Danca196 Danca196 komentáře u knih

Děti Roseových Děti Roseových Warren Adler

Myslím, že tato kniha je neprávem opomíjená se špatným hodnocením. Jasně, není to žádná pecka, která by ve čtenáři zůstala ještě dlouhou dobu po přečtení, ale příběh i zpracování je rozhodně na lepší úrovni než leckteré knihy od českých spisovatelů s obrovskou reklamou. Kniha by měla být povinnou četbou pro všechny rozvádějící se rodiče. Je v ní krásně popsáno, že děti nejsou jen tupé postavičky, které ve svém věku nemůžou rozumět světu dospělých. Naopak jsou to vnímající osoby, které mají leckdy více rozumu než dospělí.

02.03.2018 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Pěkný příběh o silné ženě, která si šla za svým snem a nevzdala se ho i přes mnohé překážky, které jí tehdejší doba a smýšlení lidí stavěli do cesty.

27.02.2018 5 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Nějak mě děj knihy nezaujal a párkrát jsem přemýšlela, že knihu odložím. Když končila, tak jsem byla ráda.

19.02.2018 2 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Krásná kniha, i když už asi dlouho nejsem cílová skupina. Zajímavý, neohraný děj, který naštěstí skončí celkem dobře. Původně jsem myslela, že to bude oddechová slátanina, ale byla jsem mile překvapena.

14.02.2018 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Krásný román plný bolesti, slz a lásky.

10.02.2018 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Asi zatím nejslabší kniha od této autorky. Sice nejsem cílovou skupinou, pro kterou je kniha určená, ale tak protahovaný závěr nemůže bavit ani puberťáky.

08.02.2018 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Opět pěkný příběh, autorka prostě romány umí psát.

07.02.2018 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a je opravdu krásná, i když jsem občas přes slzy neviděla na slova.

06.02.2018 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Sice mi nepřišla tak dobrá jako Sedmilhářky, ale překvapilo mě, že neskončila happy endem.

05.02.2018 5 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Už první díl byl celkem utrpení, ale na základě hodnocení jsem druhému dala šanci. A bohužel je to ještě horší, sotva jsem dočetla a několikrát chtěla knihu odložit. Děj se točí pořád dokola a celkem o ničem, zbytečně natahovaný příběh. Do třetího dílu se rozhodně pouštět nebudu.

04.02.2018 2 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Autorka opět nezklamala. Její styl psaní je natolik odlišný od současné literatury, neagresivní, bez zbytečných vulgarit a přitom je čtivý, děj pěkně plyne a čtenář po chvíli zjistí, že je už bohužel na konci. Opět smekám a knihu rozhodně doporučuji.

29.01.2018 5 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Prvních sto padesát stran je naprosto zbytečných. Děj se točí pořád kolem tří věcí - odložení rodiči, jizvy po operaci kyčlí a útěk před sestrou. Nutilo mě to přeskakovat odstavce a posledních padesát stran, které už mají aspoň trochu spád, knihu nezachránilo.

24.01.2018 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Pro dítě může být malý princ celkem otravný, protože se pořád na něco vyptává a odpovědi nejsou vždy jasné... Proto si myslím, že kniha je určená především dospělým, aby si uvědomili, že jako děti byli bezprostřední, otevření a přímí. Pokaždé když tuto knihu čtu, tak v ní objevím něco nového, co mě zaujme. A je jednou z mých nejoblíbenějších knih.

24.01.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Další kniha této autorky, která se čte sama. V knize je krásně popsán dnešní vyznávání kultu dítěte, současný styl života a neustálé přehodnocování, jestli budovat kariéru nebo se obětovat dětem. Dalším plusem tohoto příběhu je i to, že domácí násilí se děje i v bohatých rodinách s úspěšnými rodiči.

16.01.2018 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Po přečtení anotace jsem si představovala jinak napsanou knihu, ale v podstatě se jedná o klasickou severskou detektivku. Je v ní násilí, napětí a příběh má spád. Pro laiky bude kniha zřejmě zajímavá, z psychologického hlediska je to blbost.

10.01.2018 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Krásná kniha...

05.01.2018 5 z 5

Sběratel skleněnek Sběratel skleněnek Cecelia Ahern

Dějově bych knihu zařadila medzi slabší, ale autorka stejně čtenáře donutí zamyslet se nad tím, že je důležité být sám sebou. Proto si říkám, jestli jednoduchost děje nebyla v tomto případě účelem.

02.01.2018 4 z 5

Přežít svou smrt Přežít svou smrt Radka Zadinová

Tato autorka by si zasloužila daleko větší pozornost, protože kniha je výborná. Zajímavý příběh, precizně popsané postavy, jejich pocity. I když se v knize prolínájí různé dějové linky a životní příběhy sester, čtenář si nepřipadá v ději ztracený, vše na sebe krásně navazuje.

23.12.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Krásný příběh se šťastným koncem.

22.12.2017 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Přes pomalejší začátek se příběh stal strhující, kdy jsem nemohla přestat číst. O společenské situaci 30. let minulého století v USA už byla napsána spousta knih. Ovšem tato zaujala především pohledem malého děvčátka a její způsob vnímání okolí, postojů a reakcí lidí.

20.12.2017 5 z 5