Daffodila Daffodila komentáře u knih

Lady a Tramp Lady a Tramp Walt Disney

Nejkrásnější Disneyovka! Knížku jsem dostala k desátým narozeninám a od té doby jí pořád mám. Lady a Tramp je krásně dojemný příběh. A já ho mám moc ráda.

23.11.2013 5 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Konec prokrastinace přináší spoustu velkých myšlenek zabalených do jednoduchých kroků. Je to přítel, který vám poskytne cenné rady. Přítel, který vám podá pomocnou ruku, když nevíte, za který konec uchopit svůj "úkoly zavalený život". Přítel, který vás nasměruje na cestu, jenž by nemusela být tak chaotická. Ovšem jít už po ní musíte sami.

15.07.2014 5 z 5

Mysl je mocný lékař Mysl je mocný lékař Lissa Rankin

Jsem knihou naprosto nadšená! Myslím, že by si jí měl přečíst každý doktor, se kterým jsem kdy přišla do styku (včetně těch ostatních). Každý člověk, který trpí nemocí a pořád heká, že mu doktoři nepomůžou i Ti, kteří mají už nakročeno "správným směrem". Rozhodně jsem ji nečetla naposledy a díky vyšší síle, že jí mám ve své knihovně.

11.02.2014 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Má první zkušenost se "Severskou krimi". Musím říct, že mě kniha mile překvapila. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na "obšírný" styl psaní, ale když jsem mu přivykla, vtáhlo mě to do sebe.
I když musím přiznat, že mám asi docela "křehkou duši", takže raději sáhnu po něčem, co ve mě tolik nevzbuzuje deprese a vnitřní strach.

23.01.2014 4 z 5

Tahle kniha nadchla mé dětské, potterovské srdce. Prostě to na mě působí takovým laskavým, domácím dojmem, otevřenou náručí, stejně jako knihy o Harrym. Příběh se mi líbil a navíc byla kniha doplněna o velmi zajímavé, staré fotografie., což určitě povýšilo můj čtenářský zážitek. Já mohu vřele doporučit.

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Miluji tento příběh. V jakékoliv podobě. Ovšem ta knižní je asi mému srdci nejbližší, byť jsem příběh prvně uviděla jako film. Líbilo se mi, že je kniha psaná formou dopisů.

Gejša Gejša Arthur Golden

Z filmu jsem nadšená moc nebyla, za to kniha mě naprosto uchvátila! Skvěle napsaný příběh, dobře se čte. Nádherná kniha, zajímavý příběh.

24.11.2013 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Nejsem přílišný nadšenec sci-fi, ale tohle byl příjemný "odskok" tímto směrem.

Sága rodu Forsytů Sága rodu Forsytů John Galsworthy

Knihu jsem si nadšeně koupila, pak jsem se do ní nemohla vůbec začíst a na nějaký čas jsem ji odložila. Objevila jsem ji znovu, když jsem se stěhovala a v novém prostředí jsem se do příběhu ponořila s takovou chutí, že jsem to sama ani nečekala - a naprosto mě to okouzlilo.

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Pan Green mě opět nezklamal. Knihu jsem našla (na své přání) pod stromečkem a chytla mě stejně jako "Hvězdy nám nepřály". Řekla bych, že tento autor se zapíše mezi mé oblíbené. Jeho styl psaní mi vyhovuje. I zde dokázal krásně vystihnout hořko-sladkost mládí a opepřit (nebo spíše přidat přesné množství cibule, aby se mi v očích objevily opět slzy) stylem sobě vlastním. Já jsem velmi, ale velmi spokojená.

28.12.2013 5 z 5

Když byl bůh králík Když byl bůh králík Sarah Winman

Občas jsem se na stránkách trochu ztrácela (hlavně ve vyprávění z dětství), ale kniha a její příběh se mi líbily. Postava Arthura na mě udělala asi největší dojem. Pro mě milá a příjemná knížka.

Poslední rodina v Anglii Poslední rodina v Anglii Matt Haig

Líbil se mi nápad knihy psané z pohledu psa. I když jsem dostala asi méně, než jsem očekávala. Neříkám, že se jedná o špatnou knihu, ale i když se mi četla dobře, něco mi na ní zkrátka chybělo.

24.11.2013 3 z 5

Pro mě velmi příjemná a oddechová kniha. Při čtení jsem si vzpomněla na jiného "hlupáka s historií" Forresta. Více se mi líbil příběh současnosti, ale i výlety do minulosti měly mnohé do sebe. Já mohu knihu doporučit.

24.11.2013 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Při první četbě to pro mě byl "nejslabší článek prví čtyřky" ( době, kdy byly u nás ke koupi teprve první čtyři díly). Čím jsem starší, tím mám tento díl radši.

24.11.2013 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Prostě Harry. Dokonalost sama. Skvělý příběh, který mě jsem zhltla stejně jako Kámen.

24.11.2013 5 z 5

Můj nejvíc nejoblíbenější díl Harryho.

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Vtipné, milé, známe, hřejivé.

Takhle to končí Takhle to končí Kathleen MacMahon

Tahle kniha pro mne byla trošku zklamáním. Tedy - líbila se mi, aspoň první 3/4 knihy. Četla se mi dobře, ráda jsem se do ní nořila. Ovšem konec na mě byl trochu moc. Velmi jsem si oblíbila sestru hlavní postavy. Našla jsem si v knize i několik zajímavých úryvků a myšlenky, které mi něco daly. Bohužel celek nebyl takový, jaký jsem čekala. Myslím, že knížka měla na víc.

Obratník Raka Obratník Raka Henry Miller

Tuhle knihu jsem si vybrala pro referát na střední. Bylo to čtení, které mě celkem chytlo. Co si z knihy pamatuji nejvíce je udivení mužů nad oholenou broskvičkou jedné prostitutky. Jak se ty časy mění. No, rozhodně to bylo zajímavé dílko a jsem ráda, že jsem ho četla.

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Četla jsem ji až po shlédnutí filmu. Četla se mi dobře a rychle. Trochu mě překvapil konec, který je jiný, než ve filmu (ten filmový mi možná vyhovoval trochu víc).