Cryptkeeper Cryptkeeper komentáře u knih

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Fuuu tak ale tohle? Oficiálně prohlašuju,že pan Aleš se tímto dílem může téměř rovnat R.L.Stinu a jím podobným ve světové špicce tohoto žánru. Mělo to spád,skvěle napsané,neskutečně chytlavé a živé. Takhle si představuju knihu,co vtáhne do děje a nepustí. Za mě objev roku 2019! :)

12.03.2020 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Kategorie "Pro děti a mládež" mi rozhodně nezabránila v tom,abych se i já pustil do této knihy,jelikož mi učarovala už po samém přečtení příběhu na zadní straně knihy.
Jsem rád,že jsem tak udělal,jelikož se mi dostal do rukou opravdový poklad. Po delší době kniha,která mě držela v křesle jak přibitého,hltal jsem každé slovo jako kdysi u pana Foglara. Za to autorovi děkuji ;)

23.12.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Faja jemně a pozvolna navazuje na události předchozího dílu. Čtenář je po chvilce opět vtažen do děje a hltá stránku po stránce. Celá kniha epicky vrcholí a napětí se dá téměř krájet. Už se nemohu dočkat třetího dílu! :)

27.04.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Po delší doba kniha,která si mě po pár stránkách totálně získala a vtáhla k sobě. Postavy skvěle napsané,má to spád,svět působí originálně a já si tak užil skvělou "fantasy" jízdu. Co mě trochu mátlo byly narážky na evropská města,které mě z toho fantasy světa trochu odtáhly jiným směrem,ale to je nejspíš čistě jen můj problém. Každopádně skvěle napsaná a krásná kniha :)

06.03.2020 4 z 5

Přebyteční Přebyteční Gemma Malley

Skvělá kniha,která mě naprosto dostala svoji atmosférou a syrovostí.
Je v ni daleko více,než jen zdi Grange Hall,přebyteční a vyvolení..je v ni tak moc z dnešního světa.
"Přebyteční znamenalo zbyteční. Nepotřební. Ale nemůžete být Přebyteční,když vás potřebuje
někdo jiný. Nemůžete být Přebyteční,když vás někdo miluje."

21.10.2015 5 z 5

Destrukční deník Destrukční deník Keri Smith

Pro mě nepochopitelná novodobá blbost...
Tohle nemá s knihou nic společného,koupit si něco,co vzápětí zničim (a je mi jedno jestli už žvýkačkama,použitým prezervativem,psí potřebou nebo rýmou,co všem právě teče z nosu) mi přijde dost ubohé.
Ke knihám si vždy vytvořim zláštní vztah...k tomuhle těžko.
A ne,nevidim v tom žádnou kreativitu,jak tu někteří píší :)

21.10.2015

Vzácný druh Vzácný druh Erik Hofstatter

Bizarní jednohubka,která má nepochybně své nechutné kouzlo ;)

30.04.2022 5 z 5

Rybář Rybář John Langan

Trýznivý náhled do lidské mysli,jenž je devastována ztrátou milovaného. Ztrátou,která člověku nedovolí se zpět začlenit do normálního života. A pak přijde Rybář. A ty po jeho hnusem a krví nasáknuté návnadě skočíš dřív,než ti tačí dojít,do jakého šílenství se to pouštíš. Epické!

27.07.2021 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Mistr ve svém oboru ! Už dlouho se mi nestalo,aby se mi nějaká kniha dostala takhle pod kůži. Mrazivé,plíživé,hrůza si mě omotala a nutila mě číst dál a dál. Čím více jsem odkrýval tajemství Čebraťě,tím více Strach sílil !

18.04.2020 5 z 5

Dítě tmy Dítě tmy Miroslav Pech

Drsné,syrové,ponuré. Chvílemi mi to připomínalo Ready Player One,co se týče filmových a knižních vsuvek (velice vytříbených a za mě skvělých). I tak mi přišlo ale škoda,že tam nebylo více sblížení s hlavníma postavama. Bylo to celkově takové chladné,když někdo zemřel,tak to ve mě nic nezanechalo. Jinak ale parádní jednohubka.

20.03.2020 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

S horkým čajem v ruce,peřinou až ke krku a Aktou X bez zvuku jako kulisou,přečteno jedním dechem.
Perfektní :)

05.04.2016 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Klasika všech klasik mezi sci-fi žánrem.
Parádní četba,úžasný nápad a jeho zrealizování.

11.08.2015 5 z 5

Lesy Hrôzovlády Lesy Hrôzovlády Jennifer June Rowe

První kniha ze série a mně dokonale učarovala.
Krásný svět fantazie,přátelství,ale i zrady a nebezpečí,to vše skrývají Lesy Hrůzovlády.
Tak na co čekáš,ponoř se do jejich útrob i ty;)

06.08.2015 5 z 5

Městečko Městečko Łukasz Radecki

Mrazivé,zvrácené a dobře napsané. Celkově dobrý příběh. Něco,co nedokážu vyloženě popsat mi tam scházelo,nicméně i tak skvělý horůrek z lesů našich sousedů.

04.10.2022 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Kniha byla zpočátku velice čtivá,no zhruba ve čtvrtce,po přibližném nastínění děje,začlo napětí slábnout a příběh upadal. Ani celkové rozuzlení mě nějak neohromilo. Za mě celkem zklamání.

20.07.2022 3 z 5

Skrýš Skrýš Masasumi Kakizaki

Mrazivá a temná atmosféra,která by se dala krájet. Skvělá kresba naprosto bravurně dokresluje tuto parádní mangu.

20.10.2021 4 z 5

Temnými hvozdy Temnými hvozdy Emily Carroll

Grafické zpracování mě ve většině povídkách příliš neoslovilo. Příběhy mohly být dle mého sepsány i strašidelněji,některé byly zbytečně brzo ukončeny,ale chápu autorčin záměr. Každopádně příběh "Hnízdo" byl za mě nejlepším,krásně bizarním dílém tohoto uskupení :)

27.06.2018 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Čteno hned po "HEX". Příběh je ucelenější,čtivější. Kniha sice přeskakuje mezi více postavama,to ale čtenáře vůbec nemate. Krásně utvořený děj,který rozhodně nenudí. Nejde ani tak o hororovou četbu,jako pocit bezmoci k lidem,kteří odešli z našich životů. Určitě stojí za přečtení :)

27.06.2018 4 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Fuuuuha..
Tak moc jsem chtěl knihu vychválit a neházet ji hned do jednoho pytle,jako většina tady,dát ji šanci...ale bohužel to nejde.
První půlka hrozně utahaná,druhá půlka,kdy už konečně dojde na náznak napětí a mrazení,autorka opět zajde do starých kolejí a čtivost je pryč.
Tohle byla bohužel akorát tak strašidelná bída:)

19.06.2017 2 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Neskutečně nadčasová a přitom krásná retro výprava do světa her,filmů,fantazie a lidské chamtivosti.
Za mě jsem vyhrál už když jsem si koupil a přečetl tuhle knihu;)

20.07.2016 5 z 5