cukrovka cukrovka komentáře u knih

Pavučina z hedvábí Pavučina z hedvábí Sandra Brown

Příjemná čtivá oddechovka. Od S.Brown mám radši romantiku nakombinovanou s detektivní zápletkou, ale ani čistá romantika není špatná.

09.05.2024 4 z 5

Na hraně Na hraně Amanda Quick (p)

Příjemné oddechové čtení. Je zde opět skvěle nakombinováno napětí s romantikou a seznamujeme se s další zajímavou dvojicí městečka Burning Cove.

05.05.2024 4 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Skvělé čtení. Výborné dystopické povídky, každá s originální zápletkou a překvapivým rozuzlením. Všechny nutí k zamyšlení, jsou plny morálních otázek, úvah o svobodné vůli a rozhodnutích.

02.05.2024 5 z 5

Dáma na útěku Dáma na útěku Amanda Quick (p)

Čtivá romantika s detektivní zápletkou. Autorka dobře nakombinovala napětí, romantiku a zajímavé prostředí i se super hlavními hrdiny.

01.05.2024 4 z 5

Dívka, která věděla příliš mnoho Dívka, která věděla příliš mnoho Jayne Ann Krentz

Příjemná a čtivá oddechovka. Dobře nakombinované napětí s romantikou. Zajímavá hlavní dvojice, jen těch vražd bylo až dost.

27.04.2024 4 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Klasika české literatury. Ještě jako dítě jsem tuto hru viděla na prknech Národního divadla a vůbec mě nenadchla. Prostě jsem ji nepochopila. Nyní, kdy už jsem si přeci jenom něco odžila a jsem i matkou, musím konstatovat, že je to velmi zajímavé dílo plné emocí.

26.04.2024 5 z 5

Boží mlýny Boží mlýny Pavel Hrdlička

Posloucháno jako audio kniha, která je skvěle načtena Vasilem Fridrichem. Příjemná historická detektivka z prostředí středověké Prahy.

24.04.2024 5 z 5

Kapesní povídky Kapesní povídky Karel Čapek

Česká klasika. Čtivé, krátké a humorné povídky, většina s kriminální zápletkou.

23.04.2024 5 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Spíše než cestopis to jsou krátké povídky z cest. Občas jsem se i zasmála, ale přišlo mi, že autorka dost tlačí na pilu a neustále vytahuje dědovo komunistické smýšlení a jeho absurditu. Na Kubě jsem nedávno byla. Sice ne po vlastní ose, ale procestovala jsem ji s cestovkou. Je to úplně jiný svět, a tak se k tomu musí přistupovat.

21.04.2024 3 z 5

Opět skvělá knížka od tohoto autora. Formou rozhovoru nás seznamuje s prací a životem lékaře letecké záchranky a urgentu Markem Dvořákem. Skvěle zpracované téma kde nechybí humor, lidskost, ale i jednoduché a zajímavé poučení o první pomoci.

20.04.2024 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nadčasová knížka která stojí za přečtení. Je to ale čtení dost depresivní. Je až překvapivé jak vizionářské toto dílo je. Každá generace v tom bude vidět něco trochu jiného. Někteří uvidí naší minulost pod vládou komunistů, ale jiným může zatrnout i z naší budoucnosti. Rozvoj sledovacích technologií, globalizace. No necháme se překvapit jaký osud si lidstvo vybere.

17.04.2024 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Tak tahleta kniha mě docela potrápila. Přišlo mi to takové kostrbaté, chaotické. Naťuknuto několik problematik, ale nic nebylo pořádně rozvedeno. Ač mám tuto autoru ráda, příběh mě neoslovil.

14.04.2024 3 z 5

Šťastná za všech okolností Šťastná za všech okolností Ivanka Devátá

Knížka je průřezem života Ivanky Deváté. Je to takové bilancování života a trocha bulváru. Chyběl mi vtip a humor, který znám z jejích jiných knih.

12.04.2024 3 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Taková jednoduchá oddechovka. Nebyl to úplně můj šálek kávy. Očekávala jsem více vtipu, ale přišlo mi to spíš plný trapných situací. Holt nejsem úplně cílovka.

10.04.2024 3 z 5

Exkluzivně Exkluzivně Sandra Brown

Super čtení. Příběh má spád, stále se něco děje a ten závěr je překvapivý. V této knížce autorka trochu upozadila romantiku a je zde více detektivního pátrání a akce.

07.04.2024 5 z 5

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

Návrat do dětství. Příjemná oddechovka.

05.04.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Příjemná a čtivá oddechovka. Příběh každé z kamarádek mě bavil. Bylo to pohodové čtení, místy i humorné.

03.04.2024 5 z 5

Muž v černém Muž v černém Sylvain Reynard

Velmi čtivý příběh. Autor dokázal skvěle nakombinovat dobrodružství, tajemství, nedůvěru, intriky i romantiku. A samozřejmě nechybí ani erotika. I když je zde mnoho věcí nereálných až nesmyslných, příběh jsem si užila. Beru to jako pohádku pro dospělé.

30.03.2024 5 z 5

Zavátá sněhem Zavátá sněhem Martin Stručovský

Zajímavý a čtivý příběh. Hlavní hrdina je sympaťák, jen na můj vkus dost často dostal do nosu. Dalo by se předpokládat, že jako bývalý kriminalista bude schopen předvídat vyhrocené situace.

29.03.2024 4 z 5

Velké záhady minulosti Velké záhady minulosti Alain Decaux

Zajímavé čtení. Autor nám předkládá nesrovnalosti v životech některých význačných osobností. Vždy nestranně a poutavě uvádí různé teorie a nechává na čtenáři, aby si udělal vlastní názor. Můžeme i vypozorovat ke kterému názoru se kloní autor.

24.03.2024 4 z 5