Ztracená generace

Ztracená generace https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342251/bmid_ztracena-generace-5zQ-342251.jpg 3 18 8

Cynismus i něha, každodenní útěky i potřeba zažít nový příběh, jedna generace ztracená na konci velkých dějin, nepokojné Brno uprostřed velké Evropy. To všechno je Ztracená generace. Román vyprávěný deseti účastníky nejen milostných víceúhelníků podává leckdy komické, jindy syrové svědectví o tom, kam až lze zajít ve snaze nic nezameškat.... celý text

Leonora
26.10.2023 1 z 5

Brňák by v životě nenapsal tramvaj a svatopetrská katedrála. Ale dejme tomu, to bych ještě strávila, ale číst se to nedá. Absolutně se ztrácím v postavách a šťávu to taky nemá.

effa
19.12.2021 odpad!

Poslouchal jsem jako audioknihu. Vydržel jsem asi půl hodiny, pak jsem to vzdal. Kniha o ničem.

jaroiva
12.11.2018 2 z 5

Nuda v Brně. 2 hvězdy za to Brno. Při čtení jsem spíš přemýšlela, kde leží která zmiňovaná ulice. Působilo to pak reálně. Tím moje nadšení skončilo. Postavy, děj, ani způsob psaní mě nezaujaly.

Dáduše
03.09.2018 4 z 5

Těch lidí bylo tolik, že jsem někdy nevěděla, kdo s kým, ke komu se vrací, kam směřuje a proč to dělá. Zatímco bylo celkem jasné, co cítí a to všechno v Brně. Někdy mě ale příběhy bolestně vrhaly do mé vlastní přítomnosti, aby mi připomněly, že i mé vlastní co by kdyby bude ještě složité a konec mě dohnal k slzám...

mandari
27.08.2018 1 z 5

Jedna hvězda, že jsem vydržela do konce. Ale totální ztráta času. Nedoporučuji!

Iwíček
08.05.2018 4 z 5

Kniha je zpracována zajímavě. Překvapilo mě, jak se proplétají životy téměř všech aktérů. Příběh je plný zajímavých zvratů, které občas zaskočí a u některých dokonce čtenáři zatrne. Pokud vám nevadí velký počet protagonistů, jejichž úhly na příběh se neustále protínají, tato kniha by se vám mohla líbit.

los
24.04.2018 1 z 5

asi jsem se příliš těšil na Brno, a přestože mi prostředí, v němž se děj odehrává, je více než blízké, příběh mne velmi zklamal, nutil jsem se k dočtení

xxxvodnikxxx
21.05.2017 4 z 5

Na přebalu knihy má Lukáš uvedeno „One day baby, we'll be old - Oh baby, we'll be old - And think of all the stories - that we could have told“ (text z Asaf Avidan - The Reckoning - One Day / Reckoning Song) a přesně o tom to je...
Máte na co vzpomínat, vzpomínáte?

Co by bylo, kdyby bylo a co by bylo, kdyby něco jiného nebylo, příběhy jsou nezvýznámným slepovátkem mezi předchozími knihami. Oproti předchozím titulům mi zde chyběl "příběhový drive", ale to bylo zase vykompenzováno zaměřením na detaily, a příběh se tak tedy čas od času zaplétal a jindy zase rozuzloval.

Jako celek samozřejmě super, ne nejlepší, ale fajn.
Pokud nad řádky, které právě čtete začnete přemýšlet, možná v nich uvidíte až absurdní analogii.

Lukáš Vavrečka
česká, 1987