cukrovka cukrovka komentáře u knih

Hostující profesoři Hostující profesoři David Lodge

Posloucháno jako audiokniha při cestách v autě. Zajímavá sonda do života univerzitních profesorů v 60.letech v Anglii a USA. Příběh plný satiry a suchého anglického humoru.

12.01.2024 4 z 5

Kdybych tě nepotkal Kdybych tě nepotkal Viktorie Besó

Zajímavý a čtivý příběh. Je zde trocha přitažlivosti, spousta ženské energie, mystiky a spirituality.

09.01.2024 4 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Milé a čtivé kočičí příběhy nejen o kočkách. V povídkách se ukrývá spousta moudrosti, hlavně o přístupu k životu.

07.01.2024 4 z 5

Záhada sedmi ciferníků Záhada sedmi ciferníků Agatha Christie

Skvělý a čtivý příběh královny detektivek. I když zde nevystupují její nejznámější vyšetřovatelé, je příběh zajímavý a se spoustou svérázných postav.

07.01.2024 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Velmi poutavý a zajímavý příběh z prostředí které je pro mě dost exotické. Krásný příběh, který nám přibližuje jinou kulturu a kousíček japonské historie.

06.01.2024 5 z 5

Lest Lest Sandra Brown

Tato autorka je pro mě sázka na jistotu. Vždy dostanu čtivý a zajímavý příběh kde je nakombinovaná romantika s napětím a dobrodružstvím. I tento příběh má vše správně odměřené. při čtení jem se rozhodně nenudila a skvěle si odpočala.

06.01.2024 5 z 5

Ďábelský vévoda Ďábelský vévoda Suzanne Enoch

Příjemná odpočinková četba. U této série se mi líbí, že dívky nejsou žádné puťky, které čekají na prince na bílém koni, ale dokáží se postarat sami o sebe a jdou proti tehdejším konvencím.

30.12.2023 4 z 5

Zkrocení rebela Zkrocení rebela Suzanne Enoch

Příjemně čtivá romantická oddechovka. Zajímavá zápletka, sympatičtí hlavní hrdinové.

27.12.2023 4 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě a jsem za to opravdu ráda. Velmi zajímavá historická detektivka z prostředí a doby o které toho moc nevím. Příběh je hodně akční, temný, se spoustou mrtvol a mučení. Určitě zkusím další díl.

26.12.2023 5 z 5

Greenwoodové Greenwoodové Michael Christie

Hodně zajímavá a originální knížka s krásnou obálkou. První třetina pro mě byla dost náročná a nemohla jsem se začíst. Postupně mě příběh do sebe vtahoval a ke konci už jsem ji nemohla odložit.

18.12.2023 4 z 5

Hříšnice Hříšnice Suzanne Enoch

Trochu nudná romatika. Námět byl zajímavý, ale v příběhu nebylo moc zvratů a ani mezi hlavními hrdiny to moc nejiskřilo.

18.12.2023 3 z 5

Spiklenci z lásky Spiklenci z lásky Jaromír Jindra

Posloucháno jako audio kniha. Příjemná historická romance. Na podkladě skutečných historických událostí se nám zde rozvíjí romantický příběh. I když skutečnost dopadla jinak, knížka se mi líbila. Také jsem byla ráda za přiblížení historických souvislostí po Bílé hoře.

14.12.2023 4 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Tuto Shakespearovu hru jsem viděla ještě jako dítě na otáčivém hledišti v Č.Krumlově a byla úplně nadšena. Teď jsem se k příběhu vrátila v psané formě a oživila si tak literární klasiku.

05.12.2023 5 z 5

Hotel pod šťastnou hvězdou Hotel pod šťastnou hvězdou Agnès Martin-Lugand

Knížky této autorky čtu ráda, ale tady mi něco scházelo. Stále jsem čekala na nějaký děj a ono nic. Pořád dokola je omílán těžký začátek života hlavní hrdinky, její vděk a obdiv k jejím chlebodárcům a skoro nic se nedozvíme o druhém z hlavních hrdinů Vasjovi. Až na konci je nám vše trochu ovětleno.

01.12.2023 3 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Čtivý dojemný příběh o lásce ke knihám a přátelství starého knihonoše s devítiletou holčičkou. Naivní až pohádkové vyprávění, které pohladí po duši. Knížka má opravdu krásnou a zajímavou obálku.

01.12.2023 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Tenhle díl série mi přišel slabší. Příběh byl celkem čtivý, ale hlavní dvojice mě moc nezaujala. Polovinu knihy se skoro nic neděje, pouze Everly fňuká nad svou láskou k Nolanovi, který je jejím profesorem.

24.11.2023 3 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Posloucháno jako audio kniha, jejíž načtení se mi moc líbilo. Je to taková akční pohádka o skoro supermanovi, který přežije všechno a všechny.
Příjemné oddechové akční čtivo. Mile mě překvapilo, že malá část děje se odehrává v Praze.

24.11.2023 4 z 5

Přípitek s vrahem Přípitek s vrahem Ivan Milan Jedlička

Posloucháno jako audio kniha, která je výborně načtena. Krátké až reportážně popsané skutečné krimi příběhy z československých luhů a hájů.

24.11.2023 4 z 5

Café Robinson Café Robinson Jiří Žáček

Příjemné početní. S autorem navštívíme kavárny lidské hlouposti, touhy, vztahů a nadějí. Užijeme si verše plné vtipu, nadsázky, ale i cynismus.

21.11.2023 5 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

V rámci žánru opravdu příjemné čtení. I když nejsem cílovka, příběh mě zaujal. Zajímavá hlavní dvojice a stále se setkáváme se známými postavami z předešlých dílů. Asi by se mi víc líbilo, kdyby byl příběh vyprávěn z pohledu obou hlavních postav, ale i takhle jsem si čtení užila.

21.11.2023 5 z 5