Dáduše Dáduše komentáře u knih

Hon na střízlíka Hon na střízlíka Mary Watson

Nečekala jsem od ní nic a nakonec se mi hodně líbila. V rámci žánru to bylo zajímavé a atmosféra mě skvěle pohltila. Škoda té lehce odbyté redaktorské práce, ale za to paní Watsonová nemůže a tak získává hvězdiček pět.

07.01.2020 5 z 5

S nadhledem, humorně, autenticky a decentně o autismu. Palec nahoru.

01.01.2020 5 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Čekala jsem, že téma tábora dodá příběhu větší originalitu, než ostatním romancím, ale strašně jsem se nudila. Za mě ne!

30.12.2019 odpad!

Poslední Vánoce v Paříži Poslední Vánoce v Paříži Hazel Gaynor

Nic jsem od ní nečekala a nakonec to byla velká láska:-) Příjemné romantické čtení se špetkou historie a dozvěděla jsem se mnoho nového o první světové válce:-) Normálně nemám moc ráda psaní příběhu v dopisech, ale tady mě to vůbec nerušilo ba naopak:-)

20.12.2019 5 z 5

Když je láska slepá Když je láska slepá Luisa Buresch

Příjemná oddechovka.

10.12.2019 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Příběh velice zajímavý, i když jsem podle ohlasů a doporučení, čekala větší pecku:-) Občas mě některé prázdné černé stránky..."hloubka vesmíru" rušily, přiznávám. Ale kvůli originálnímu provedení, pojetí a ilustracím, musím dát 5 hvězdiček.

02.12.2019 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Čekala jsem to horší, ale nic moc. Došlo opět na můj názor, že se nemají stará díla křísit.

16.11.2019

Ari Ari Christos Tsiolkas

Nevědomky jsem si vzpomněla na beatniky,beatgeneration...jít proti tradici, být nekonformní, zkoušet drogy, jít proti proudu, scházet se, v tomto případě, ne v kavárně, ale v jednom klubu. Jinak se mi děj docela táhnul. Mladý člověk, který vůbec neví, co se svým životem, ale vlastně to ani vědět nechce. Denní zážitky se opakují až monotónně.

10.11.2019 3 z 5

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

Hezky zpracované téma rasismu pro young adult.
Trochu se to táhlo, ale byly tam krásné momenty a postřehy otce hlavní hrdinky. Jsem ráda, že jsem do toho šla.

29.10.2019 4 z 5

Tajemné cesty parfémů Tajemné cesty parfémů Cristina Caboni

Čekala jsem, od knihy více vůně, více popisů cesty k dokonalým parfémům, možná více napětí. I tak jsem se ale s Elenou hodně sblížila a její vnitřní život i ten vnější mě velice dojal a bavil. Milostná linka byla akorát, nikoliv přeslazená. Líbily se mi popisy vůní před každou kapitolou. nakonec docela příjemný, voňavý zážitek.

24.10.2019 3 z 5

Žárlivka Žárlivka Lenka Pastorčáková

Skvělá prvotina. Závist:-) Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale nakonec se četla velmi dobře. Koukala jsem, jak to mohou mít žárlivci těžké. Myslela jsem, že žárlím, ale chvála Bohu jsem na tom dobře:-)

14.10.2019 4 z 5

Náš tajný příběh Náš tajný příběh Jessi Kirby

Očekávala jsem od ní víc, možná je prostě určená pro mladší čtenáře. Ale ten konec byl krásný, až mě to skoro dojalo:-) I přes ztrátu paměti, podvědomí dostalo hrdinku, tam , kam potřebovala:-)

30.09.2019

Pokání Pokání Ian McEwan

V první části knihy jsem si připadala jako tonoucí, který se marně snaží doplavat ke břehu klidné zátoky. Málem jsem se v těch všech vjemech a postavách utopila. Uf. Jediné, co mě upoutalo, byl vnitřní život postavy Briony. Druhá část se mi četla lépe, což je možná způsobeno tím, že ráda čtu o druhé světové válce. Pořád jsem čekala na to pořádné pokání a nic. Ano postava Briony toužila po odpuštění, ale trýznivé pokání si představuju jinak. Bylo fajn ukázat, jak jedna jediná chyba, jeden krok stranou, může změnit celý život. Některé úvahy o životě byly krásné a metafora s vojákem, kterému Briony před jeho smrtí šeptá své jméno dokonalá. Možná si budu muset titul přečíst ještě jednou, abych pochopila vše, co bylo skryto mezi řádky, ale dnes už ne. Jsem absolutně vyčerpaná.

26.09.2019 3 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Četlo se to lépe, než první díl. Jinak nikdy víc. Nuda. Asi to holt není nic pro mě...o tom překladu nemluvě.

16.09.2019 1 z 5

Život udeří, kam se mu zachce Život udeří, kam se mu zachce Petra Hülsmann

Většinou nevyhledávám takové knihy, ale bylo to docela příjemné čtení. Působilo hodně ze života. Romantika byla jen na okraji a všechno působilo uvěřitelně. Škoda, že tam nebyl více detailně popsán Hamburk a stavění lodí. Jako oddechovku můžu doporučit:-)

10.09.2019 3 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Miluju doktora House. Hugha ráda poslouchám, má skvělou hudbu. Co si budeme povídat, je to sympaťák, ale ani kvůli jeho sexappealu nemůžu knížku hodnotit moc vysoko. Jazyk byl docela dobrý, ale táhlo se to jako týden před výplatou a místy jsem se tolik nudila, že jsem zapomněla o čem čtu a musela se o pár těch stránek vrátit. Pár sarkastických vtípků a to je asi tak všechno.

19.08.2019 2 z 5

Dobří holubi se vracejí Dobří holubi se vracejí Ladislav Pecháček

Četlo se mi to velice těžce. Musím přiznat, že na mě knížka přenesla spoustu negativních pocitů se kterými jsem poté sama musela bojovat. Doporučil mi ji táta, že by ji měl každý znát. Mám teda tuhle povinnost a zkušenost za sebou. Některé pasáže řemeslně velice dobré. Líbily se mi zejména ty z minulosti.

16.08.2019 4 z 5

Neplakej, vrátím se pro tebe Neplakej, vrátím se pro tebe Jaroslava Černá

Čekala jsem, že to bude naprostý brak, proto mi možná po dočtení kniha připadá stravitelnější. Popis prostředí se tváří tak nějak zastarale jako by se novelka odehrávala v minulosti a také by ho mohlo být víc. Děj je ale čtivý, rychle plyne a kruh se srážkou s vlakem se krásně uzavře...
Otevírá se smyčka rodinných dramat...

14.08.2019 3 z 5

Zamilovaný ďábel Zamilovaný ďábel Jacques Cazotte

Podle mého názoru na svou dobu pokrokové téma novely. Zajímavý jazyk i když místy utahané. Rušilo mě, že text nebyl nijak rozdělen ani na kapitoly...v jiném překladu byla kniha rozdělena alespoň na dva navazující celky. Některé povahové rysy a asi hlavně víra v nadpřirozeno se ani staletími nemění. Hlavní hrdina, ale ze spárů ďábla vyvázl nějak moc rychle a snadno.

12.08.2019 2 z 5

Kontakt Kontakt Rudolf Kylián

Slabší příběh. Ale zejména při dialozích kolegů z fabriky jsem se hodně bavila. Jako satira společnosti fajn, bylo to patrné.

09.08.2019 2 z 5