To nejdůležitější o panu Moritzovi

To nejdůležitější o panu Moritzovi https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72785/to-nejdulezitejsi-o--72785.jpg 5 32 4

Tři podmanivé povídky písničkáře, literáta a výtvarníka, čerpají z období autorova exilu, mají výrazně autobiografický charakter a evokují osudy emigrantů hluboce lidským způsobem.

vendy246
06.09.2021 4 z 5

Úplně něco jiného, než co jsem doposud četla. Dialogy se prolínají s myšlenkami a postavy nejsou nazývány svými jmény. Pochoutkové čtení o životě emigrantů, imigrantů a utečenců, kteří s sebou vlečou pohnutou minulost.
"jsem nevinný, ať už jsem udělal cokoli"

Česneksmedem
29.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Parádní počteníčko! První povídku by jistě ocenil pan P....o, neboť se zde popíjí Jägermeister a kouří cigarety Camel a Gauloises. Také se zde proberou tektonické brekcie. Druhá povídka je dle mého nejslabší a z mysli poněkud rychleji vyprchající. Závěrečná je opět vynikající a přiblíží nám i temné stránky emigrace. VT prostě umí!

Dáduše
13.09.2018 5 z 5

Geniální! Autor si výborně hraje s jazykem a využívá zdánlivě nesouvisející slova k vytváření zajímavých i vtipných slovních obratů. Jednotlivé obrazy a motivy se rovněž prolínají ve všech třech povídkách. Doporučuji!

Olia
16.01.2014 5 z 5

Sehnala jsem před časem horko těžko v antikvariátu a nelituju.. vracím se k ní, výborná knížka.

1995  86%Klíč je pod rohožkou
2005  70%Melouch