Chou Chou komentáře u knih

My My Elle Kennedy

Tato kniha předchází sérii Wags. Škoda že u nás nevyšla dříve nez tato série. Protože jsem Wags četla už to pro mě nebylo tak napínavé, protože jsem tak trochu tušila co se v ní stane.

10.01.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tak to byla síla. Nešlo přestat číst.

17.11.2018 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak to teda bylo maso! Něco úplně jiného než její ostatní knihy. Přesto se mi líbila. Přečtena za den.

16.08.2020 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Absolutně boží!

28.12.2019 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

První půlka se celkem táhla, ale další část už byla lepší. Jen mě štve, že to už neukončila. Jen doufám, že na další díl nebudeme čekat zase skoro dva roky.

11.08.2021 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Tak konečně dočteno! Tuhle knihu jsem četla rok. Opravdu jsem se do ní nemohla ponořit. Nápad určitě dobrý. Nevím jestli za to, že se mu tak špatně četla nemohla absence uvozovek u přímé řeči. Dialogů tam bylo celkem dost. Hlavní postavy otec a syn byly celkem ploché. Na to, že spolu pořád mluvili tak to bylo celkem o ničem. Vlastně ani jsem nepostřehla, že by měli nějaké jména. Celý příběh mi připadal jako by ho vyprávěl dyslektik. Autor skákal od jednoho k druhému.

17.02.2018 2 z 5

Skřípot štěrku - Vyrůstala jsem mezi mormony Skřípot štěrku - Vyrůstala jsem mezi mormony Ruth Wariner

Na knihu jsem se chystala od té doby co jsem ji poprvé uviděla. Celou knihu jsem čekala, kdy matka autorky dostane rozum, říkala jsem si, že to snad není ani možné. Pořád mě překvapovala její odevzdanost. Jen jednou během celé knihy se postavila proti jednání svého manžela. Opravdu pro ni muž znamenal více než její děti? Příběh určitě stojí za přečtení ať už jako varování či jen jako seznámení s částí Mormonské komunity a principů na kterých je postavena tato víra.
Opravdu to muselo dojít až tak daleko?
Tento příběh se četl kupodivu dobře. Děj ubíhal a v každé kapitole se objevilo i něco pozitivního, možná proto nebyla kniha jako celek až tak depresivní.

Únos domů Únos domů Iva Procházková

Dost dobrá knížka, která určitě stojí za přečtení. V knize bylo opravdu málo hluchých míst. Četla se skoro sama. Knížka je vyprávěná v první osobě, možná to je jeden z důvodů okamžitého vtažení do děje. Za mě plný počet hvězd!

20.02.2017 5 z 5

Sexy hoteliér Sexy hoteliér Alice Clayton

Dobrá. Okrajově se objeví i postavy že sérií Zrzka a Nabíječ

26.05.2021 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Přečteno. Na tuto knihu jsem se chystala už více než rok. Několikrát jsem ji rozečetla a pak zase odložila. Nebyla tak špatná, ale styl psaní autorky mi moc nevyhovuje. Skákání v příběhu do minulosti a zase zpátky. Ale kniha Slepý vrah byla horší

24.05.2021 4 z 5

Hlas srdce Hlas srdce Lisa Kleypas

Jako vedlejší postava se zde objevuje Marcus Marsden lord Westcliff, který je hlavní postavou 2. knihy série Čekanky. Tato kniha dějově předchází sérii Čekanky

08.08.2019 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Určitě doporučuji nejdříve pročíst sérii Vampýrská akademie. Její děj byl napínavější než u této série. Navíc na ni přímo navazuje a proto některé věci už v této knize nejsou vysvětleny.

13.08.2021 4 z 5

Mluvčí za mrtvé Mluvčí za mrtvé Orson Scott Card

Mluvčí za mrtvé se četl obtížněji, než Enderova hra. Ze začátku mi tam chyběl starý Ender. Svět kde se příběh odehrával byl tak jiný než ten z předchozí knihy. Co mě vtáhlo do děje byly fantasticky vykreslené postavy, nejen jejich pozitivní, ale i negativní stránky, které z nich udělaly téměř hmatatelné, živé lidi. I noví mimozemšťané mě mile překvapili. Postava mluvčího za mrtvé stojí také za povšimnutí, někdo kdo ukáže zemřelého takového jaký skutečně byl, odhalí to jak se člověk jevil navenek mělo své dobré důvody a pomůže se smířit s jeho odchodem. Pokud máte rádi sci-fi tak vřele doporučuji.

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Čekala jsem, že u třetí knihy už nebude co psát a děj se bude víceméně opakovat, ale to se naštěstí nestalo. První kniha byla sice nejlepší, ale to už se stává. A co mě překvapilo snad nejvíc? To že se těším až bude zase další díl a že by bylo ještě o čem psát.

25.02.2017 4 z 5

Napsat něco o této knize je opravdu těžké. Na knihu jsem se chystala už delší dobu. V knize jsou některé nesrovnalosti ať už jsou to některé dialogy z předchozích dílů či jiné. Autorka série o HP s touto knihou neměla téměř nic do činění a podle toho to taky vypadá. Je pravda, že je to spíše scénář než opravdová kniha, ale ... začátek celkem ušel konec je předvídatelný. Dvě hvězdy jen za staré známé postavy od Rowlingové jinak bych dala nula hvězd.

25.02.2017 2 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Marie-José Maury

U této knížky záleží zda je autorkou skutečně Johanna Spyri či je převyprávěná Marie-José Maury na motivy Johanny Spyri. Originál je originál! U převyprávěné verze příběh působí vágně, je osekaný na minimum a neponechává příliš prostoru pro fantazii dětí. Jediným plus jsou hezké ilustrace od Maury.
Za mě za převyprávěný příběh od Maury tři hvězdy.

20.02.2017 3 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Super, ale před čtením této série doporučuji si přečíst nejprve serii Nástroje smrti a poté Pekelné stroje. Z těchto serií tato kniha vychází.

26.07.2021 5 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Docela ušla jen ty přirovnání a některé výrazy v češtině byly dost rušivý. Někdy je míň opravdu víc.

06.07.2021 3 z 5

Utopie Utopie Thomas More

Docela ušla. Jen mi trochu vadil ten zastaralý jazyk ve kterém to bylo napsáno a komunistický doslov.

15.05.2021 4 z 5

Jiskření Jiskření Louise Bagshawe (p)

No nebylo to vyloženě špatné, ale něco tomu prostě chybělo. Přišlo mi to dost překombinované. Zápletka byla čitelná už od začátku.

04.03.2020 3 z 5