ctenarkaEva ctenarkaEva komentáře u knih

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Zajímavý psychologický román. Při čtení první části, kterou vypráví Amber, jsem pořád čekala, kdy začne to napětí a co se vlastně stane, když je kniha popisována jako napínavý thriller. Hned po změně vypravěče to začínalo být jasnější. Přesto mě čekalo dost překvapivých momentů a situací. Rozhodně tuto knihu doporučuji.

16.06.2018 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Bohužel jsem se do této knihy nedokázala začíst a po chvíli ji odložila. Nevyhovovalo mi vyprávění v přítomném čase, ztrácela jsem se ve velkém množství postav a v různých časových rovinách. Spálená obloha se mi líbila víc.

12.06.2018 1 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Zajímavý příběh, ze začátku napínavý, ale zdálo se mi, že postupně na napínavosti trochu ztrácí. Úplný konec už byl trochu překombinovaný. Přesto doporučuji ke čtení, i když o něco víc se mi líbila kniha Nezvěstná.

10.06.2018 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Kniha je čtivá, ale ve srovnání s předchozími díly se mi zdá malinko slabší. Brzké prozrazení vraha, drsnější popisy vražd... Víc nebudu prozrazovat, budu se těšit na další knihu a jsem zvědavá, o čem bude.

01.06.2018 3 z 5

Ohrožená Ohrožená Rachel Abbott

Trochu překombinovaný příběh se spoustou postav, ale nechybí napětí a na konci postupné vysvětlení, jak a čím jsou postavy propojeny. Líbila se mi, byla jsem zvědavá, jak dopadne. A netrefila jsem se, dopadlo to úplně jinak, než jsem myslela.

09.05.2018 3 z 5

Vzdálená řeka Vzdálená řeka Barbara Wood

Zajímavá rodinná sága mapující život a propojení 2 rodin. Začátek byl pomalejší a spíše popisný, ale stálo zato vydržet a číst dál. Líbily se mi obě dějové linie, ta historická i současná.

07.05.2018 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Kniha napsaná téměř před 100 lety. Obdivuhodná Agatha Christie, ta mě nikdy nezklame. Čtivý příběh, zajímavé prostředí starého panství, napětí až do konce.

07.05.2018 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Zajímavá kniha. Líbil se mi styl vyprávění, který byl trochu jiný, než ve většině knih. Dvě třetiny knihy byly fajn, kniha se četla dobře, svižně, byla jsem zvědavá, jak vše dopadne. Poslední třetina se mi bohužel nelíbila, sáhodlouhé popisy Carolininy cesty mě nebavily a závěr mi připadal dost nepravděpodobný. Námět byl zajímavý, ale čekala jsem něco víc.

06.05.2018 3 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Čtivá, napínavá kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Děj se postupně čím dál víc zamotával, některé zápletky mi sice připadaly až přehnané, ale zajímalo mě, jak vše dopadne. Určitě si přečtu i další knihy této autorky.

01.05.2018 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Napínavý psychologický thriller. Nejdříve mi děj připadal hodně rozvleklý, ale postupně se mi četl lépe. Musela jsem číst dál a dál, abych se dozvěděla, jak dopadl. Konec byl překvapivý. Určitě stojí za přečtení.

30.04.2018 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Také na mě tato kniha působila spíše jako psychologické drama, než detektivka či thriller. Četla se celkem dobře, byla jsem zvědavá, jak příběh nakonec dopadne, ale pořád mi ještě něco málo scházelo. Hodnotím jako trochu lepší průměr.

25.04.2018 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Bohužel jsem se do knihy nedokázala začíst a odložila jsem ji. Třeba se k ní někdy jindy ještě vrátím.

19.04.2018

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělá kniha, Agatha Christie je opravdu královna detektivek. Kniha je poměrně krátká, dobře se čte, děj ubíhá rychle. Prostředí osamoceného ostrova je zajímavé, dodává napětí. Propojení s říkankou o černoušcích je skvěle vymyšlené. Pořád jsem sledovala, jaký bude další verš a čekala, jak si autorka poradí se začleněním do děje. Jedním slovem PARÁDA, opravdu stojí za přečtení. Navíc, když si uvědomíme, že kniha byla napsána v roce 1939, tak klobouk dolů.

07.04.2018 5 z 5

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

Pro mě velmi čtivá a napínavá kniha, která je místy spíše neuvěřitelná. Děj plynul rychle, musela jsem číst dál a dál, abych se dozvěděla, jak to dopadlo. Už jsem si myslela, že tuším, ale byla jsem vedle. Závěr je opravdu překvapivý. Rozhodně stojí za přečtení.

05.04.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Pohodová detektivka, kterou přečtete za chvilku. Je psaná svižně, má krátké kapitoly i poměrně krátké a jednoduché věty. Ale nechybí napětí a bude vyhovovat i těm, kteří nemají rádi příliš mnoho postav. Na odreagování a rychlé přečtení super, ale žádnou hlubokou stopu nejspíš nezanechá.

03.04.2018 3 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Na mě tato kniha působila spíš jako průměrná. Čekala jsem víc - hlavně podle anotace a srovnání s knihami Agathy Christie. Byla jsem zvědavá, jak příběh dopadne, tak jsem knihu rychle dočetla, ale žádnou výraznou stopu u mě bohužel nezanechala.

19.03.2018 2 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Napínavé, čtivé, s překvapivým závěrem. Doporučuji k přečtení.

14.03.2018

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Zvláštní příběh, čekala jsem od něho víc (když je označený jako bestseller). Knihu jsem dočetla, ale nezaujala mě a rozhodně už se k ní vracet nebudu.

11.03.2018 2 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Zajímavý, napínavý příběh. Líbily se mi krátké kapitoly, ve kterých se střídalo vyprávění Emmy a Jane. Jak už bylo zmíněno v předchozích komentářích, i mě ze začátku vadila absence uvozovek ve vyprávění Emmy, ale postupně mi tento detail začal připadat jako malá výhoda při orientaci v kapitolách. Kniha stojí za přečtení, má spád a udržuje čtenáře v napětí. Konec byl částečně předvídatelný, ale přinesl i překvapení. Rozhodně tuto knihu doporučuji.

18.02.2018 4 z 5

Má je vina Má je vina Clare Mackintosh

Takovou knihu jsem už dlouho nečetla, možná ještě nikdy... Jak už psali mnozí přede mnou, první polovina knihy je spíše pomalejší a poklidnější. Potom jsem najednou měla pocit, že čtu úplně jiný příběh. Takový obrat jsem opravdu nečekala. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, přečetla jsem ji za odpoledne. Napínavé, smutné, ale rozhodně stojí za přečtení.

17.02.2018 4 z 5