Danca196 Danca196 komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Silný příběh z druhé světové války. Knihu jsem musela několikrát odložit, protože jsem prostě nemohla číst dál. Ale rozhodně doporučuji přečíst, je to moje první kniha od této autorky a dávám pět hvězdiček.

18.10.2017 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Velmi napínavý příběh, který vám nedovolí knihu odložit. Rozhodně doporučuji knihu si přečíst, i když vám bude běhat mráz po zádech...

15.10.2017 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Kniha je to svým způsobem humorná i smutná. Situace, kterých se Britt-Marie dostává jsou vtipně popsány a hlavní hrdinka je doslova vždy zařízne:-) Smutná je svým způsobem kniha z toho důvodu, že celkem názorně ukazuje, jak těžké to mají v životě sociopati. Navíc jeden z důsledků, který činí Britt-Marie takovou, je neradostná událost z jejího dětství a rodiny... Čtyři hvězdičky dávám jen proto, že Ove byl lepší.

11.10.2017 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Pěkná kniha s pěkným příběhem a šťastným koncem, který popisuje tvrdý život přistěhovalců v Americe. Popisy jednotlivých postav jsou tak podrobné, že se čtenář po chvíli cítí součástí rodiny. Zároveň nepůsobí nudně a zdlouhavě, a to umí málokterý spisovatel. Autora si přidávám mezi své oblíbené a těším se na další jeho knihu.

10.10.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kdybych mohla dát ještě více hvězdiček, udělám to. Je to moc nádherná kniha s příběhem plným smutku i dětské radosti z drobností, které jim pomáhaly přenést se přes tuto hroznou a těžkou dobu. Smekám před autorem této knihy a zařazuju ji mezi své oblíbené knihy.

08.10.2017 5 z 5

Feťák Feťák William Seward Burroughs

Kniha popisuje život drogově závislého člověka, jak svůj životní styl dokáže přizpůsobit droze a vše ostatní jde bokem. Klobouk dolů, kniha je napsána ve 50. letech minulého století a při jejím čtení má člověk pocit, že se odehrává v současnosti. S drogově závislými pracuji, a když popisují svůj život v době, kdy brali, je jejich popis hodně podobný. Knihu doporučuji všem, kteří se snaží podobně postiženým lidem porozumět...

05.10.2017 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Příjemná upírská oddychovka s napětím i erotikou a samozřejmě s dobrým koncem.

02.10.2017 3 z 5

Manžel na druhý pokus Manžel na druhý pokus Nora Roberts

Pěkná pohádka před spaním:-)

20.09.2017 2 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Klasická oddychovka se šťastným koncem. Ze začátku byla kniha trochu nudná a přemýšlela jsem, že ji odložím. Nakonec jsem vydržela a stálo to za to. Doporučuji všem, co si rádi nad šťastným koncem popláčou:-)

19.09.2017 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Kniha se mi zpočátku četla trochu obtížně, nemohla jsem se pořádně zorientovat v postavách. Ale nakonec jsem ráda, že jsem ji neodložila. I když Oveho nepřekonala.

02.09.2017 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Skvělá kniha, u které jsem se opravdu smála. Rozhodně doporučuji.

02.09.2017 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

V knize se prolínají dva příběhy, jeden ze současnosti a druhý z první světové války. Oba příběhy spojuje obraz a tvrdohlavost, houževnatost a síla hlavních hrdinek. Kniha se čte jedním dechem a je úplně ideální na odpočinek.

01.09.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Popravdě jsem čekala od knihy mnohem víc, ale asi to je tím, že autor je v současné době snad ve všech mediích a jeho knihy mají velkou reklamu. Ale jinak je to celkem čtivý příběh několika lidí, jejichž příběhy jsou vzájemně propojeny. A některé situace, které prožívají autor celkem vtipně popsal.

01.09.2017 3 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Lepší než první díl a fajn oddechová kniha na dovolenou:-)

24.08.2017

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Oddechová kniha na léto....

24.08.2017

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásná kniha, která nemá nic společného s filmem. Film je zpracovaný povrchně a vůbec se nepodařilo ukázat pocity, které jednotlivé postavy v ději knihy prožívají.

24.08.2017 5 z 5

Parfém bláznivého tance Parfém bláznivého tance Tom Robbins

Parfém bláznivého tance je mojí první knihou od tohoto autora. Příběh je humorný, místy je ovšem kniha celkem nudná, že jsem se musela několikrát vracet, abych vůbec byla schopná vnímat, co vlastně čtu.

04.08.2017 3 z 5

Kde končí duha Kde končí duha Cecelia Ahern

Kniha je psána formou dopisů, mailů a zpráv, což pro některé může být trošku těžkopádné, ale jsou psány celkem vtipně a navíc tak dobře popisují děj, že jsem se od knihy odtrhávala hodně těžko.

01.08.2017 4 z 5

Dárek Dárek Cecelia Ahern

Kniha se čte dobře, stejně jako ostatní od této autorky. Její knihu PS: miluji tě ovšem zatím žádná nepřekonala.

17.07.2017 5 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Knihu jsem přečetla snad během jednoho dne a několikrát si u ní pobrečela. Jsem zvědavá jaký bude film.

15.07.2017 5 z 5