s Aparátusem, tak je trojka nevydařenějším dílem v sérii. Jako vždy to zase zachránil Nikolaj. Co mě ale mrzelo, bylo, že Temnyj opět hraje „druhé housle“. Celou dobu je v pozadí, jeho vlastní příběh ani nevypráví on sám. Je zvláštní, že celou sérii se hlavní záporná postava objevuje v ději jen sporadicky. Kdyby dostal více prostoru, mohla být kniha napínavější.

17.09.2018 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Příběh o mnohovesmírech a jiných rozhodnutích jednoho já v stejném okamžiku měl potenciál, který se autorovi bohužel nepodařil zúročit. Nemá to hloubku a postrádá to originalitu.

08.09.2018 3 z 5

Černý jezdec Černý jezdec Kristina Hlaváčková

Černému jezdci vévodí vtipné a svižné dialogy a děj plný akce. Rozhodně jsem se nenudila.

Co mi trochu vadilo, bylo, že jsem si občas musela nějaké pasáže přečíst znovu, protože mi přišlo, že jsem se z ničeho nic „ztratila“. Bylo to jako záblesk myšlenky, který se objevil z čista jasna a vůbec nic nenavazoval.

Přiznám se, že konec mě překvapil. Řekla bych ale, že nebude až tak úplně definitivní, vzhledem k tomu, že je tu ještě třetí díl.

03.09.2018 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Nelíbilo se mi to. Hodně jsem „bojovala“ se stylem, jakým byla kniha napsaná a ani hlavní hrdinka mi nebyla nijak zvlášť sympatická. Její myšlenkové pochody mi prostě hlava nebrala, bylo to pořád jedno a to samé dokola.

16.08.2018 2 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Prohnilé město navazuje přesně tam, kde první díl skončil. Dvojce vévodí pomsta a zúčtování s minulostí, a i proto je temnější než první díl. Kaz má plán, jak získat to, co mu patří, ale nic se nedaří, tak jak má. Ale to byl nesměl být Kaz, který je vždy o několik kroků napřed.

Moc často se mi nestává, abych měla všechny postavy ráda stejnou měrou, ale tady se autorce povedlo každou postavu skvěle propracovat. Každou kapitolu opět vypráví vždy jeden z vraní šestky a celý příběh, tak dokresluje právě minulost daného vypravěče.

30.07.2018 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Krásný příběh. Moc se mi líbily pasáže z pohledu zvířete.
I přesto, že je to jen pohádka, je tam i něco navíc. Něco, co ocení i dospělí, protože každý máme svého ohniváka.

30.07.2018 5 z 5

Hodinová věž Hodinová věž Natalja Ščerba

Třetí díl se mi líbil, je akčnější než dvojka. Vasilisa tu toho musí opravdu hodně stihnout. Nejen, že nastupuje do časodějnické školy, ale musí se pokusit zachránit svou kamarádku vílu a ještě navíc se musí mít na pozoru před svými sourozenci a některými klíčníky, kteří jí neustále znepříjemňují život.
Navíc musí být obezřetná i k Astragorovým plánům při hledání Rozeklaného zámku v časové propasti, protože mu v minulém díle zhatila jeho velké plány při záchraně eflarského světa a získala si tak mocného nepřítele.

24.07.2018 4 z 5

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Druhý díl byl o něco slabší než jednička.
Prakticky celý děj odehrává na dětském sportovním táboře na Ostale. Trochu mě mrzelo, že se tu „časuje“ jen okrajově a navíc ani děj se moc kupředu neposunul.
Více bych ocenila objevování tajů eflarského světa. I když je pravda, že tady ho částečně nahradil Zmijulan a jeho obyvatelé.

24.07.2018 4 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Autorka vytvořila zajímavý a originální svět, který tvoří dvě krajiny – Ostalu, kde žijí obyčejní lidé a Eflaru, svět časodějů, víl a mnoha dalších kouzelných bytostí.
Hlavní hrdinka se z obyčejného světa lidí dostane do Eflary a musí se vypořádat s mnoha nástrahami, odhalit tajemství vlastního původu a v neposlední řadě zjistit, proč se vlastně na tomto kouzelném místě ocitla.

Musím se přiznat, že i přes těžkopádný začátek mě pohádkový svět Eflary okouzlil.

29.06.2018 5 z 5

Kráska a zvíře: Zakletá v knize Kráska a zvíře: Zakletá v knize Jennifer Donnelly

Vždycky se ráda vracím do kouzelného světa Krásky a zvířete, proto jsem si nenechala ujít ani toto zpracování.
Kniha se mi líbila, i když to není klasická pohádka, ale jen vsuvka do původního příběhu.

29.06.2018 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Zbytečně natahovaný úvodní díl. Je tam sice slušný základ pro dobrý příběh, ale jeho provedení už je horší. Samotná hlavní dvojice mě moc nezaujala. Jediným lákadlem pro čtení dalšího dílu je příběh Lucy a Paula.

29.06.2018 3 z 5

Jezdci časem Jezdci časem Alex Scarrow

Nebylo to úplně špatné, řekla bych lepší průměr.

Tři lidé na pokraji smrti dostanou možnost jí uniknout a stát se součástí týmu, který dohlíží na čas a v případě, že je něco jinak, mají za úkol to odhalit a napravit.

Cestování v čase mám ráda, ale tady mi vadilo, že to bylo napsané moc jednoduše (občas i nelogicky). Možná, kdyby hlavní hrdinové, kteří zachraňují svět, byly o něco starší, tak by mi to přišlo více uvěřitelné. Začátek byl slibný, ale jakmile se tým rozdělil, tak mě to postupně přestávalo bavit. Další díly už číst nebudu.

12.06.2018 3 z 5