Dáduše Dáduše komentáře u knih

Nikam Nikam Dalibor Vácha

Občas to na mě bylo trochu moc překombinované. A spoustu věcí nám autor nevysvětlil, to mě trochu mrzelo. Námět šel určitě víc rozebrat. I když znělo poeticky ono závěrečné Nikam. Docela přicházím postapo knížkám na chuť:-)

23.12.2018 3 z 5

Pokoj zázraků Pokoj zázraků Julien Sandrel

Byl to velice smutný příběh. Ale naděje svitla a všechno dobře dopadlo. Může se tedy vyplnit i můj seznam zázraků:-)

28.11.2018 3 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Nápad dobrý. Provedení občas kostrbaté:-D

22.11.2018 2 z 5

Most do země Terabithia Most do země Terabithia Katherine Paterson

Chci do Terabithie:-)

13.11.2018

Všechny neřesti nejsou stejné Všechny neřesti nejsou stejné Tereza Bělinová

Pobavila jsem se a zároveň si i poplakala. Romány pro ženy moc nemusím, ale tohle mě rozesmálo. Bylo to tak příjemně ze života. A jo budu žít, jak uznám za vhodné. Nechávat hrníčky ve dřezu a třeba i dloubat do másla od prostředka Terezko:-))

24.10.2018 4 z 5

Přecitlivělost není slabost Přecitlivělost není slabost Ilse Sand

Bylo a stále je pro mě těžké se s některými věcmi vyrovnat a žít s nimi. Teď už vím, že nejsem blázen a tahle kniha mi pomohla leccos pochopit.

23.10.2018 5 z 5

Toxický squat Toxický squat Hana Kavurová

Souhlasím s komentáři, že se děj nijak výrazně neposouval kupředu. Sledujeme především vnitřní život hlavní hrdinky. Bohužel jsem se do postavy Jablka hodně vžila a možná je to jen tím, že mám teď svá vlastní PROČ, PROČ, PROČ. :-)

19.10.2018 4 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Druhý díl se mi líbil o něco víc, než ten první. Zdál se mi více akční a více sci fi.

24.09.2018

To nejdůležitější o panu Moritzovi To nejdůležitější o panu Moritzovi Vlastimil Třešňák

Geniální! Autor si výborně hraje s jazykem a využívá zdánlivě nesouvisející slova k vytváření zajímavých i vtipných slovních obratů. Jednotlivé obrazy a motivy se rovněž prolínají ve všech třech povídkách. Doporučuji!

13.09.2018 5 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Dobře napsaný hořký příběh, kde hrdinové utíkají různými způsoby ze společnosti a rovněž ze svých vlastních bolestných stereotypů, aby stejně přišli na to, že utéct před řešením mnohdy nemá smysl. Moc se mi líbila.

06.09.2018 5 z 5

Ztracená generace Ztracená generace Lukáš Vavrečka

Těch lidí bylo tolik, že jsem někdy nevěděla, kdo s kým, ke komu se vrací, kam směřuje a proč to dělá. Zatímco bylo celkem jasné, co cítí a to všechno v Brně. Někdy mě ale příběhy bolestně vrhaly do mé vlastní přítomnosti, aby mi připomněly, že i mé vlastní co by kdyby bude ještě složité a konec mě dohnal k slzám...

03.09.2018 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Začátek mě navnadil hodně. Některé gagy byly fajn a celková atmosféra mě bavila, ale něco málo mi chybělo. Místy jsem měla pocit, že čtu Saturnina a rozesmívá mě teta Kateřina. A jen mezi námi nemám ráda Saturnina, takže mínus hvězda;-)

31.08.2018 3 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Celou serii o Nathanovi, bílých a černých hodnotím pozitivně. Čtení mě bavilo a nápady autorky byly originální. Poslední díl Napůl ztracený se mi asi líbil nejvíc. Apropos nikdy si nevybírám čtení podle obálky. Tato série byla jediná výjimka a teď bude skvěle zdobit moji knihovnu. Byla to ale klika, že i příběh byl dobrý.

22.08.2018 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Nebyla to taková pecka jako když jsem ji četla na vejšce, ale co už:-) Možná už jsem na rebelii stará a voto de, ale i tak Holden zůstane na vyšších příčkách.

16.08.2018 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Velice zajímavá kniha. Bavila mě a zároveň jsem pod lehoučkým povrchem našla umělecké jádro a důležité myšlenky... Někdy jsem také ten, kdo stojí v koutě a někdy to ani není špatné....

13.08.2018 5 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Tenhle díl se mi líbil o trochu více, než díl předchozí. Připadal mi promyšlenější a i dějově zajímavější. Budu Nathanovi dál fandit.

10.08.2018 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Docela fuška, než jsem se začetla. První polovina knihy mě vůbec nebavila a proto jsem ji dala k ledu na téměř půl roku. Potom se děj konečně trochu rozhýbal a začala jsem přicházet prostředí moře a námořníků na chuť. Jazykově mi přišla mnohem lepší a propracovanější, než díl druhý. Možná budu muset sérii přece jen dočíst O:-)

03.08.2018 4 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Zvláštní styl psaní, na který jsem si musela trochu zvyknout, ale nakonec jsem se začetla a nemohla se odtrhnout. Nathan byl sympatický, možná mě ke čtení navnadil jeden skutečný Nathan rovněž z Walesu:-) I jazyk byl zajímavý a prostředí Anglie příjemné. Kniha mě přivedla k úvahám o reálných situacích v mém životě, vždyť nic není vždy jen černé nebo jen bílé, ale Half Bad.

26.07.2018 4 z 5

Opravdu mi trošičku připomněla Harryho Pottera. I přesto v ní bylo něco originálního a kouzelného:-)

16.07.2018 5 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster