dana8437 dana8437 komentáře u knih

První chyba První chyba Sandie Jones

Četlo se to samo, moc mě kniha bavila a nemohla jsem se odtrhnout, nicméně thrillerem bych to vážně nenazvala. Vlastně tam nebylo nic, co by člověka děsilo, z čeho by mrazilo. Konec najednou rychlý, ale celkově se mi kniha líbila, i přes “vyšší” očekávání to bylo super napsané, bez nějakých nutných momentů.

24.02.2022 4 z 5

Slzy a smích Slzy a smích Táňa Keleová-Vasilková

(SPOILER) Opět příběh, který chytne za srdce… místy strašně smutný a krutý, nepředstavitelný a bez slz se to neobešlo, ale na druhou stranu zde byla spousta krásných okamžiků, lásky a přátelství. Hodně mi vadila naivita Kamily, když se vrátila k manželovi, ale bylo mi jasné, že to bude jen zápletka, bohužel opět s ošklivým napadením Andrejky. Původně jsem chtěla strhnout jednu hvězdičku za nedokonalosti, které já v knížkách vnímám např. měnil se věkový rozdíl mezi Evou a Katkou, jednou to bylo 7 let, podruhé 9, na jedné straně měl syn Gábiny 14 let, na další 16… atd., ale příběhy to byly natolik emotivní a kniha opravdu mega čtivá, dnes jsem přečetla 250 stránek naráz, že nemůžu jinak a dávám plný počet! Jedna z nejlepších a že jich autorka má těch krásných!

22.02.2022 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Hezký, svižný a místy humorný příběh. Bavil a pobavil.

21.02.2022 4 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Tak tahle narozdíl od Nemusíš mě vůbec nebavila. Hrozně rozvláčné, ufňukané a opilé. Přišlo mi to celé takové “primitivní”. Za mě ne.

21.02.2022 odpad!

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

Opět krásný, ale smutný a dojemný příběh z pera této autorky, která to fakt umí! Zase a znovu jsem si pobrečela u této knížky. I přestože knihy této spisovatelky jsou smutné, tak doufám, že opět něco vyjde, protože i přes smutek je v knize vždy plno lásky, citu a neuvěřitelné síly rodiny a přátelství!

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Neskutečně silný a smutný příběh, který bez slzavého údolí prostě nejde přečíst. Opravdu stojí za přečtení. Mám ji ve své sbírce a vím, že se k ní určitě někdy vrátím.

21.02.2022 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Přečteno již před pár lety, kdy jsem měla knížku půjčenou z knihovny… mezitím jsem si ji musela koupit i do své sbírky. Neskutečný nářez, co dokáže člověk, aniž by někdo něco tušil, prostě se vším všudy nikdo neví, co se děje za zavřenými dveřmi! Nechutný chlap, jako právník do kterého by to nikdo neřekl, vždyť i při přátelských návštěvách je tak šarmantní, tak milý a úžasný manžel! Doporučuji přečíst všem, kdo mají rádi drsné psychothrillery.

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tohle byl masakr! Neskutečný… ze začátku jsem si říkala, tak tohle bude dlouhé… po pár desítkách stránek se už nedalo odtrhnout… a teď čemu má člověk věřit. Myslím si, že co člověk, to svůj názor. Neskutečně čtivé, je to už možná téměř 2 roky, co jsem tuhle knížku četla a stále ji mám v živé paměti, nevyšuměla… takže fakt wau efekt a doporučuji všem, kdo má rád psychothrillery! Určitě nebudete zklamaní!

20.02.2022 5 z 5

Nedalo se odtrhnout… perfektně psaná kniha bez zbytečných “omáček”, opravdu silný příběh a doufala jsem v jiný konec…Vojtěch mě v mnoha ohledech štval téměř od začátku, byl takový chladný, místy až netaktní, ale Linda ho milovala i přesto… určitě si knížku opět někdy přečtu a vřele doporučuji dál.

20.02.2022 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

To byla “jízda”! Za mě super námět, něco jako za “Zavřenými dveřmi”. Nemohla jsem sebou čtení odtrhnout! Bylo až k nevíře, čeho je člověk schopný… víc neprozradím, jen vřele doporučuji přečíst všem, kteří mají rádi psycho thrillery!

18.02.2022 5 z 5

Příliš mnoho tajemství Příliš mnoho tajemství Katarína Gillerová

Zdlouhavé a překombinované, přesto se četlo dobře a utíkalo to. Je to však jedna ze slabších knih této autorky.

16.02.2022 3 z 5

Dívka v zrcadle Dívka v zrcadle Katarína Gillerová

Opět milá červená knihovna, tuhle spisovatelku já můžu. Ráda doporučuji dál, jako vždy hezká zápletka i děj, který příjemně plyne.

Anděl života z Osvětimi Anděl života z Osvětimi Nina Majewska-Brown

Velmi dobře a poutavě napsaný příběh, který neobsahuje jen “holá” fakta, ale má to děj, od kterého se nedá odpoutat, čtení náročné na psychiku, ale i tak určitě stojí za přečtení. Těžko se této literatuře dá říct hezká, ale je opravdu čtivá.

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Tak úplně “odvařená” jsem z toho nebyla. Příběh Fern mě dlouho nudil, extra moc mě to nebavilo, “rozčíslo” to až závěr těhotenství a miminko ke konci knihy, na 99% se k této knize nevrátím a za mě nejnudnější ze všech od této autorky.

16.02.2022 4 z 5

Zrcadlo Zrcadlo Táňa Keleová-Vasilková

Knížka je to milá, avšak bez nějakých extra zvratů. Nenadchne, neurazí, takové nenáročné čtení na odpoledne, když člověk nechce hluboce přemýšlet, za mě jedna ze slabších od této autorky, ale propadák to v žádném případě není!

16.02.2022 3 z 5

Jak chutná strach Jak chutná strach Markéta Harasimová

Autorka opět nezklamala, drsné, ale neskutečně čtivé, zkrátka takové, jako paní M. H. umí! Vřele doporučuji!!!

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Bomba, super anotace i obálka, ale ovšem děj a zápletka předčila mé očekávání! Ten zvrat jsem fakt nebyla schopna odhalit! Bomba a vřele doporučuji!!!

Slzy anděla Slzy anděla Darina Hamarová

Za mě o ničem, jedna hvězdička za konec… jinak utrpení, přeskakovala jsem stránky, abych to měla, co nejdříve za sebou. Nelíbil se mi zdlouhavý popis prostředí, spousta “detailů” o ničem, za mě nuda a k této spisovatelce se již nevrátím.

16.02.2022 1 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

(SPOILER) Tak trošku SPOILER… Naprostá pecka, dnes jsem dočetla a celou dobu jsem myslela, že přesně obráceně je něco divného v té druhé rodině! Neodhalila jsem tedy absolutně nic až do samého konce! Perfektně napsané, zpracované a námět bomba! Fakt super psychothriller!

09.01.2022 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Bomba, moc se mi kniha líbila! Skvěle napsané, líbilo se mi propojení minulosti/současnosti, pohled Diany a její minulost/Lucy. Autorka opět nezklamala! Těším se na další knížky!

08.10.2021 5 z 5