dagsvob dagsvob komentáře u knih

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Bezva čtení, knihu jsem přečetla rychle, šlo to samo. Příjemně krátké kapitoly, žádné dlouhé popisy, děj měl spád. Určitě si přečtu další případy Kim Stoneové.

11.11.2016 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Skvělá, i když jednu hvězdu ubírám za některé rozvleklé pasáže, které mě moc nezaujaly. Ale některé úseky jsem zase četla jedním dechem.

28.09.2016 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Úžasné, úžasné, úžasné! Nádherný hluboký příběh, už dlouho se mně nestalo, abych na konci brečela tak, že jsem nemohla přestat. A přitom je v knize i dost komiky, ale ten závěr je prostě dojemný. A navíc jsem měla pro Oveho pochopení - trochu jsem se v něm "našla".
Rozhodně doporučuju přečíst.

10.04.2016 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Fimfárum jsem přečetla znova v rámci čtenářské výzvy a opět jsem se dobře bavila.....Příběhy jsou vtipné a nadčasové.

17.01.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tak tohle nemělo chybu! Různé pohledy tří žen na stejnou situaci mě teda fakt bavily.

08.01.2016 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Pro mě super. Myslím, že doba po válce nebyla jednoduchá a tohle se opravdu dělo....

Odsun Němců se týkal i části mé rodiny, nikdo o tom nám, tehdejším dětem, nechtěl moc povídat, někdo ze strachu, někdo se k tomu prostě nechtěl vracet, takže jen z nějakých náznaků vím, že došlo k něčemu tragickému. Bohužel se už nemám koho zeptat. Dneska by snad už byli sdílnější.......

18.10.2015 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Nemůžu říct, že bych knize něco mohla vytknout, je to prostě skvělý King, kdo má tento žánr rád, přijde si na své, ale mě horory a nadpřirozeno moc neberou - knihu jsem četla v rámci ČV.

28.01.2024 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Napínavé od začátku do konce. Konec byl překvapivý, snad bude pokračování...

30.12.2023 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Krakatit mě moc nezaujal. Víc mě baví Čapkova dramata.

16.07.2023 3 z 5

Kniha se nečetla lehce... nejen kvůli stylu, ale i vzhledem k obsahu.

19.10.2022 4 z 5

Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa Michal Viewegh

Vieweghovy paměti vlastně vůbec nepřekvapily, o jeho životě se toho všeobecně dost ví, ale i tak jsem si jeho novou knížku přečetla s chutí.... A navíc se mně moc líbí nový design jeho knížek

12.04.2022 5 z 5

Prašné víry Prašné víry Roger Smith

Poněkud drsný příběh, ale bavil mě... Kniha by si určitě zasloužila víc pozornosti...

11.01.2022 5 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Tohle se teda Minierovi taky povedlo...

28.11.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak tohle bylo super, už se těším na další.

12.09.2019 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Trochu pomalejší rozjezd, ale pak už to jelo.

24.05.2019 5 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Moc mně ten dialekt bavil, jako bych slyšela mou rodinu žijící v Ostravě. Fajne čteni, no ni?

20.01.2019 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Líbila se mně - ostatně jako další Brownovy knihy.

06.01.2019 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Skvělé!

19.11.2018 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Přečteno poměrně rychle, bavila jsem se - jen mě otrávilo pár nepřesností jako třeba utrazvuk v Čechách v 60. letech apod.

12.08.2018 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Moc hezké. Slovník mladých lidí je dnes sice uplně jiný, ale o to víc mně evokoval atmosféru doby, kdy kniha vznikla.

08.08.2018 5 z 5