Lady a Tramp

Lady a Tramp https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42650/bmid_lady-a-tramp-Wbo-42650.png 5 84 17

Beruška a Jim spolu trávili první společné vánoce. Beruška pod stromečkem našla pruhovanou krabici na klobouky. Když ji otevřela, nevykoukl z ní ovšem klobouk, ale zvědavé oči štěňátka. Ty jsi krásná, rozzářila se Beruška. Malá krásná lady! A jméno Lady už krasavici s dlouhýma, hebkýma ušima zůstalo. Rostla jako z vody a začátkem léta už z ní byla velká slečna. Tramp byl zase toulavý pes hrdý na svou svobodu a nezávislost. S Lady se seznámil jednoho letního dne. Tehdy ještě ani on, ani Lady netušili, kolik překvapení a napínavých příhod jim chystá rozmarný osud! Velká celostránkově ilustrovaná kniha oblíbeného příběhu z dílny Walta Disneye.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Egmont (ČR)

Lady and the Tramp , 1990

Overkill
15.07.2021 5 z 5

První film na kterém jsem byla jako dítě v kině byl tento. Knihu jsme četla taky. Pro milovníky Disneyovek a zvířat, hlavně psů je tento příběh to pravé na počtenií Děti jistě potěší také včetně pěkných ilustrací jak je u těchto knih zvykem. Je až k neuvěření že tebto příběh pochází už z 50 let. Prostě nestárnoucí klasika která pohladí po duši.

Štěpinambura
04.05.2021 4 z 5

Kniha mě celkem bavila. Byla hezká, krásná a dojemná. I když to nebylo úplně ono a než sjem se do příběhu pořádně začetla kniha skončila. Jinak opravdu skvělé.

Eeve
31.03.2021 4 z 5

Krásna malá knižočka (mám vydanie z edície Mini). Klasická disneyovská rozprávka o dvoch zamilovaných psíkoch. Keďže je to edícia Mini, tak dej je prerozprávaný dosť z rýchliku, ale to nevadí, i tak je to veľmi milá rozprávočka a knižočka.

Knihomolka506
14.05.2020 5 z 5

Četla jsem jako dítě. Klasická disneyovka o přátelství dvou psů. Ted mi to připomíná parodii na Romeo a Júlie :D

Petass
12.02.2020 3 z 5

Zkrácená verze klasické disneyovky. Na tomto filmu jsem vyrostla a dodnes ho znám slovo od slova. Letos ho objevily moje děti. Abychom ho nemuseli pouštět každý den, pořídila jsem knížku z bazaru. Ilustrace z filmu a hlavní scény zjednodušeně provedou příběhem. Nevím ale, proč překladatel změnil jména... Místo Jima Lásky, je tu Jakub, Berušku nahradila Pusinka, místo tety Sáry je Klára... Vedlejší psí postavy (Fousek, Baryk...) jsou z příběhu vynechány úplně, což velmi zklamalo naše děti. Pro fanatické milovníky filmu dost osekané, i tak u nás zůstane.

h.belaiova
04.02.2020 5 z 5

Moc krásná pohádka. Pro děti mohu doporučit. Pohádky od Disneyho čteme hlavně večer před spaním

verka5083
13.10.2019 5 z 5

Krásná kniha. Maminky by ji měly číst dětem na dobrou noc.

jasmína
22.05.2019 5 z 5

Kniha se líbila nejen dcerce, ale i mně. Dojemné a spravedlivý závěr, jak to má u pohádek být.

jana0378
09.03.2018 5 z 5

Nejprve jsem viděla film a tu už v docela pokročilém věku. A hned jsem si ho zamilovala, pak jsem narazila na knížku, takže jsem hned koupila do knihovny, prolistovala a dlouho tam ležela. Teď jsem ji přečetla dceři. Krásný příběh, krásné obrázky a drobné věci jako, že obrázky sem tam úplně nesedí k textu, člověk jednoduše odpustí. Za mě jeden z nejlepších pohádkových příběhů.

hroneczek
30.10.2017 4 z 5

Romanťárna pro malé čtenáře. Pěkná ilustrace, pěkný příběh.

MinaHawke
26.03.2017 5 z 5

Hezká knížka.

lucie6254
10.09.2014 5 z 5

Vzpomínám si, že tento krásný příběh byl otištěn jako seriál na pokračování v Sedmičce pionýrů. Moc mě mrzí, že mě tenkrát nenapadlo si ty nádherně ilustrované stránky schovávat...

Daffodila
23.11.2013 5 z 5

Nejkrásnější Disneyovka! Knížku jsem dostala k desátým narozeninám a od té doby jí pořád mám. Lady a Tramp je krásně dojemný příběh. A já ho mám moc ráda.

petka-2007
20.01.2013 5 z 5

Krásná pohádka - nejen pro děti :)

Jaymay
09.01.2013 5 z 5

na ten jejich polibek u špaget nezapomenu :)

TessDragon
18.09.2012 5 z 5

Lady a Tramp jsou jedním z mých nejoblíbenějších Disney párů. Jak já jsem je milovala ( stále miluji) .Pro romantičku jako já je tenhle příběh jedním z nejkouzelnějších ;)

Verousek
27.06.2012 5 z 5

Tuhle pohádku mám moc ráda :) nehledě na to, že motiv Lady a Trampa jsem měla na první tašce do školy :)

Walt Disney
americká, 1901 - 1966