ciniminisek ciniminisek komentáře u knih

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Kniha čtivá,pěkný příběh,dojemný i slza ukápla. Dávám 5 hvězdiček za příběh,za napsání,za emoce jaké kniha u mě vyvolala.ALE konec mě velmi zklamal, dopadlo to happy endem a jsem za to ráda, ale takhle to být nemělo.

První kniha, která mě donutila napsat spoiler !!!

SPOILER!!!!!!!!! Ne, ne a ještě jednou NE. Proč proboha se 6 tisíc let (možná víc ) nostalgicky za něčím honí a když to mají tak o to přijdou? Nic si nepamatují, neví o sobě, že je mu povědomá? Co to má jako být. Několik jejích smrtí musel přetrpět aby mohl být konečně s ní a teď ani neví kdo to je? Teď je smrt nakonec už navždy rozdělí ? Nelíbí se mi konec, je krásný, romantický a dojemný, ale takhle to už od první knížky dopadnou nemělo. Jsem velmi zklamaná. Franceska s učitelem= manželé, jsou spolu i v nebi, Shelby a Miles=jsou spolu , proč oni museli jít touto cestou? Nelíbí se mi zakončení a jsem vážně naštvaná. Teď lituji, že jsem si knihu zakoupila. Epilog?? Co to jako mělo být ? Dvě hlavní postavy, které se táhnou ve 4 dílech a oni jsou na konci na prvním rande? Co je s Camem? To nikdo neví. Kdo byl jeho nastávající co Lucinda se snažila zjistit po celý díl? Proč to Lucindu k němu tak táhlo? Strašně nevyjasněných věcí. O dalším díle se nepíše, jen nějaký dodatkový, který mimochodem taky nechápu. Valentýnské vydání? To raději vydání jen o Camovi. Jsem strašně nespokojená, nechápu to, naštvaná na Lucy a Daniela, na jejich rozhodnutí, na sebe, že jsem to četla a na Lauren Kate jak divně to zakončila. Vážně nechápu.

24.11.2012 5 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Knihu jsem měla přečtenou během pár hodin.Ačkoliv už mám pubertální věk za sebou,velmi se mi kniha líbila.Ta pravá láska,nebezpečí,tajemství rodiny a nadaná dívka která má v sobě moc o které neví.Stále se příběhy opakují ale stále mne baví.Dá se v knize najít i pár podobností s jinými tituly. (Akademie Evernight,Tábor Shadow falls).Pokud se vám tyto knihy líbili,určitě se bude líbit i tato.Já doporučuji.

29.08.2012 5 z 5

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

Pokud bude novácký autor Jan Vavřík pokračovat v tom, co právě začal, věřím, že své fanoušky si najde. Ačkoliv se nejedná přímo o příběh, ale především o převypravování, někde a někomu se to přeci jen děje a bohužel, na světě je takových žen velmi mnoho. A právě nejen z tohoto důvodu titul Kolotoč strachu doporučuji, aby dnešní mladé ženy věděly, čeho se vyvarovat, jak postupovat a hlavně jak přežít. Nic nedokáže poradit více, než osobní zkušenost ze života.

20.07.2015 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Celý příběh se mi líbil. Lehce předvídatelné, ale na kráse příběhu tomu neubralo. Musím podotknout, že to je jedna z mála knih, kde jsem udělala och - v překladu - do háje! Celou dobu si myslíte, že víte kde, co a jak a najednou máte pusu dokořán a kýváte hlavou do stran.

Další postavy velmi chválím. Vtipem nikdy nic nezkazíte a spisovatelka to moc dobře věděla. Po emoční stránce to byl příběh dokonalý. Prvními kapitolami, mě provázel smích, nadále očekávání ze vztahu a lehké šimrání v podbřišku, když k tomu došlo. Smutek, ten se také objevil - na slzy to ale nebylo. Do děje bylo zakomponováno pro nás všechny, jedno citlivé téma. Po dočtení, jsem nevěděla co přesně budu o této knize psát. Trvalo mi celý den, nějaké myšlenky v sobě probudit. Prostě a jednoduše, tato kniha si pozornost zaslouží. Při čtení jsem se cítila, jak na kolotoči. Vím, že když za pár let uvidím tuto obálku, ihned se mi vybaví celý příběh a přesně tak to má být.

09.02.2014 5 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Další výborně napsaný díl. Není nejlepší ani nejslabší ale stále dávám 5 hvězdiček. Po dlouhé době se mi líbilo i zakončení. Patch je prostě moje srdcovka. V tomto díle mě docela rozčilovala Nora ale nakonec se vše v dobré obrátilo.SPOILER : Škoda jen, že jsem se nedočkala toho žhavého sexu, když si s tou myšlenkou hrají dva díly. :-D

08.12.2012 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knihu jsem brala do ruky s tím, že jsem věděla, jaký má konec. Je tak moc opěvovaná, že i slepý by si toho všiml. K tomu jsem četla "Hledání Aljašky" od toho samého autora a já si řekla, že mě nedokáže už nic překvapit.
Jak já jsem se zmýlila...
Není, emotivnějšího příběhu, který znám. Celou knihu jsem četla jedním dechem a přesto, že byla plná sarkastického humoru, který já miluji, víc jak pozvednout jeden koutek úst jsem nedokázala. Všechny, podotýkám, že všechny postavy mi přirostly k srdci a já se s nimi těžce loučila.
Celé čtení, jsem byla nesmírně dojatá a ačkoliv jsem hrozná citlivka, nikdy mě žádná jiná kniha, tak nerozplakala, jako tato. Ovšem, slzné kanálky dostaly zelenou až na konci knihy, dříve vám to J. Green nedovolil.
Ne, já jsem neplakala, já jsem přímo vzlykala. Mé škytavé vzlyky se nesly domem a já se ničila čím dál víc, tím, že jsem poslední odstavec četla stále dokola.
John Green - muž, který si touto knihou získal veškerou mou úctu a kdykoli se podívám na nebe plné hvězd, vzpomenu si na něj.
Omlouvám se za tak málo textu věnovaný této knize, když vím, že si zaslouží mnohem víc, ale já prostě nemám slov...

22.02.2014 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Pěkný román nasycený jednou emoční peckou za druhou. Hlavní postavy jsem si oblíbila a příběh okořeňuje i vtipná kamarádka Erin. Samotné téma téma knihy, okolo kterého se kniha odvíjí je velmi citlivé a pro ženu obzvlášť. V příběhu je vidět jak někteří mezi námi přemýšlí a co jsou ochotni pro svůj úspěch napáchat. Jsem ráda, že vše v dobré se obrátilo a příběh skončil jak jinak než šťastným koncem. Od začátku čtení emoce se mnou jen cloumali a všude možně mě píchalo nebo svíralo. Přesně tohle od knížky vyžaduji a jsem moc ráda, že Easy to v sobě skrývá. Obálka ač častá, tak stejně krásná. Ochranářského Lucase velmi doporučuji. :-)

26.12.2013 4 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Zase jsem narazila na skvělou sérii. Mohu doporučit. Od první stránky do poslední se vážně nenudíte.

25.01.2013 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Pěkný díl, lepší než předchozí. Konec je takový, že si další díl musíte přečíst i kdyby jste nechtěli. V knize je málo překvapení, je tam dost předvídatelných situací, ale příběhu to kupodivu neškodí. Velmi se mi líbily, do příběhu vsazený vtipný "hlášky" nejen nového kamaráda ducha- démona. Dávám plný počet bodů. Obálka je zvláštní, pěkná a ojedinělá.

11.01.2013 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Knihu doporučuji především milovníkům detektivek, kteří v tomto žánru mají už něco načteno. Začínající čtenáři krimi žánru, by mohli mít problém s tím, že už žádná jiná kniha jim nebude dost dobrá. Věřte, že Jo Nesbø a jeho Přízrak, se stane jednou z nej, kterou v knihovně máte. Jedna z mála detektivek, kdy je úplně jedno, že víte konečného vraha, protože jste u čtení byli tak uneseni, že knihu vezmete do ruky zas, a to ne jednou.

12.10.2014 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Ano, ano a ještě jednou ano. Kniha je výborná. Skvělý příběh, vtipné postavy, erotika, romantika. Bylo pár okamžiků, kdy jsem nad Abby nebo Travisem koulela očima, ale po pár stránkách bylo vše odpuštěno. Já určitě doporučuji a jsem zvědavá na další dílka, této spisovatelky.

28.05.2013 5 z 5

Zamilovaní andělé Zamilovaní andělé Lauren Kate

Tak já nevím. Příběhy to jsou určitě pěkné. když jsem dočetla jednu líbila se mi, pak druhou a ta se mi líbila ještě víc. Jen mi to přišlo už zbytečné. Ovšem co mě potěšilo, tak bylo konečně vysvětlení Arrianina tajemství. Kdybych to měla hodnotit, jako dodatek k "Andělům" tak hodnotit nedokážu. Co se mi v knihách velmi líbí, tak jsou vyjádřené emoce, které zmítají i s vámi samotnými a to, se Lauren Kate, určitě povedlo. Také mi to připomnělo, ten nepovedený závěr u Vykoupení, se kterým nesouhlasím a tady, se to opět potvrzuje. Takového neštěstí, bolesti a zklamání a oni, si to pak, stejně nepamatují. Co mě ovšem naštvalo ještě víc, byla opět část s Camem. Už v druhé knize, o něm něco začne a pak nedokončí. Vůbec bych se nedivila, kdyby o něm vydala v budoucnu, samostatnou povídku. To by bylo, asi nejlepší. Dávám zlatý střed, jelikož nevím, jak jinak to ohodnotit. Plný počet si to zaslouží, ale už z principu a zklamání nedám. Méně než tři hvězdy také ne. To by bylo nefér. prostě musíte posoudit samy.
Jako negativum musím ještě připsat, zbytečně přemrštěnou cenu. Dala jsem za ni přesně o 50,-Kč méně, než za finálový díl celé série Andělé. prostě tahání peněz z lidí.

02.03.2013 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tento díl se mi líbil nejméně.Dávám velmi slabé 4 hvězdičky.Konec,byl pro mě,velkým zklamáním.Ne tím co se odehrálo v minulosti i nadcházejících 20ti letech,ale tím,jak byl konec napsán.Ten dle mého autorka trošku nezvládla.V jednom mě ale tenhle díl utvrdil,v tom,co jsem si myslela už od prvního dílu.Že hlavní hrdinka je sobec bez vlastního názoru.Jak trilogie dobře začala,tak špatně skončila.Jediné co mohu kladného k této knize říct,je to,že jsem se od ní nedokázala odtrhnout.To,co si autor přeje,se splnilo.Jaké z toho mám pocity,je už vedlejší a že jsou rozporuplné.Příběh dobrý,ale celkový dojem už takové hodnocení ode mě nedostává.Z dobrého nápadu,vzniklo několik rychlokvaškových stránek,aby byl čtenář co nejdříve uspokojen.nejdříve,ale ne,nejlépe.Čtyři hvězdičky za upoutání mé pozornosti a soucítění s některými postavami.

Pro čtenáře co rádi vyjadřují své emoce,do komentářů.
CHÁPU,ŽE SE POTŘEBUJETE Z KNIHY VYPSAT,ALE UVĚDOMTE SI,ŽE HODNOCENÍ A KOMENTÁŘE JSOU OD TOHO,ABY ČLOVĚK ZJISTIL,JAK SI KNIHA STOJÍ U LIDÍ.ZDA SE VYPLATÍ JI ČÍST,ZDA SE DO NÍ POUŠTĚT.NE ABYCH PO DVOU PŘÍSPĚVCÍCH,ZJISTILA PŮLKU DĚJE NEBO JMÉNA LIDÍ,KTEŘÍ ZEMŘOU,ČI CO ZASÁDNÍHO HLAVNÍ HRDINKA PODPOŘILA.

17.09.2012 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Nádherná knížka.Vyvolala ve mě tolik emocí,až jsem se divila.Určitě lepší než první.Za její ukončení bych vraždila,do dalšího dílu se dávám okamžitě.Dávám 5 hvězdiček,kdybych ale mohla,dám jich klidně 50.

16.09.2012 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Kapitoly se dělí na minulost a současnost a tím se nám otevírají dveře nejen do složitého vztahu mezi těmito ženami. V podobných knihách s tímto stylem vypravování je mnohdy těžké si udržet nit a do příběhu se totálně nezamotat, ovšem v tomto případě nic takového nehrozí. Naopak, každá kapitola je tak zajímavá, že hltáte každičký detail a čtete nejen samotné řádky, ale i mezi nimi.

Příběh obsahuje vše, co si čtenář může přát – rodinné drama, poutavost, nevědomost, snadnou čtivost a v konečné fázi i porozumění.

23.07.2021 5 z 5

Není to moje dcera Není to moje dcera Kate Hewitt

Autorka píše velmi čtivě a seč téma je povětšinou pochmurné, je dost těžké knihu odložit, jak moc je strhující. Kapitoly se střídají ve vypravování dvou hlavních postav a to výše zmiňované Milly a její nejlepší kamarádky Anny, která v celém psychologickém kolotoči hraje významnou roli. To beru za perfektní tah, jelikož myšlenky a pocity obou zúčastněných jsou velmi důležitými k pochopení jejich konání. A vy se opravdu několikrát zeptáte sama sebe "sakra proč?"

Tuto knihu doporučuji především silným povahám, kteří dokážou pochopit, jak mocná a především komplikovaná, dokáže být mateřská láska.

10.06.2021 5 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Naprosto milé, uvěřitelné, romantické a především zábavné čtení, tak bych mohla v souhrnu popsat titul Letní sázka. Je to druh oddechové knihy, který si šetříte, co to jen jde, jelikož nechcete, aby skončil. Pokud tedy sháníte knihu u které nechcete příliš přemýšlet a naopak chcete vtrhnout do krásného a dojemného děje, je Letní sázka přesně ta pravá.

29.05.2021 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Přiznávám, do této knihy jsem se pouštěla s menšími předsudky. V dnešní době, kdy je erotický román jeden velký boom, jsem očekávala něco stejně trapného. Ovšem nejen pěkná obálka mě přesvědčila, že tu knihu nakonec zkusím. A teď? přečíst knihu mi netrvalo ani 24 hodin a to s přestávkou na několika hodinové spaní. Tu knihu vážně miluji. Jocelyn, jako jedna z malá hrdinek byla skvělá. Vtipná, inteligentní a bojující sama se sebou, což dodávalo její postavě zvláštní tajemnost. Braden, muž kterého musí každá žena milovat. Budu se opakovat ale je vtipný, inteligentní a jde si plně za svým. V knize jsou další postavy Ellie, Adam a další, kteří příběhu dodávají šmrnc a velký vtip. Děj byl lehce předvídatelný, ale dobře to vyvažovala sama Jocelyn. Můj smích se vznášel domem a motýlci zase mým břichem. Jsem velmi ráda, že jsem si tuto knihu mohla přečíst a doufám, že se brzy dostanu i k dalším dílům.

20.01.2014 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Tento díl i samotná série, je prostě dobrá. Postavy nejsou přehnané a ufňukané, prostředí bylo dobré a cestování v čase prostě paráda. Styl psaní bezvadný, knihu otevřete a pak se snažíte jí zavřít až u poděkování. Příběh vás strhne a vy nemůžete přestat číst, a tak to má být. Obálky jsou naprosto úžasný, tak jako kniha. Šitá, široká, tvrdší papír, velké písmo. Nemám příběhu, ani samotné knize co vytknout. Musím ještě pochválit nakladatelství Cooboo, jelikož jsem od nich nečetla ještě, žádnou špatnou knihu,

27.03.2013 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Zanechává ve čtenáři nespočet emocí a i když si myslíte, že spravedlnost má vyhráno, přijde jiná bomba a musí se začít od začátku. Poněvadž tento příběh je jasným důkazem toho, že vítezství neznamená vždy výhru. Donutí vás se zamyslet nad svým životem a skutky a dost možná i přehodnotit své stanovisko, které jste doposud měli. Jako vítanou vsuvku chválím přiblížení americké jurisdikce a práci porodní asistentky.

23.07.2021 4 z 5