certik003 certik003 komentáře u knih

Spolkla mě knihovna Spolkla mě knihovna Klára Smolíková

Moc hezký příběh Davida a jeho kocoura, ve kterém se děti doví o tom, jak vznikalo písmo, knížky a první knihovny. Při čtení jsem si oprášila vědomosti ze školy a dověděla se i něco nového. Určitě je to pro větší děti nebo spíš pro ty, co rády čtou.

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Michelle Sacks

Knížka o dokonalé rodině, kterou přijede navštívit kamarádka. Pak už ale čteme o třech psychicky narušených lidech a je těžko odhadnout, který z nich je horší. Depresivní čtení, které rozhodně nedoporučuju matkám s malými dětmi.

Kráska přichází Kráska přichází Adriana Šindelářová

Příjemné oddychové čtené, na kterém se mi nejvíc líbilo vyprávění o životě ve starověkém Egyptě. Jenom bylo překvapivé, že odbornice na toto období netuší, co bude následovat. Ale naštěstí mi to až tak nevadilo a nezkazilo dobrý dojem z knížky.

Otrok Otrok Isaac Bashevis Singer

Knížka o lásce k „nesprávné“ ženě a o lásce k Bohu a o Jákobovi, v kterém se oba pocity mísí. Překvapila mě nesnášenlivost nejen mezi různými náboženstvími, ale mezi lidmi všeobecně. Konec se mi moc líbil.

Potom Potom Morris Gleitzman

Další osudy Felixe a jeho kamarádky Zeldy, která líčí 2. světovou válu očima dítěte. Přestože je knížka útlá, je těžká. Je úžasná, přesto strašná. I přes ten hodně smutný konec se těším na další pokračování.

26.03.2019 5 z 5

Zkouška věrnosti Zkouška věrnosti Jessica Brody

Knížka měla zajímavou zápletku, první poloviny knížky jsem se dobře bavila, ale pak už se mi to zdálo vlastně pořád dokola a už mi bylo vlastně i jedno, jak to dopadne.

26.03.2019

Druhý díl byl o něco málo lepší než ten první, ale i tak považuju čtení za ztrátu času.

26.03.2019

Bohužel jsem koupila oba díly a vzala si je na víkend, kde jsem neměla možnost číst nic jiného. Nalákal mě název, obálka, ale i anotace nevypadala špatně. Tím to ale taky skončilo. Pro mě nesympatičtí oba hrdinové. Ještě chápu, že pokud Diane tragicky přijde o manžela a dítě asi nebude sršet optimismem, ale místy se chovala jako hysterka a to úplně bezdůvodně. Edward byl pro změnu neurvalý hulvát. Jejich rozhovory mi místy nedávaly smysl, ale to bych asi přičetla špatnému překladu. Překvapilo mě, kolik lidí knížku hodnotí hodně vysoko, pro mě to byla ztráta času.

Fretky spisovatelky Fretky spisovatelky Richard David Bach

Od autora jsem četla pouze Racka, ale když jsem zjistila, že napsal knížky o fretkách, tak jsem si je jako milovnice fretek nemohla nechat ujít. A protože jsem zbytečně čekala na pátý díl, přečetla jsem je až teď. A jsem nadšená. Příběhy jsou moc hezky napsané, myslím, že by se dobře četly i starším dětem. Navíc se mi líbilo, že jednotlivé knížky jsou tak trochu provázané některými postavami. Kdysi jsem si z knížek vypisovala myšlenky, co mě zaujaly, ale tady bych notes snad ani neodložila. Ze všech těch vět, co se mi moc líbily, vyberu jenom jednu:

Předávat naše představy, příběhy a postavy, aby mohly být blízké jiným, povznáší nejen nás samotné, ale celý svět dnešní i budoucí.

Za sebe dodávám, že číst představy a příběhy pana Bacha mě moc a moc povznáší.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jsem nadšená! I když první polovina pouze popisuje svět, který autorka vymyslela, knížka se četla prakticky sama. Ale jaký svět! Hnusný a odporný, ale zároveň fascinující. Moc se těším na další díl a jsem zvědavá, co všechno Ilan zažije.

23.11.2018 5 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Úplně jsem zapomněla, že tenhle příběh pro děti souvisí s další knížkou Nejlepší pro všechny. Ke čtení jsem se dostala náhodou, ale potěšilo mě setkání se známými hrdiny. Autorka má nezaměnitelný styl psaní, který se mi líbí a myslím, že by mohl vyhovovat i dětem a snadno se jim číst.

23.11.2018

O vlkovi, který vypadl z knížky O vlkovi, který vypadl z knížky Thierry Robberecht

Kratičký příběh, zato moc hezký, vtipný a s dobrým koncem. Děti určitě ocení krásné ilustrace, málo textu a hlavně velká písmena.

Odsouzený Odsouzený Eva Bacigalová

Velmi silný příběh, který doslova nutí k zamyšlení. Jenom mi vadilo časté „sebemrskačství“ matky, která se pořád obviňuje, že je to její chyba. Všichni občas uděláme špatná rozhodnutí, ale to neznamená, že okolí nutně musí spadnout do nějaké závislosti. Ze sebe knížku určitě doporučuju.

Vlastní životopis Vlastní životopis Helmut Newton

Autor nepochybně prožil velmi zajímavý život, škoda, že je tak egoistický, že se zaměřuje pouze sám na sebe. Přiznávám, že by mě zajímaly i jiné věci než s kým skončil v posteli. A hodně mě mrzí, že jsem se nedověděla, co se dělo s jeho rodinou po jeho odjezdu z Německa. I tak ale knížce nejde upřít čtivost.

23.11.2018

Zničím tě a vezmu si, co je mé Zničím tě a vezmu si, co je mé Jane Lythell

Knížku bych rozhodně neoznačila jako thriller, ale jako psychologický román pro ženy. Přestože tohle téma se v poslední době objevuje dost často, autorce se podařilo přece jenom o originální zápletku. A i když ve mně hlavní tři postavy nevzbuzovaly zrovna moc sympatií, knížku jsem přečetla jedním dechem, vyprávění z pohledu obou žen navíc bylo zajímavé a rozuzlení docela nečekané.

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Typická knížka od CH. Link - čtivá, napínavá, s dobře popsanými psychologickými postavami. Tentokrát jsem narazila na pár předvídatelných míst, občas až nepochopitelně správnou intuicí, ale i tak jsem se rozhodně nenudila.

03.11.2018

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Čapek byl opravdu nadčasový autor, lidé se pořád nechávají strhnout davem, aniž by přemýšleli nad důsledky. Docela by mě zajímalo, jak co by Čapek říkal o dnešní mezinárodní situaci.

Barva mléka Barva mléka Nell Leyshon

Vůbec netuším, z jakého popudu jsem si knížku cíleně koupila, ale určitě stojí za přečtení. Vyděsil mě způsob psaní, ale brzo jsem si na to zvykla. Mary na začátku působí jako takový „prosťáček“, ale postupným čtením je vidět, že přestože vzdělaná není, má takovou tu obyčejnou vrozenou moudrost. Její život vůbec nebyl lehký a moc bych si přála, aby knížka skončila úplně jinak. Moc mě bavily její rozhovory s dědem.

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Přestože kniha není určená pro moji věkovou kategorii, zaujala mě svou krásnou obálkou a anotací a jsem moc ráda, že jsem neodolala. Pro mě to byla krásná pohádka s antiutopickými prvky a díky některý myšlenkám mám spíš pocit, že je určená víc těm dospělým, co ještě pořád mají pohádky moc rádi.

Jepice Jepice James Hazel

Čtivá knížka, zajímavá zápletka, i když na mě trochu morbidní a těžko uvěřitelná.