Uštknuti Saharou

Uštknuti Saharou https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361663/bmid_ustknuti-saharou-e2b-361663.jpg 4 13 2

O hledání malého prince - v poušti i v sobě. Deník expedice Jižní pošta, která vezla stovku dopisů na marocký mys Juby jen proto, aby je poslala zpátky z místa, kde se z pionýra letecké pošty Saint-Exupéryho stal spisovatel.

Marplet
30.12.2019 5 z 5

Tak toto je jedna z těch knih, která se dá číst vícekrát. Ještě se k ní vrátím.
Napsáno krásně poeticky. Myšlenka posílání dopisů se mi taky moc líbila. Četla jsem během vánočních svátků. Do vánoční atmosféry skvěle zapadla. Díky

Dáduše
11.07.2019 5 z 5

Kdysi mě nalákala krásná obálka a kvůli obsahu lituji, že jsem se k téhle milé útlé knížce dostala až nyní. Autor používá nádherný básnický jazyk a cestopis má krásně plynoucí zajímavý děj. Skvělý nápad na odeslání dopisů Jižní poštou a stejně tak krásné i zpracování. Škoda, že jsem také nějaký dopis neposlala. Nádherná návaznost nebo spíš úcta k odkazu Malého prince a Exupéryho tvorbě. Nevím, co víc říct, to se musí zažít! Jsem ráda, že jsem nápad podpořila alespoň koupí této knížky. Varování: Budete si chtít zakoupit i Citadelu a věnovat se dílu Exupéryho

Pavel Šuba
česká, 1976