Dáduše Dáduše komentáře u knih

Mapa Anny Mapa Anny Marek Šindelka

Zajímavá kniha. Strašně se mi líbil styl psaní, poetika a místy opravdu neotřelá a neobvyklá spojení slov. Děje povídek krásně plynuly a jednotlivé obrazy a motivy, které se nenápadně prolínaly všemi příběhy do sebe dokonale zapadly a vyzněly až do nejvzdálenějších zákoutí mé duše. Někdy mě kniha rozesmutnila, někdy mi připomněla vlastní vztahy a cítila jsem s ní krásné propojení. Doporučuji

30.07.2019 5 z 5

Žij, dokud to jde Žij, dokud to jde Camille Pagán

Člověka to nakopne žít naplno, dokud to jde. Hned jsem si říkala, musím něco začít víc dělat....ale jinak docela průměrný příběh.

17.07.2019

Uštknuti Saharou Uštknuti Saharou Pavel Šuba

Kdysi mě nalákala krásná obálka a kvůli obsahu lituji, že jsem se k téhle milé útlé knížce dostala až nyní. Autor používá nádherný básnický jazyk a cestopis má krásně plynoucí zajímavý děj. Skvělý nápad na odeslání dopisů Jižní poštou a stejně tak krásné i zpracování. Škoda, že jsem také nějaký dopis neposlala. Nádherná návaznost nebo spíš úcta k odkazu Malého prince a Exupéryho tvorbě. Nevím, co víc říct, to se musí zažít! Jsem ráda, že jsem nápad podpořila alespoň koupí této knížky. Varování: Budete si chtít zakoupit i Citadelu a věnovat se dílu Exupéryho

11.07.2019 5 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Podle mě nejlepší díl ze všech:-)

07.07.2019 4 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

První díl mě bavil o něco víc. Nakonec jsem ale stejně musela zakoupit další díl, abych věděla jak to dopadne:-)

03.07.2019 4 z 5

Lampionový průvod Lampionový průvod Jiří Slavíček

Měla jsem u ní pocit jako bych napjatě sledovala Pelíšky a nebo případně četla Bylo nás pět:-) Dobře napsané, ale jednou stačilo. Není to můj šálek čaje:-)

28.06.2019

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Úplně jiný příběh, než autor psal dříve. Četla jsem Game a mám pocit, že tohle spisovateli sedí daleko víc. Ze začátku jsem sice měla trochu problém se začíst, ale nakonec to byla jízda. Příběh, jazyk i atmosféra knihy skvělá!! Musím přiznat, že to rozuzlení mi vyrazilo dech, to jsem opravdu nečekala:-)

18.06.2019 4 z 5

Ticho a zuřivost Ticho a zuřivost Nicolas d'Estienne D'Orves

Skvělý atypický thriller. Skvělý popis atmosféry na zajímavém místě, kde obyvatelé platí za minulost.

29.05.2019 4 z 5

Takový roztomilý příběh, ale velice zvláštní. Pošťákovo konání bylo podivínské, i když pochopitelné. Byl přeci zamilovaný. Příběh by mohl být lepší, i když bod pro autora za časovou smyčku, kterou jsem nečekala. Asi by se mi příběh více líbil jako milovníkovi japonské kultury. Ale je hezké se dozvědět informace o haiku. Jazykově se mi to líbilo hodně a bojím se, že si to budu muset přečíst časem znovu.

23.05.2019 4 z 5

Hemy a Marlen v Paříži Hemy a Marlen v Paříži * antologie

Jako celek spíš slabší. Některé povídky se mi líbily, některé méně. Především povídka (Je tohle satori, Jacku?) na mě dýchla krásnou, zvláštní atmosféru.

07.05.2019 2 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Nádherná knížka. Původně jsem ji popadla kvůli krásné obálce, navíc černobílé do Čtenářské výzvy. Děj byl promyšlený, postavy uvěřitelné a plastické. Povídky vypointované do detailu. Příjemně jiné, milé, promyšlené, sarkasticky vtipné. Prostě super!

29.04.2019 5 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

V rámci žánru dobře napsané. Uvažuji sáhnout i po druhé respektive první knize autorky.

21.04.2019 4 z 5

Svatební cesta v pěti Svatební cesta v pěti Patricia Vandenberg

Teď už vím, jak taková harlekýnka vypadá:-) Útlá knížka s plytkým dějem, kde všechno dobře dopadne. Zarazila mě velká písmena, až nepřiměřeně velká. Snad se nikdo neurazí, ale tohle je vážně rychlovka pro "každého." Až z toho letěla do sběru...

15.04.2019 odpad!

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Skleněný pokoj se mi líbil hodně! Jazyk byl vynikající, vyprávění zajímavé a plastické. Výborně jsem se dokázala vžít do cítění postav a sdílet jejich vnitřní i vnější život. Hlavně v případě Hany a Liesel. Konec mě trochu zklamal a tak nějak zpomalil rozjetý vlak. Nedokázala jsem se už tolik začíst. Ale konec do příběhu pasoval a bez něj by byla narušena časová osa. Musím hodnotit pěti hvězdami jinak to nejde:-)

01.04.2019 5 z 5

Sedm kamenů lásky a ztráty Sedm kamenů lásky a ztráty Diana Gabaldon

Vynikající prostředí, které mě bavilo! Příběhy už méně. Možná nejsem tak zapálený fanoušek série Cizinka. Alespoň mě povídky navnadily zatnout zuby a ve čtení série vytrvat:-)

20.03.2019 3 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Od knížky jsem čekala trochu něco jiného. Trvalo, než jsem se začetla. Hlavní hrdinka mi ze začátku byla velmi nesympatická, ale postupem času jsem se s ní "sblížila". Nakonec jsme byly sami v černém lese spolu a byla to jízda.

07.03.2019 3 z 5

Les Les Chelsea Bobulski

Souhlasím s Ondřejem. Čekala jsem více cestování časem. Vývoj děje a jednání postav je předvídatelné. Vztah mezi hlavní hrdinkou a poutníkem jsem také hned odhadla. Hlavní hrdinka je sice sympatická a vyprávění celkem příjemně plyne, ale to je tak asi všechno.

13.02.2019 2 z 5

Hledání smrti Hledání smrti Miroslav Žamboch

Příliš často tento typ knížek nečtu, ale zkusit se má všechno. Na mě chvílemi příliš utahané. Snad budou motivy z tohoto dílu více rozpracovány v tom dalším. Takový fajn RPG:-D

15.01.2019

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Vynikající, úsporný styl psaní. Velmi se mi líbilo. Ráda si setkání s autorem zopakuji :-)

03.01.2019 5 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Nad knihou jsem se docela zasmála. Některé povídky se mi líbily více, některé méně. Musím se přiznat, že jsem tak příjemnou knihu vzhledem k autorovi nečekala. Nemám ho příliš v lásce neboli není to můj cup of tea....

28.12.2018 3 z 5