Žij, dokud to jde

od:


KoupitKoupit eknihu

Román o lásce, jaká doopravdy je… od nové hvězdy romantického čtení. Když se mladý spisovatel James setká s půvabnou básnířkou Louisou, nepochybuje, že potkal lásku svého života. Má to jediný háček – Lou je zasnoubená s jeho nejlepším kamarádem Robem. A tak v sobě James svoji touhu umlčí. Všichni tři se stanou přáteli. Léta ubíhají, a zatímco James se marně snaží dopsat svůj román, najít si vztah a především zapomenout na ženu svého nejlepšího přítele, Louisino manželství se hroutí. Útěchu hledá u toho, kdo při ní vždycky stál. Když se však James a Lou konečně poddají citům, které dlouho potlačovali, důsledky jsou zároveň krásné i strašné. A jakmile se zdá, že se rány přece jenom zahojí, život postaví Jamese před další výzvu – a tentokrát s určitostí poslední. Láska, odpuštění, umírání i naděje se propletou tak, že je nelze oddělit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/377207/zij-dokud-to-jde-OC6-377207.jpg 452
Orig. název:

Forever Is the Worst Long Time (2017)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Přidat komentář
Bronzie
06. září

Ze začátku příjemná oddychovka, ale konec přiměje k zamyšlení, možná i proto, když sám přijdete o jednoho rodiče v důsledku nevyléčitelné degenerativní choroby, ač jiné. Vztahy a uspořádání měli zvláštní, ale myšlenky o životě mě zaujaly.

alnahu
31. srpna

Krásný ,čtivý, hluboký příběh o lásce ,odpuštění ,žalu i naději. Propletenec tří mladých lidí ,kteří náhle musí přehodnotit své životy. Kniha má opravdu výstižný název" Žij dokud to jde".

leucantha
27. srpna

moc pěkné čtení

Verika
14. srpna

Knížka je čtivá, děj ze začátku trošku táhlý, ale nakonec mě překvapil a dojal. Otec své dceři píše na památku příběh svého života.

Terka18
10. srpna

Nemůžu si pomoct, ale mě se kniha nelíbila. Prostě mi v ní něco podstatného chybělo, co by mě chytilo a měla bych chuť knihu číst dál a dál a neodkládat. Za mě velké zklamání, čekala jsem něco úžasného, ale v příběhu jsem to nenašla.

iška
09. srpna

Život je nepředvídatelný sám od sebe a my si jej umíme zamotat ještě více. Moc pěkně napsaný dojemný příběh.

bookcase
08. srpna

Původně jsem si říkala, že je to takové klišé - on, ona a on, přátelství, láska, zrada, výčitky... takhle to šlo v knížce pořád dokola. Ale pak...no, pak jsem zase probrečela kus příběhu. Nádhera. Forma vyprávění otce dceři je výborná.

Luciska13
15. července

Krásně napsaná kniha. Od této knihy jsem moc nečekala, jednou jsem šla do knihkupectví, viděla hezkou obálku, celkem zajímavý popis a kniha byla moje. Přečetla jsem ji jedním dechem, krásně se čte a příběh je poutavý, nepředvídatelný (alespoň dle mého názoru) a dojemný. Doporučuji všem.

mrkvajda
11. července

Byla jsem mile překvapena knížkou - formou vyprávění, obsahem. Konec jsem četla s napětím a lítostí, i slzičky jsem uronila.
Připojuji se k magnolii - smazala bych štítek nekromancie, o vyvolávání duchů kniha opravdu není.

JustWomen
09. července

Umírající muž, neúspěšný spisovatel, vypráví své dceři svůj životní příběh o lásce, přátelství, zradě, odpuštění i smrti. Protože, jak píše, na životě je úžasné to, že se může stát cokoliv.

magnolia
08. července

Knížka mě mile překvapila, bála jsem se plytké romantiky, ale první stránky mě hned příjemně navnadily. Hlavní mužská postava - neúspěšný učitel a spisovatel, introvert, který hodně přemýšlí, hledá a nachází (i ztrácí). Jeho způsob vyprávění mě bavil, jako vždy, když hrdinové nejsou dokonalí a vědí to a umí se tomu sami zasmát. Vztahy a postoje hlavních osob jsou tu sice trochu netradiční, ale to už tak v románech odjinud bývá. Aspoň to není předvídatelné čtení. Ale to už tu bylo řečeno přede mnou (naštěstí anotace ani předešlé komentáře nenaznačují více, než je nutné - na rozdíl od toho dalšího - zbytečně konkrétního).
(ve štítcích je slovo nekromancie, se kterým jsem se ještě nesetkala a vůbec se mi nelíbí - smazala bych ho, kdyby to šlo).

Sabča92
08. července

Od knihy jsem si slibovala romantický a odpočinkový příběh. Po přečtení první kapitoly mě autorka nalákala stylem HIMYM. Kniha byla totiž vyprávěna z pohledu mužského hlavního hrdiny, který své dceři vypráví svůj příběh lásky.
Bohužel jsem si v této knize neoblíbila ani jednu postavu. Tak nějak mi bohužel bylo jedno, jak to dopadne. A závěr? Najednou jsem měla pocit, že se to autorka rozhodla utnout. Místo slz, které jsem čekala, tak přišel jen prázdný pocit. O to víc mě to zklamalo, když se autorka neobtěžovala s nějakým epilogem nebo alespoň objasnění závěrečné zápletky. Sama jsem tu věc, co se přihodila příliš neznala, takže mě zklamalo, že se o tom autorka sama více nerozepsala.
Byl to odpočinkový příběh, který vás nenutí číst stránku za stránkou, který vás nechá chladným ale závěrem vám dá víc :_)

zuzana2599
30. června

Ne krásný, ale překrásný román !! Pro mě to je knižní překvapení, vůbec jsem nečekala, že držím v rukou takový poklad. Tentokrát jsem četla pomalu, každou stránku jsem si užila a pak přišel konec... a já musela pro kapesník.
Je to příběh, který James vypráví své dceři prostřednictvím knihy, kterou píše, příběh nejen o lásce, přátelství, ale i o odpuštění a smrti.
Žij, dokud to jde - kniha, která zůstane ve vašich myšlenkách !

Brambor333
28. června

Musím přiznat, že jsem čekala obyčejný, oddechový a romantický příběh, ale knížka měla velkou hloubku.
Vřele doporučuji.

Helča17
19. června

Nečekaně krásný příběh, nepředvídatelný. Překvapil, dojal, líbil se. Pro mě úplně nová autorka a moc ráda si od ní ještě něco přečtu.

rysavas
15. června

Tahle knížka se mi vážně líbila...a i když jsem dle anotace předpokládala, jak se bude děj vyvíjet, tak to vlastně nebylo až tak předvídatelné (až na ten konec). Doporučuji.

mariva
13. června

Nějak mi neseděl styl vyprávění, knížka se hůř četla a teprve v závěru mě víc chytila. Čekala jsem něco jiného a tak celkový dojem je spíš rozpačitý.

kneslova
28. května

Tak jak je psáno pode mnou, nečekala jsem až tak mnoho, ale kniha mne příjemně překvapila. Dokonce mi dost připomínala stylem psaní knihu Poslední kabriolet a to je velká pochvala. Je to příběh. který by klidně mohl napsat sám život.

Šánka
27. května

Čekala jsem romantiku, ale takovou lehkou, odpočinkovou, tento příběh je jiný, má hloubku, není vůbec povrchní, a už vůbec ne předvídatelný. Je to román o lásce, přátelství, zradě, odpuštění i smrti. Příběh tří mladých lidí, je vzájemným životním propletencem ztrát, vítězství a naděje.
Skutečně nádherná knížka, u které se asi bez balíčku kapesníků neobejdete, ale v tom množství, ve svém žánru podobných, nezapomenutelná. Aspoň já ji tak vidím....

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

nekromancie spisovatelé otcovství přátelství hledání smyslu života nemoci láska

Autor a jeho další knihy

Camille Pagán

Camille Pagán
americká

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených6x
v Přečtených65x
v Čtenářské výzvě7x
v Doporučených2x
v Knihotéce55x
v Chystám se číst151x
v Chci si koupit32x
v dalších seznamech1x