Klíč je pod rohožkou

Klíč je pod rohožkou https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36442/bmid_klic-je-pod-rohozkou-vNl-36442.jpg 4 50 10

Rozsáhlý román známého zpěváka, výtvarníka, prozaika a fotografa prochází mnoha městy Německa, USA a Prahou při hledání hrdinova domova i paměti.

R47
20.01.2023 5 z 5

Opomenutý klenot české literatury, který jednoznačně nutí vzpomenout si na Švejkovo putování i blábolení, přitom je to ale svébytné umělecké dílo (zkrátka něco ve stylu pábení). Jedinečný styl i autorovo vidění světa vás uhrane. Vnímejte svět očima outsidera, bezdomovce, bohéma. Pan Prag je další geniální postava našeho písemnictví, někde vedle Švejka a Saturnina. Autor mu naštěstí věnoval i další knihy.

Česneksmedem
03.09.2022 5 z 5

Poměrně málo čtená kniha, což je ovšem škoda. Letos je to 40 let, co byl VT donucen odejít do exilu. Když nad tím uvažuji, dostat se tam v té době a nemoci se vrátit, tak koukám jako absolvent prvního ročníku zvláštní školy.
VT je nepochybně multitalent, který i fotí a byl i hasičem :). Kniha je to fakt dobrá, takže doporučuji.

Navrcka5338
23.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Příběh pana Praha se dobře čte, baví od 1.stránky. Obdivuji spisovatelův nadhled s jakým celé to dění popsal. Lépe některé narážky pochopí,kdo to prožil. Nejvyšší známkou hodnotím humor a nekonvenční styl, kterým je kniha napsaná.

Radek99
25.07.2018 5 z 5

Vlasta Třešňák je nejen neprávem opomíjený písničkář, ale i jeden z nejvíce nedoceněných současných českých spisovatelů...přičemž Klíč je pod rohožkou je jeho opus magnum! Někde na půli cesty mezi exulantským Janem Novákem a undergroundovým Janem Pelcem, mezi nadšením a deziluzí z vysněného života v emigraci a zkušeností z šedavého bezčasí života v normalizačním Československu, na nikdy a nikde nekončícím útěku odtud tam... Pan Prag, Třešňákovo alter ego, je skutečně někdo, kdo má potenciál vypovědět cosi podstatného o životě českého exulanta...v našem národě tak hojného lidského typu... Výjimečná kniha!

MinaP
18.05.2018

Prostě miluju pana Praga

bekule
14.08.2017 5 z 5

Velmi osobitý styl psaní, opravdu skvělý způsob hraní si s jazykem. Nádherné, nezapomenutelné ,hodně brzy se k panu Pragovi opět vrátím.

gome
06.03.2015

Nádhera! Nepochopiteľné: skvelý textár, hudobník, maliar a autor kníh v jednom - a pritom je VT tak málo známy! Tento román je skvost.

gome
06.03.2015

Nacopak
23.10.2013 5 z 5

Jedna z velmi mála knih, kterou budu číst víc než jednou. Výborné.

undodendron
31.10.2011 5 z 5

Karlínský Karl Inn Surprise v New Yorku a Lendl v kuchyni za železnou oponou... a také estébácké zrůdy a ta podivná česká mentalita... výborná kniha. Kdo četl ...a bude hůř by si měl dát i tuhle pochoutku.