Kmotr

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Slavný román Maria Puza Kmotr se opět vrací k českému čtenáři. Když v roce 1969 vyšel v Americe poprvé, figuroval celých dvaadvacet týdnů na první příčce v seznamu bestsellerů. Znamenité, sugestivní dílo o bossovi všech bossů, jehož vliv sahal od policie až po finanční magnáty, si získalo popularitu především proto, že zachytilo klasickou mafii v konkrétní době a v místech, kde existuje dodnes. Tajemství rodinných svazků a zločinu vyvolalo zájem velkého množství čtenářů, podpořený i filmovým zpracováním, jež s Marlonem Brandem a Al Pacinem v hlavních rolích natočil Francis Ford Coppola."Americká sága" newyorského podsvětí detailně odkrývající přísně dodržovaná pravidla znovu oživuje historii krvavé války klanu Corleonů proti čtyřem dalším famigliím. Don Corleone, před nímž se třesou i ti nejmocnější, drží pevně všechny nitky vedoucí ke světu pašeráků, vyděračů i hazardních hráčů, kteří si podali ruku se zločinem a zákonem krevní msty. Čelit organizované zločinnosti financované špinavými penězi z obchodu s drogami a zneužívající bankovní systém však není jednoduché. Zvláště když mafiáni jednají v duchu hesla Questra guerra e cosa nostra - Tohle je naše věc. Dnes už klasický román americké literatury 60. let nelítostně potvrzuje Balzakova slova: V pozadí každého velkého majetku je zločin....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76965/big_kmotr-818-76965.jpg 4.84479
Série:

Kmotr / Krstný otec 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Svoboda
Originální název:

The Godfather, 1969


více info...
Nahrávám...

Komentáře (579)

Kniha Kmotr

konicekbily
03. května

Autor popsal, jak podle něho fungovala mafie tehdy, jaké měla "hodnoty", důležité postavy, cíle, prostředky, možnosti a jak se bránila a jak útočila. To bylo za starých "pionýrských" časů - to byla pohoda. A nikdo neví, jaké mafie a podle jakých pravidel fungují mafie dnes. Anebo snad nejsou a vymřely?

martin3420
07. dubna

Knihu jsem četl jako kluk ještě než jsem viděl filmy a zaujala mě hned na poprvé. Byla to pecka. Nevěděl sem nic o mafianech ani jak je slavná. Výborně napsaný.


Jellus
28. března

Bez ohledu na "mafianskou romantiku"...

Tohle je remeslne dilo!
-dej je uzasne poskladany
-slovni zasoba, obraty, fraze jsou az neuveritelny
-vytrhnute kousky z reality obalene fikci..

Jestli bych si mel vzit jen jednu knihu na opusteny ostrov, byla bynto tahle.

marta8920
08. března

Přestože je kniha doslova kultovní, nesdílím nekritické nadšení většiny čtenářů. Ano, příběh je poutavý, zajímavý, ve své době přelomový. Ale co se týče vyprávění jako takového, mám výhrady k (neustále) se opakujícím klišé v popisech postav a celkově pro mě těžkopádných popisů pro děj nepodstatných detailů.

Marianna496
07. února

Šťavnaté,napínavé,zaujímavé,zamilované,rodinné výborne sa to číta...ale...amorálne,plné krvi,úkladných vrážd,ľudia sú tam ani nie ľuďmi ale zabijákmi - zvermi.Preto jedna hviezdička dole.Ale asi by to malo byť povinné čítanie - aby sme všetci vedeli,že život nie je prechádzka ružovou záhradou...

Pavlína79
23. ledna

bez chybičky, ani čas, ani doba na dobře napsaném příběhu nic nezmění...

Karoley
08. ledna

Kmotra mi doporučovala kamarádka už kdysi na střední, ale mě příběh o mafiánech vůbec nelákal. Po dlouhých letech jsem knihu ze zvědavosti otevřela a zjistila, že je naprosto skvělá a že ji miluju ;)

"Muž, který svým dětem není otcem, nikdy nemůže být opravdovým mužem."

martin_aston
12.12.2021

Veľmi čítavá kniha o mafii v Amerike. Corleonovcov musíte mať svojím spôsobom radi :). Čítal som v SK, CZ aj v originále. CZ preklad je vynikajúci.

1 ...