Most do země Terabithia

od:

Most do země Terabithia

Co je to za zemi? Kouzelné království za potokem, které si pro sebe jako tajemství vymysleli desetiletý Jess a jeho spolužačka Leslie. Kromě nich do té země nikdo nechodil. Všechno v ní bylo jiné, obývali ji jen duchové háje a Jess a Leslie se v ní stali moudrými a spravedlivými vládci. Od Leslie vyslechne Jess v Terabithii poprvé spoustu nevšedních příběhů – a přestože svoji královnu nečekaně ztratí a bude ji oplakávat, pozná zároveň, že musí putovat dál za ně za oba s tou křehkou krásou terabithijské fantazie......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/1608/most-do-zeme-terabithia-Ydn-1608.jpg 4.4187
Originální název:

Bridge to Terabithia (1995)

Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (32)

Přidat komentář
lushi
předevčírem

Film je o tolik lepší, protože vizualizuje to, co si děti v knize jenom představují. Budování Terabithie v knize je jenom naznačené, pravá magie zůstává ukrytá v myslích dětských hrdinů, ale film tu fantazii obrovsky rozvinul. Kniha je pěkná, ale v mých očích se nevyrovnává filmu, ten je mnohem kouzelnější.

DuncanIdaho
10. června

Celé jsem to přečetl za jeden den. Pěkný příběh o dvou dětech, které jsou svým okolím odvrženy. Oba se snaží z tohoto světa utéct, on svými obrázky a ona svoji fantazií. Proto si asi začali rozumět. Toto téma však mohlo být autorkou více rozebráno, určitě by měla mnoho podnětů k napsání i dvojnásobně obsáhlé knihy. Krásný je i závěr, kdy se Jess rozhodne pokračovat v jejich fantazii se svoji sestrou. Já Leslii tu její fantazii dost závidím.

Lenna75
29. května

Pěkný a milý příběh o dvou kamarádech, kteří našli vlastní svět. Filmové zpracování je v podstatě srovnatelně dobré. Zde je ale lépe vykreslen cit, který mladý kluk chová vůči krásné učitelce a který je v příběhu klíčový.

kamolka
09. dubna

Film patří mezi mé nejoblíbenější pohádky už několik let, ale o knižní verzi jsem se dozvěděla až tak před týdnem. Jakmile jsem zjistila, že je knížka, tak jsem ji okamžitě musela najít a přečíst. Kniha mě vůbec nezklamala a jsem ráda, že film natočili téměř přesně podle předlohy (což se moc často nestává). Knížka je vážně taková kratičká jednohubka, já ji měla přečtenou za jeden den, ale stojí za to. Moc doporučuji

PetraMishka
28. ledna

Krásná kniha o přátelství a životu na venkově z pohledu desetiletého chlapce Jesse. Ten má dvě starší sestry a dvě mladší, rád si maluje a ve skutečnosti je hrozně sám a nemá žádné kamarády. Pak se seznámí s Leslie, s níž si vytvoří vlastní fantastický svět, kde není místo pro těžkou realitu všedního života. Vše vypadá naprosto v pořádku a idylicky, až nakonec dojde k něčemu hroznému. Je zajímavé, že je to v té knize cítit už od začátku. Mrzí mě, že jsem tu knihu neobjevila jako dítě, teď ji vnímám patrně jinak.

Lenisk@
24.11.2016

Kniha, na kterou jsem čekala 9 let. Před těmi devíti lety jsem šla do kina na fantasy příběh (v té době se asi zrodila moje láska k fantasy literatuře) a hned po návštěvě kina jsem si nutně chtěla přečíst knihu. Bohužel v té době byla v knihovně beznadějně vypůjčená. Pak jsem na ni úplně zapomněla a vzpomněla jsem si až na vysoké v semináři o dětské literatuře. Byla jsem nadšená úplně stejně jako ve třinácti letech z filmu! Je to naprosto nádherný příběh, který okouzlí dítě i dospělého :)

dudunka
22.02.2016

Krásný příběh přátelství ☺

MagdalénaD
12.02.2016

Tohle je přesně ten typ knihy, kterou koupíte dětem a jim se nelíbí. Já tu knížku doslova neměla ráda. Když jsem si ji tenkrát jako malá vybrala, očekávala jsem (a obálka to slibovala) strhující fantasy, ale namísto toho mě čekal poměrně nudný příběh o ničem s "divným" koncem. Teď, ve skoro 20, jsem po Terabithii sáhla znovu. V rámci Knižní výzvy DatabázeKnih mě nenapadla lepší knina o přátelství. A teda!!! Mám z toho úplně jiný pocit než tenkrát. Asociaci s Bratry lví srdce se člověk nevyhne, vlastně bych to směle zařadila do "malých velkých" knih po bok Malého prince a Krysaře.

Viky007
20.01.2016

Četla jsem dávno. Hodně dávno. Vlastně jsem byla ještě dítě. Přesto si pamatuji, že je kniha velmi jednoduše napsaná, což má tak trochu rušivý efekt. Nápad je úžasný, je zde plno filozofických myšlenek, ale u mě rozhodně vede film.

Svoby
25.10.2015

Seděla jsem na okně, opřena o stěnu, když jsem ji dočetla. Bylo mi kolem 10 let. První kniha u které jsem brečela.

hrubik
25.08.2015

Když jsem knížku začala číst, říkala jsem si, že tahle "pohádka" mě asi moc bavit nebude, že je to příběh vcelku o ničem. Ale s každou další stránkou jsem se přesvědčila, jak moc jsem se mýlila. A na konci jsem řvala jako želva. Byl to krásný příběh nejen pro děti.

marcela6183
07.06.2015

Ke knize jsem se dostala až na vysoké. Znám jen jednu jedinou podobnou: Bratry Lví srdce Astrid Lindgrenové.
Jestli jsem jako malá četla tu první a chytla mne za srdce, tahle druhá mi jej urvala.
Je o vztazích. Je o příběhu. Je o touhách. A je o snech.
A já nemůžu dát míň, jak pět.
Škoda, že od Patersonové v češtině nic jiného nevyšlo, The Master Puppeteer se mi líbil též.

MissMagic
08.11.2014

Ach ne.. to byla VÁŽNĚ krásná kniha. V jednoduchosti je krása!

Vlčice.N
19.10.2014

Nečekala jsem, že na mě kniha až tak zapůsobí, je to krásný a smutný příběh nejen pro děti. Spoustu dětských příběhů objevuji až teď, v dospělosti, a někdy mě to mrzí... Na druhou stranu, teď můžu objevovat jiná zákoutí knih a nesmírně si to užívám.

1v8na
07.08.2014

moc pěkné a velmi smutné

adelagr
26.12.2013

Krásný, i když tragický, příběh o přátelství chlapce a dívky a jejich tajemné zemi Terabithia. Ač je knížka určena spíše mladším čtenářům, tento smutný příběh zasáhne nejedno dospělé srdce.

Darkry
25.12.2013

Krásný příběh a mimo jiné povedený film!

AjťačkaTýnka
29.08.2013

Musím konstatovat, že kniha v mnohém předčila mé očekávání, zatímco film oproti knize docela propadák.

kowalenska.m
16.06.2013

Někdy mi to přišlo až moc hopem. Ale nádhera. Viděla jsem první film, což mě mrzí. Spousta věcí byla jinak. V knížce se zaobírá vztahy a ve filmu fantazií. Podle mě naprosto vystihla dětské pocity. Když někdo umře, necítí to samé co my. Aspoň myslím. Doporučuji :) Jistá frustrace tu opravdu byla.

graceman
16.03.2013

Dost kvalitní čtení i pro dospělé. Škoda jen té citové frustrace po dočtení...:-)

graceman
05.03.2013

Dost kvalitní čtení i pro dospělé. Škoda jen té citové frustrace po dočtení...:-)

RoseDawson157
12.09.2012

Most do země Terabithia je kniha o dobrodružství,fantazii a přátelství.Hlavně o přátelství.Oblíbila jsem si hlavně Leslie,máme hodně stejné povahy,ale samozřejmě,že i Jess nebyl špatný.Konec mě zaskočil,a je mi líto,že to tak skončilo. :(

Džizetka
12.04.2012

Mě uchvátila až v pozdějším věku.Kamarádství hlavních hrdinů jsem příliš zajímavě neviděla,ale konec knihy mě uchvátil.Při čtení knihy jsem vplula do děje a mohla si představit celý děj.Doporučuji:)

Megii
20.12.2011

Já jsem nejprve viděla film a až poté četla knihu, ale opět mě smutný konec velmi zasáhl. Leslie byla mou nejoblíbenější postavou.

Sussane
13.12.2011

Čítala som ju už dávno, ale pamätám si že sa mi velmi páčila :) Len ten koniec bol smutný :(

Denaille
30.10.2011

Podle obálky jsem nejdřív čekala něco úplně jiného, takže mě to ze začátku mírně zklamalo. Ale i tak mě to chytlo a četla jsem dál. A bulela jsem jak želva, takový zvrat jsem ani v nejmenším nečekala.
Tenkrát mi bylo možná okolo třinácti, ale šíleně to na mě zapůsobilo. Když jsem zjistila, že existuje i film, bála jsem se, že ho zkazí jako Eragona, ale zkusila jsem to. A můžu říct, že je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

Peťanka
28.10.2011

Už je to sice celkem dlouho, co jsem ji četla, ale báječná kniha, u které nejedna slza ukápla :)

Hanyuu-hime
28.10.2011

Následkem toho, že jsem viděla nejdříve film a poté četla knihu už na mě neměly ty smutné scény takový vliv....
Stejně ale musím říct, že je to krásná knížka :)

Izzy_
23.08.2011

super film,super kniha..ale smutný koniec... :,(

rusalka1
08.04.2011

priznám sa že pri tejto knihe som aj trošku plakala, neviem možno to bolo mojím smutným obdobím... ale kniha bola napriek všetkému krásna...