Zamilovaný ďábel

Půvabné dílko z konce 18. století, popírající osvícenské racionální teorie koketováním s černou magií v duchu pozdějšího romantismu. Hlavní hrdina Álvaro, šlechtic z dobré rodiny, zkusí na popud přátel vyvolat ďábla, který se mu ovšem zjeví v podobě krásné dívky Biondetty. Ta se do Álvara zamiluje, všemi prostředky ho svádí, vede s ním hovory o peklu, zemi a nebi a snaží se ho přesvědčit o svých nevinných úmyslech. Vyprávění nabité magickým kouzlem poezie a nádherných obrazů je záměrně drženo na hraně skutečnosti a snové vize....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97493/big_zamilovany-dabel-rMV-97493.jpg 3.225

Vydáno: , Mladá fronta

Le diable amoureux, 1772

Kniha Zamilovaný ďábel

Dáduše
12.08.2019

Podle mého názoru na svou dobu pokrokové téma novely. Zajímavý jazyk i když místy utahané. Rušilo mě, že text nebyl nijak rozdělen ani na kapitoly...v jiném překladu byla kniha rozdělena alespoň na dva navazující celky. Některé povahové rysy a asi hlavně víra v nadpřirozeno se ani staletími nemění. Hlavní hrdina, ale ze spárů ďábla vyvázl nějak moc rychle a snadno.

los
20.12.2018

neseděl mi překlad v přítomném "průběhovém" čase

volil bych k vydání první variantu zakončení, tato třetí (na přání čtenářů), domnívám se, příběh a jeho poslání úplně zkazila

Oleg_Kabelac
04.10.2018

Majstrštyk.

ZRADO
12.12.2015

Odposlechnuto z audioknihy. Bavilo víc než na 64% :) doporučuju.

Skripi
12.11.2015

Vypočul som si ju ako audioknihu ale veľmi ma to nezaujalo. Napíšem to čo najcitilivejšie - poznám aj horšie knihy. :)

martinkaLLL
29.11.2012

Pěkný příběh s ponaučením.

Sedlmajerka
14.09.2012

K této knize mě přivedl Dumasův klub. Ďábelské dílko, od kterého si moc neslibujte, ale rozhodně vám přinese příjemně strávený večer.
Budete "ďábla" litovat, podezírat a nakonec zjistíte, že všechno je jen klam.
Je ale příjemné vědět, že kdysi se muži nechali oblbnout jen na 95% :-)