cukrovka cukrovka komentáře u knih

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Krásná, čtivá a poetická knížka. Sirotek, který svou bezprostředností a chutí k životu změní život dvěma postarším sourozencům. Knížka rozhodně není jenom pro děti.

04.08.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Příjemné oddechové čtení plné vtipu. Zajímavý námět. Líbilo se mi i filmové zpracování.

16.06.2021 4 z 5

Záhada sedmi ciferníků Záhada sedmi ciferníků Agatha Christie

Skvělý a čtivý příběh královny detektivek. I když zde nevystupují její nejznámější vyšetřovatelé, je příběh zajímavý a se spoustou svérázných postav.

07.01.2024 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a jsem za to opravdu ráda. Velmi zajímavá historická detektivka z prostředí a doby o které toho moc nevím. Příběh je hodně akční, temný, se spoustou mrtvol a mučení. Určitě zkusím další díl.

26.12.2023 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Velmi čtivý příběh. V knížce se střídá vyprávění otce, který zasvětil svůj život vlkům a jeho dětí, které se rozhodují o ukočení jeho léčby. Autorka dokáže skvěle nastínit psychologické dilema rozhodování, žádná její postava není černobílá. Rozumím oběma stranám.

30.04.2023 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Oddechové čtení plné humoru. Opět jsem se skvěle pobavila a zasmála.

07.04.2023 5 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Zajímavý příběh. Taková pohádka pro dospělé ozvláštněná pohledem na královskou hru - šachy a lidi kteří dokáží přemýšlet hodně tahů dopředu. Trochu jsem se nudila při líčení šachových partií.

09.07.2023 4 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Příjemné a milé čtení. Krásná čeština a inteligentní humor který je autorovi vlastní.

22.10.2022 5 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Opět zajímavý příběh plný napětí. Hlavní hrdinka, stejně jako v předešlých dílech, přitahuje problémy a nebezpečí. Chvílemi mi to přišlo dost komplikované, ale čtivost se knížce upřít nedá.

21.03.2022 4 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Musím říct, že mě autorka nezklamala. Opět skvěle napsaný příběh plný napětí. Nerada čtu knížky kde je ubližováno dětem, ale autorka dokázala napsat super dramatický příběh a nezabíhat do hrůzných podrobností. Skvělé čtení které mohu jen doporučit.

20.03.2022 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Zajímavé, čtivé a napínavé. Děj má spád a je zde spousta překvapivých zvratů, takže se knížka těžko odkládá. Jen hlavní hrdinka mi přišla jak ze série superhrdinů - ze všeho se dostane a je nesmrtelná. Epilog jsem si musela přečíst dvakrát abych pochopila - snad dobře?

30.09.2021 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

První knížka od autorky a jsem nadšená. Skvěle popsaná ponurá atmosféra v zapadlém hotýlku a postupně se rozvíjející strach a paranoia mezi lidmi tam uvězněnými. Každý má nějaké tajemství, ale kdo z nich je vrah. Zajímavé a čtivé.

06.11.2020 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Skvělá klasika kterou mohu číst opakovaně. Poprvé jsem ji četla ve dvaceti a od té doby ještě několikrát. Zajímavá sonda do prostředí mafie, dobře vykreslené postavy. U této knihy se mi líbilo i filmové zpracování s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích.

06.09.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nadčasová knížka která stojí za přečtení. Je to ale čtení dost depresivní. Je až překvapivé jak vizionářské toto dílo je. Každá generace v tom bude vidět něco trochu jiného. Někteří uvidí naší minulost pod vládou komunistů, ale jiným může zatrnout i z naší budoucnosti. Rozvoj sledovacích technologií, globalizace. No necháme se překvapit jaký osud si lidstvo vybere.

17.04.2024 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Čtivá romantická knížka s originálním námětem. Skvěle vyvážené trable, romantika a vtip.

21.06.2023 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Posloucháno jako audio kniha. Hodně zajímavé a poučné. Pan Hecl dokáže opravdu zaníceně hovořit o letadlech, létání, ale i lidech kolem letectví.

18.06.2023 5 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Opět skvělá A.Christie a její Hercul Poirot. I když jsem se na začátku ztrácela v postavách, užila jsem si zajímavou detektivku.

24.02.2023 5 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Detektivní klasika. Skvělá zápletka, mrtvola v letadle, jedenáct podezřelých a H. Poirot se skvělým deduktivním myšlením. Prostě u A. Christie nemůžete sáhnout vedle.

07.02.2023 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Opět skvělý díl. J.Nesbo nemá Harryho opravdu rád, protože to co pro něj přichystal tady bylo dost kruté. Autor umí skvěle čtenáře svádět z cesty za odhalením pachatele. Neustále předhazuje další a další podezřelé a když už si myslím, že vím, tak zjistím, že je vše úplně jinak.

27.01.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Opět krásné počteníčko. Krátké kapitoly zvyšují napětí, všechny postavy dostávají prostor pro vyjádření a každý může být vrahem. Autorka nás nechává v nejistotě a až v úplném závěru jen tak mimochodem promluví vrah.

25.08.2022 5 z 5