Dáduše Dáduše komentáře u knih

Peklo v chrámu božím - Přežila jsem brutální zneužívání Peklo v chrámu božím - Přežila jsem brutální zneužívání Nabila Sharma

Tento příběh se mi dostal do rukou úplně náhodou. Kdysi jsem přečetla pravděpodobně nejznámější příběh z muslimského světa: Bez dcerky neodejdu a zajímal mě i další podobný osud. Nabila Sharma vypověděla o zneužívání Imánem (nejvyšší představitel muslimské obce) při docházení na povinné hodiny Koránu do mešity. Rodina Nabily žila v Anglii. Sledujeme tedy rovněž soužití různých obyvatel, různých vyznání a zvyků. Nabila bohužel dokázala promluvit až po dlouhých 28 letech, ale je důležité, že se její příběh dostal na veřejnost.

17.04.2017

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Nejprve jsem viděla film a teprve poté přečetla knížku. To se mi stalo poprvé a čtení už nebylo úplně to pravé. Kniha mě místy dojala a okamžitě mě pohltila romantická nálada....

03.04.2017 3 z 5

Okouzlená nocí Okouzlená nocí Amy Plum

Pro mou osobu odpočinková kniha. Mám celkem ráda fantasy, tedy proč ne revenanti. I když na mě trochu moc velká romantika....

24.03.2017

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Knížka se mi velice líbila, pokud k ní budeme přistupovat jako k pohádkám na dobrou noc. Možná by se některé dítko, například u Mágova srdce, bálo, ale na druhou stranu nesou příběhy typické znaky pohádek včetně mravního poučení:)

18.03.2017 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Osvětimskou knihovnici jsem přečetla v rámci čtenářské výzvy. Ze začátku mě trochu rušilo, že čtenář netuší, které pasáže příběhu jsou podle skutečnosti a které jsou onou přidanou fikcí. Na konci však všechno vysvětlují poznámky autora, které Vám poskytnou širší pohled na věc. Ze začátku jsem se nemohla příliš začíst, ale poté jsem začala hlavní hrdince Ditě Adlerové a hlavně její odvaze fandit. Každý okamžik jsem nakonec prožívala s vězni a ponořila se do jejich těžkých chvil.

15.03.2017 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Strašlivý popis lidské krutosti a zloby. Příběh je vyprávěn velice naturalisticky. Mrazilo mne z toho, že hlavní hrdina byl pouhé číslo 509 ve světě, kde člověk je méně než věc. Po druhé knize přidávám autora mezi oblíbené. V budoucnu určitě přečtu znovu. I když, co se týče tématu holokaustu a koncentračních táborů, nejvíce mne zatím dostal "na kolena", až k slzám pan Lustig....

05.03.2017 5 z 5

Bylo příjemné se na chvíli vrátit do kouzelného světa Harryho Pottera a tím tak trochu i do svého dětství. Vzhledem k negativním reakcím, jsem od knihy nic moc nečekala. Možná i proto mi kniha připadala lepší. Forma divadelní hry mi nevadila, naopak. Bylo krásné si představovat jednotlivé kulisy a aranžmá.

01.03.2017

Dílna zázraků Dílna zázraků Valérie Tong Cuong

Od knihy jsem čekala trochu víc. Název, příjemná obálka a podtitulek nejoptimistištější kniha roku. Zajímavá lákadla. Souhlasím s názory čtenářů, že to už by každá kniha s dobrým koncem mohla být optimistická. Hodnotím jako odpočinkovou knížku na dovolenou. Nenadchne, ani neurazí. Přečteno téměř na jeden zátah.

27.02.2017 2 z 5

Kámen v okně Kámen v okně Roman Ráž

Knihy jsem se hodně bála, ale nakonec byla skvělá. Zdánlivě jednoduchá zápletka, o jednom kameni a jednom rozbitém okně geniálně zobrazuje lidské povahy a chování vůči druhým i jedinci, obzvlášť, pokud vybočuje z davu. Děkuji Ježíškovi za brilantní knižní zážitek. Přečteno téměř za jediný den.

24.02.2017 4 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Knížku nemohu příliš hodnotit. Není to můj šálek kávy. Sama jsem pracovala jako barista a učila se vařit kávu, proto jsem po knize okamžitě sáhla. Oceňuji autorku za to, že při psaní pozorovala skutečné baristy. Hodnotím jako milý oddechový příběh pro mládež. I když jsem čekala větší vyvrcholení děje.

22.02.2017 2 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Bazar zlých snů mne navnadil na čtení další Kingovky. Běh o život jsem si přečetla, abych ho porovnala s knihou začínajícího autora Tomáše Zářeckého
s názvem 15 minus. Motiv byl podobný, ale oba příběhy rozhodně nepostrádají originalitu. Běh o život byl pro mne oddechovou četbou, ale bavil mě. Hlavnímu hrdinovi jsem fandila a jeho hořký konec mě zklamal. Musím ale knize vytknout místy žalostný překlad, který mi trochu zkazil celkový dojem:)

19.02.2017 3 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Kinga mám ráda, ale některé povídky mi přišly příliš kýčovité a některé tak nějak nedotažené i přes dobrý hlavní motiv... Hodně se mi líbila Duna, i když nápad mohl být podle mně více rozpracovaný. Také se mi docela líbil Posmrtný život. Blokáda Billy jsem nedočetla, ale možná musíte hrát baseball, abyste si Billyho zamilovali. Nejvíce mě bavily osobní komentáře autora k jednotlivým povídkám. Který amatérský psavec by nechtěl vědět, kde má mistr ukrytou truhlu s nápady:)

13.02.2017 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Příběh bohužel nemohu příliš hodnotit, jelikož prostřednictvím této knihy zjišťuji, že detektivky nebudou můj šálek čaje. Kniha mne nenadchla ani neurazila......Dávám tři z pěti. Kim je sympatická a autorka i přes mé zoufalství z nudného řešení vražd dokázala svým stylem psaní udržet mou pozornost.

28.01.2017

Doba železná Doba železná John Maxwell Coetzee

Souhlasím, že je kniha složitější na čtení, ale hlavní motiv mne velice zaujal. Našla jsem si v ní mnoho zajímavých filozofických úvah a myšlenek o životě. Knihu jsem četla kvůli čtenářské výzvě a souhlasím, že autor si Nobelovu cenu za literaturu zasloužil.

15.11.2016 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Ze začátku se ne a ne začíst. Ale nakonec mne o svém mistrovství Merle přesvědčil. Téma apokalypsy zde bylo předloženo originálně a donutilo mne k zamyšlení. A Emanuel mi rozhodně přirostl k srdci..

30.10.2016 4 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Všichni jsme tu milovníky knih a tak jsem díky názvu knížku popadla....a nezklamala! Ráda jsem se dozvěděla nové informace o literatuře, které mne autor nutil ověřovat:))

11.03.2016 5 z 5

Někde jinde Někde jinde Gabrielle Zevin

Kniha mne přivedla k zamyšlení nad životem a mezilidskými vztahy, ale zároveň byla velmi čtivá. Podle mého názoru skvělá kombinace:)

28.02.2016 5 z 5