ChrisSparrow ChrisSparrow komentáře u knih

Piercing Piercing Rjú Murakami

Možná je to tím, že jsem od toho hodně očekávala, ale kniha mě moc nezaujala... nepřišla mi ani moc brutální nebo šokující a už vůbec ne nijak výjimečná ani napínavá.
Schizoidní problémy dvou hlavních hrdinů, možná až omšele pramenící z klasicky předvídatelného původu mi přišly nadsazené.
Narozdíl od Kawašimi se mi ale Čioko zdála vcelku sympatická - možná by to chtělo trochu rozvinout její postavu, která má poměrně dobrý potenciál.
Celkově mi to ale nepřijde ani průměrné a docela mě to zklamalo...

14.02.2014 2 z 5

Světlíčka a Tmáni Světlíčka a Tmáni Dagmar Lhotová

První kniha, kterou jsem dostala a přečetla :))

02.02.2014

Ekonomie Ekonomie Robert Holman

Nejspíš nejpřehlednější kniha o ekonomii, co se mi dostala do ruky.

27.01.2014 4 z 5

Ještě mě nezabíjej! Ještě mě nezabíjej! Svatava Antošová

Jedním slovem dokonalá!!

16.11.2013 5 z 5

Jak číst a psát odborný text ve společenských vědách Jak číst a psát odborný text ve společenských vědách Jadwiga Šanderová

Doporučuji všem studentům prvního ročníku vysokých škol s humanitním zaměřením!!! Řekla bych, že mě uchránila od spousty zbytečných nervů...

12.11.2013 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Přečteno za dva dny, moc se mi líbila :)

27.08.2013 4 z 5

Mezi námi děvčaty Mezi námi děvčaty Sandra Lanczová

Hezká knížka, sice průhledná od začátku do konce (i když ten konec teda trošku překvapil), ale na odreagování super!! :)

11.06.2013 4 z 5

Babičky Babičky Petr Šabach

Už je to dlouho, co jsem ji četla... vím, že se mi líbila, ale popravdě řečeno už si jenom matně vzpomínám, o čem byla.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Jedna z mých oblíbených. Z psychologického hlediska dokonalé!!
A dneska jsem dokonce měla to štěstí, že jsem si ji vytáhla u maturity :)

29.05.2013

1984 1984 George Orwell (p)

Hodně působivá kniha. Až mi naskakovala husí kůže, a když promluvilo zrcadlo, zůstala jsem chvíli jako přimražená. :D

29.05.2013

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Strávila jsem s ní jedny celé letní prázdniny a nechala ve mě vážně silný dojem. Kniha je naprosto úžasná. Co mě ale hodně zklamalo, bylo filmové zpracování.

29.05.2013 5 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Občas jsem s ní trošku bojovala, příběh jako celek se mi líbil, ale objevují se tam nudnější pasáže. Čekala jsem od toho víc, ale zklamaná jsem úplně nebyla :)

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Asi v 11 hodin večer jsem začínala číst... ve 4 hodiny jsem končila s tím, že knihu jsem měla přečtenou. Hned ráno jsem zhlédla film. Zanechala ve mě silné pocity.

29.05.2013 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Hezký příběh... ale znovu bych po ní asi nesáhla.

Radúz a Mahulena Radúz a Mahulena Julius Zeyer

Moc se mi líbila jak kniha, tak divadelní zpracování s Vojtou Dykem v hlavní roli :)

29.05.2013 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

To, že jsem knihu v polovině odložila a nedočetla ji, se mi stalo jen jednou - a to právě u Povídek malostranských.

29.05.2013 1 z 5

V zámku a v podzámčí V zámku a v podzámčí Božena Němcová

Popravdě mě kniha moc nezaujala... Dala se přečíst, ale do seznamu maturitní četby jsem si ji posléze radši nezvolila...
A hrozně mě tam rozčilovalo "kopa raků"!!!

29.05.2013 2 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Mě se tahle kniha hrozně líbila... až do chvíle "na tom ruském kole"... To mi naprosto zkazilo veškerý dojem :(

16.05.2013 2 z 5

Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Svatava Antošová

Mě tahle kniha ohromě oslovila. Na používání angličtiny jsem si musela chvíli zvykat, ale potom už to nebyl žádný problém. Byla to jedna z knih, které jsem hltala a na konci zůstala zírat s otevřenou pusou. Zanechala ve mě obrovský dojem, nějak jsem si v tom našla hlubší smysl.

13.05.2013 5 z 5