Čmeláček Čmeláček komentáře u knih

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Výborná detektivka nebo možná spíš thriller a já jsem fakt moc rád, že jsem dal na hodnocení svých oblíbených. Takže vám všem velké díky, protože jsem u knihy doslova vrněl blahem :). Sabine a Maarten jsou zajímavý páreček vyšetřovatelů, takže mě bavili a kniha taky. Víc už nenapíšu a hned jdu na další! :)

21.02.2024 5 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Teda to zase byla jízda! Stein a ostatní musí nutně najít synovce ruského velvyslance. A tak vyšetřují v Plzni, rodném to Steinově městě. Nebudu se tady vypisovat, co jako se tam všechno stane, ale fakt jsem si skvěle početl. Takže asi tak a howgh! :)))

13.02.2024 5 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Návštěva Prešpurku na přelomu 16. a 17. století mě takhle v knize hodně bavila, ale že bych tam tenkrát chtěl žít, tak to fakt ne! Všude smrad a svinstvo na každém kroku, to si s klidem odpustím :-). Ale jako detektivka, ve které hrají prim Stein, Barbarič a Jaroš, tak to funguje na výbornou. A já se už teď těším na další!

18.01.2024 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

O malý kousíček slabší než předchozí díly s Kate, ale pořád ještě se to dalo. Bryndza nepíše vůbec špatně a řekl bych, že svoje příznivce má už dávno jisté :). Za mě dnes čtyři stars a doufám, že příště budu spokojenější :))).

14.11.2023 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Tak mám takový pocit, že jsem objevil novou českou autorku dobrých detektivek :). Sice mi komisařka Laura Linhartová byla nesympatická až na půdu, ale kniha se mi jinak líbila fakt hodně. A taky se super četla, no a já jsem rád, že žádnou takovou Stvůru neznám osobně :). Takže asi tak a určitě si časem přečtu další.

21.04.2024 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Výborné čtení, u kterého jsem úplně vrněl blahem :). Vrah byl hodně krutý, odporný a brutální, ale případ se mi jinak fakt moc líbil. No a Ava s Lucem jsou sympaťáci, takže pět stars jak vyšitých a jede se dál! :)

13.03.2024 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Kniha jde sice mimo žánry, které čtu obvykle, ale byl jsem hodně překvapený. Tenhle výborný, smutný a silný příběh mě tak zaujal, že jsem nemohl knihu odložit a tak jsem četl a četl, až byl konec :). No a teď jsem zvědavý, jak to všechno bude dál...

05.12.2023 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Už jsem zase potřeboval nějaký plnokrevný thriller a Chris Carter to jistí v podstatě vždycky :). Bylo to zase brutální a krvavé, i když možná trochu míň než minule, ale jinak zase nebylo úniku a já jsem knihu četl a četl, dokud jsem se nedobral na konec. Skvělé počteníčko a pět stars jak vyšitých! :)))

07.10.2023 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Lincolm Rhyme je fakt sympaťák a k tomu zajímavej týpek, připoutaný na postel, odkud vyšetřuje různé případy. A zdatně mu při tom sekunduje Amélie Sachsová. Kniha je to fakt výborná, nemá chybu a já se určitě časem pustím do dalšího dílu.
Film také není špatný, ale na knihu nemá ani náhodou :))).

15.05.2023 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Tyhle pohádky mi četla máma, když jsem byl ještě malej kluk. Tenkrát se mně líbily a občas jsem se u nich taky trochu bál. Hlavně, když se na scéně objevil Kostěj Nesmrtelný nebo Baba Jaga. Teď už bych to asi viděl jinak, no ale dám pět stars, protože je to dnes už klasika, a tak si to podle mého zaslouží :).

10.04.2024 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Také tato kniha byla dokonalá a za mě i dokonale brutální. Prostě nic pro slabší povahy, což já ale určitě nesplňuju :). Takže jsem si bezvadně početl a ve finále tomuhle případu s Avou a Lucem dávám bez debaty pět stars :).

25.03.2024 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Ani tahle kniha nebyla špatná, i když do dokonalosti jí něco málo chybělo :). No ale Luc s Avou se museli do případu pořádně opřít, než ho vyřešili. Takže za mě zase dost dobrý, akorát za pomalejší tempo dávám protentokrát o jednu star míň :).

09.03.2024 4 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Teda, páni, to byla zase jízda, ani jsem si nestačil vydechnout! :) Maarten S. Sneijder se Sabine honí vraha a nezastaví se, dokud ho nedostanou! Právě jsem dočetl a musím říct, že na mě tenhle pan spisovatel fakt udělal dojem :). Pět stars jak vyšitých a už si jdu do knihovny zarezervovat další díl! :)

27.02.2024 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Kate zase válí a tentokrát se vydává do amišské komunity vyšetřit případ úmrtí jedné mladé dívky z jejich středu. Samozřejmě se na to musí přestrojit, ale to pro ni není problém, když od nich kdysi dávno odešla, že jo? :) Nebudu se tady nějak víc rozepisovat, kniha to byla zase vynikající, takže nemám co kritizovat a dávám zasloužených pět stars :).

10.12.2023 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Dost dobrá kniha, doteď jsem od této paní spisovatelky nic nečetl. A byl jsem fakt příjemně překvapený, ani jsem to nečekal :). A protože se mi kniha líbila, zkusím někdy zase něco dalšího od ní :).

05.07.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová může napsat snad cokoliv a mně se to bude líbit :). Listopád byl sice depresivní, ale stejně jako její předchozí knihy vynikající čtení!

29.06.2022 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Tohle byla zase jedna z knih, kterou mi doporučila a tak trochu vnutila :) naše paní knihovnice. Ale náhodou vůbec nebyla špatná, až jsem byl překvapený. Četla se dobře a příběh té rodiny, o kterou tam jde, byl zajímavý, ale taky smutný. Víc už psát nebudu, dám pět stars a uvidím, co mi paní knihovnice nachystá na příště :))).

07.04.2024 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Po krátké pauze jsem vzal do ruky tuhle další knihu z "dokonalé série" :) a fakt to byla zase skvělá jízda! Ava byla sice občas na přesdržku, no ale jinak jsem byl navýsost spokojený. Obě dějové linky mě zaujaly a knihu jsem přečetl raz dva :). Takže dnes určitě pět stars jak vyšitých a howgh! :)))

21.03.2024 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Co se stane, když si zajdete k sousedům na večeři a svoje malé mimčo necháte doma samotné? No tak zaprvé se nemusí stát vůbec nic, což je asi ten nejobvyklejší scénář. Jenomže to by potom nevznikla žádná kniha, proto tady v téhle dítko zmizí a podezřelou se stává jeho vlastní máma...
Bylo to zase vynikající čtení, tahleta paní spisovatelka prostě psát umí a dobře ví, jak na nás! :))) A i když to byla její prvotina a nebyla tak vymakaná jako knížky, co napsala pozdějc, vidím to na pět a howgh! :)

19.02.2024 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Takže asi takhle :). Nebylo to marné a když budu upřímný, tak jsem si knihu i dost užil. Jenomže oproti jiným thrillerům byla tato kniha o maličko slabší. Takže tady dávám čtyři stars, no ale určitě si přečtu i další případy. A samozřejmě jsem zvědav, jak se bude vyvíjet vztah Avy s Lucem :).

02.03.2024 4 z 5