Čmeláček Čmeláček komentáře u knih

Pro hrst dukátů Pro hrst dukátů Juraj Červenák

K této vynikající detektivce dnes napíšu jenom stručně: bylo to zase skvělé a napínavé počteníčko! Chlapi Stein, Jaroš a Barbarič zase v pohodě, i když si občas nesednou. A taky jeden z nich se dost změní, to mě fakt překvapilo. Jinak ale jako celek fajn, proto dávám zase za pět! :)

15.02.2024 5 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Tak to byla zase jízda jak na horské dráze! :) Celou dobu jsem byl napjatej jak kšandy a zajímalo mě, proč na sebe Megan vzala vinu. A samozřejmě taky, co za to bude žádat. Konec mě trošilínku zklamal, ale těch pět stars dám i tak :))).

03.02.2024 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Josie Quinnová mi začala být sympatická až trochu pozdějc, ale teď už je to bez debat jedna z nejlepších sérií, které mám momentálně rozečtené. Zrovna tenhle případ je hodně smutný, vždycky, když je ve hře malé dítě, není to zrovna pohodové čtení. Přesto dávám zase pět stars, protože jinak jsem byl s knihou spokojený. A jede se dál! :)

27.12.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Tak tohle byla hodně zajímavá kniha. Sice píšou, že to má být thriller, ale spíš to bylo pořádný psycho! :) Od této paní je to moje druhá kniha a zase jsem byl spokojený. Rodinka jak ze žurnálu, samozřejmě ironicky řečeno, se ani nedivím, že to dopadlo tak, jak to nakonec dopadlo :). Krásně jsem si početl, fakt jo :).

19.12.2023 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Co myslíte, že mě donutilo si přečíst tuto knihu? :) Jasně, máte pravdu: naše paní knihovnice! :))) A nakonec jsem jí to ani moc nezazlíval, protože se mi náhodou líbila. O koňských knihovnách jsem doteď neměl ani páru, takže to bylo dost zajímavé počteníčko. Je tam sice i romantika, no ale přežil jsem to bez újmy na zdraví :).

27.11.2023 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Je mi fakt líto, že tohle byla poslední kniha s Avou a Lucem - no ale možná taky nebyla, kdo ví, co má Helen Fields v plánu na příště :). A za mě teda určitě nejdokonalejší případ, fakt jo. Jako že jsem si dávno zvykl na hodně drsný thrillery, nic mě hned tak nerozhodí, ale tady jsem málem brečel. Taková nespravedlnost, co se stala takovým hodným a nevinným lidem, skoro se mně otvírala kudla v kapse! A vrah mi byl svým způsobem sympatický, i když těch obětí mi bylo líto trochu taky. Ono je tohle vždycky tak nějak dvojsečný, že člověk neví, komu by měl držet palce. No ale už tady nebudu dál uvažovat, co by bylo, kdyby. Vidím to na pět stars jak vyšitejch! A ještě k tomu obrovský doporučení!!!

27.03.2024 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Mikeš je jedna z mých neojblíbenějších knih od pana Lady. Četl jsem ji už jako malý a teď jsem si dal opáčko :). Výborné počteníčko! :)))

30.07.2023 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Proč mi nikdo neřekl o téhle skvělé knize? Fakt nechápu, jak jsem ji tak dlouho mohl míjet :). Cyrus je jednička a sympaťák k tomu. A Evie taky nemá chybu. Pět stars a jede se dál! :)))

20.07.2023 5 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Není kouře bez ohýnku... Aneb na každém šprochu pravdy trochu :). Fakt skvělá detektivka, slečnu Marplovou mám rád, je to taková roztomilá stará dáma :). Pět stars a doporučuji.

25.02.2023 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak tahle kniha je fakt dokonalý psychothriller! Prostě přesně takové čtení, které mám rád a nedám na něj dopustit :). Sam Porter je sympatickej chlápek a opičí vrah se svým zvráceným deníkem taky nemá chybu. Pět stars a jede se dál!!! :)))

02.01.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Cormoran Strike se s Robin vrátil v plné polní a v plné parádě! :))) Kniha je skvělá, čte se i přes velký počet stran jedním dechem a je prostě dokonalá! :) Pět stars a pevně doufám, že už brzy vydají pokračování.

25.12.2022 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Děti z Bullerbynu jsou jedna z nejlepších knih pro děti. A prázdniny ve Švédsku bych si klidně dal líbit :))).

14.07.2022 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Hezky jsem si početl, líbila se mi hlavně skvělá atmosféra, i když tady u nás ve střední Evropě se žádné hromady sněhu nekonají. Jasně, že kniha připomíná Agathu Christie, ale to mně nevadilo. Takže za tohle všechno pět stars jak vyšitých! :)))

23.12.2023 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Pro mě je tahle kniha nadčasová klasika. Četl jsem ji teprve teď, ale to mi vůbec nevadilo. Sice už to nepůsobilo tak strašidelně jako v době, kdy byla napsaná, no ale to byla fakt zanedbatelná drobnost. Za mě definitivně skvělé čtivo! :)

27.10.2023 5 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Linda Castillo si stále drží svoji vysokou laťku a já jsem její spokojený čtenář :). Případy z amišské komunity se mi líbí, i když bych tam nechtěl žít ani za nic! :) Kate je skvělá, takže zase dávám za pět, vážení! :)))

31.05.2023 5 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Zkusil jsem tuhle pro mě novou spisovatelku a vybral jsem si knihu, která mě zaujala hlavně kvůli námořním lupičům, protože dobrodružné příběhy můžu za všech okolností :). A že fakt vůbec nebyla marná! :) Romantiku sice nemusím, to je jasný, ale nebylo jí tam naštěstí moc. A ten zbytek stál určitě za to! Atmosféra skvělá, kniha se mi líbila, takže zkusím taky něco jiného od Daphne :).

04.02.2023 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Tuhletu knihu mi doporučila paní knihovnice, máma a ještě všichni možní lidičky, takže jsem nakonec neodolal a přečetl si ji :). A musím říct, že jsem to vůbec nečekal, ale vážně to byla pecka! :) Kapitán Hecl je fakt velkej sympaťák a k tomu skvělej člověk. Tak nějak si ho představuju na základě rozhovorů, které s ním vedl Martin Moravec. Doteď jsem ho sice neznal, ale mám před ním obrovský respekt, protože toho tolik dokázal a přitom zůstal skromný a tak nějak normální. Pět stars a doporučení!!!

08.02.2024 5 z 5

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Výborná kniha z vídeňského ústředního hřbitova roku 1893. A hlavně je to vynikající detektivka, která se hezky čte. Dávám suverénních pět stars a další setkání s Augustinem Rothmayerem a Leopoldem von Herzfeldtem si určitě ujít nenechám :).

11.08.2023 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Tohle je další kniha, kterou mi vnutila naše paní knihovnice :). Je zase úplně mimo žánry, které čtu obvykle, ale musím uznat, že to bylo skvělé počteníčko! Proto tímto paní knihovnici děkuji a určitě na ni příště dám častěji :). Příběh to byl fakt zajímavý a poutavě napsaný, takže nemám co dodat a zkusím se tady na Databázi knih poohlédnout po jiných takhle vynikajících knihách.

18.05.2023 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Musím fakt říct, že každá další kniha s Josie Quinnovou se mi líbí víc než ta předešlá. A tenhle případ je zase velká pecka! Nedá se přestat číst, dokud není konec, a já proto dávám zase pět stars :). Ale teď si dám chvilku pauzu a zkusím zase něco jiného.

14.03.2023 5 z 5