O vlkovi, který vypadl z knížky

O vlkovi, který vypadl z knížky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350191/mid_o-vlkovi-ktery-vypadl-z-knizky-dg1-350191.png 4 67 20

Bum! Z obrázkové knížky v přeplněné dětské knihovničce vypadne vlk. Je celý popletený a moc se bojí. Jak se zase dostane zpátky? Skáče z jedné pohádky do druhé, potkává v nich ovečky, princezny a dokonce i dinosaury… A mezitím kdesi hořce pláče holčička s červeným čepečkem, protože vlk z její pohádky se někde ztratil. Jak tenhle zmatek dopadne, to vám tady neprozradíme…... celý text

Pro děti a mládež Pro nejmenší
Vydáno: , Paseka

Le loup tombé du livre , 2015

Akvabela
25.04.2023 4 z 5

Opravdu povedené ilustrace. Jen jsem po dočtení stále hledala konec. Přišel mi moc náhlý. Dětem se kniha líbila.

Medulka.013
11.12.2022 5 z 5

Ta knížka je tak strašně milá, že mi udělala velkou radost. To bude jistě tím, že miluji vlky.

Knihomolka506
01.10.2022 5 z 5

Bum! Z knížky o sobě samém vypadne chlupaté stvoření, které si kdysi podle pohádek pochutnalo na červené Karkulce, sedmi kůzlátkách a dalších. Ale co je to zvuk ? Kocour se asi dobře nenajedl a hledá náhradu... Vlk skáče, utíká, střídá knížky a jiné světy, to by nebyla pohádka bez poplety.
Skončí ve své knize zase?
než se zlomíme smíchy v pase?

Veber
10.11.2021 5 z 5

Moc milá kniha se sympatickým koncem a krásnými ilustracemi. Jako dospělákovi by se mi líbila návštěva více knih, ale menší děti neudrží tolik pozornosti a délka je pro ně akorát. Museli jsme číst 3x za sebou (syn by uvítal i vícekrát, ale to zas nedávám já).

Ágnes007
11.02.2021 4 z 5

Hezký příběh o ztraceném vlkovi, který se schovává z pohádky do pohádky. Pěkný a milý konec :)

MámaZúza
10.01.2021 3 z 5

Moc krasne ilustrace, vtipne napsane. Jen text mi neprisel uplne souvisly, jak kdyby chybely vety, a najednou rychly konec. Je to skoda, s knihou si autor mohl vyhrat vic, ale dceri se libila a to je hlavni :)

beruzzka
22.12.2020 5 z 5

Krasna knizka, idealni na cteni pred spanim, ten konec s karkulou je tak mily a kouzelny, moc se mi kniha libi, samozřejmě i dceri :-)

Litocha
11.02.2020 3 z 5

Popravdě, čekala jsem víc. Jistě to bude i tím, že jsem na knížku slyšela pět ódy. Ilustrace jsou moc hezké, ale příběh opravdu jednoduchý, bez nějakého směřování (a ještě k tomu ho prakticky celý vyžvaní už anotace). Přitom s tím nápadem by se dalo tak krásně pohrát. Naštěstí leccos zachraňuje aspoň pointa. Knížka Petra Čecha s podobným námětem se mi zamlouvala o dost víc.

Osice
29.12.2019 5 z 5

Hezká, vtipná a s kouzelnou pointou. Původně francouzská knížka pro děti vypráví o vlkovi, který vypadl z knížky a hrozí mu, že si na něm pochutná kocour. Kam se schovat? Co takhle do knížky, když jich je plná knihovna? Ale není čas na vybírání, kocour je mu v patách:-) „A tak musel vlk o dům – pardon, o knihu – dál.“

Tím nejzajímavějším jsou pro mne ilustrace. Police plné knih lákají k pečlivému zkoumání jednotlivých titulů… Nechybí ani Honzíkova cesta a Broučci:-)

Přečtena zatím asi 5x. Dcera mě dneska pobavila, zaslechla jsem, jak říká svému mladšímu bráškovi „pidivlku“:-) Jinak má z vlků velký strach, stačí zmínit les a ji hned napadne vlk… Tato knížka v ní, ale žádnou obavu z vlků nepodněcuje. Vlk (pidivlk), i když má velké zuby, tak nepůsobí hrozivým dojmem, a ten konec lepší být ani nemohl…

Anna27
22.08.2019 5 z 5

Zábavné, milé, ilustrace jsou kouzelné. Moc krásná kniha.

Varjohukka
05.04.2019 5 z 5

Pro mladší děti ideál - krátký a zábavný příběh, nádherné ilustrace. Dcerka (2 roky) nadšená.

saruse
28.01.2019 3 z 5

Slova dcery včera po přečtení: "To už je konec??!!" Nějak nám to přišlo moc fofrem v závěru. Ale vtip to má a hlavně nádherné ilustrace.

certik003
23.11.2018

Kratičký příběh, zato moc hezký, vtipný a s dobrým koncem. Děti určitě ocení krásné ilustrace, málo textu a hlavně velká písmena.

baja
14.11.2018 5 z 5

Knížka, na které jsem pochopila, že i knihy pro úplné prcky ( dcera 2 roky ji měla moc ráda) mohou opravdu bavit i dospělé. Hezké ilustrace a vtipný příběh.

syslomil
22.08.2018 5 z 5

Nádherné vtipné ilustrace. Kdyby se kniha natáhla na 300 stránek, byla by to bomba :-)

rubyna
01.03.2018

spoiler
--- ale ten je i v popisu knížky, tak co ---
Tyjo. Mile mě překvapil závěr. Spolčení polepšeného vlka s Karkulkou, to by jeden nečekal!
--- konec ---

knihamouder
09.02.2018 5 z 5

Střeštěný příběh o vlkovi, který vypadl z knížky a nevěděl, kam se podít. Příběh je kratičký, pro mé malé posluchače tak akorát. Moc se nám líbily obrázky.

muchomurka
15.12.2017 5 z 5

Krásná knížka. Moc se mi líbí její ilustrace, některé by byly krásné i na plakát. Škoda jen, že je příběh tak krátký, autor se na něm mohl více vyřádit, téma je to skvělé. Ale i přesto jsem spokojená a nadšená. :)

bibi.r
11.11.2017 3 z 5

Za mě docela zklamání. Příběh začal skvěle, příjemně pokračoval a najednou... byl konec. Strašně rychle to skončilo aniž by tam byla pořádná zápletka. Prostě to ono chybělo.
Ilustrace skvělé.

HanKasp
15.10.2017 5 z 5

Zábavná kniha o přesunu jednoho vlka z knihy do knihy určená zejména menším dětem. Milé ilustrace.

Autoři knihy

Thierry Robberecht
belgická, 1960
Grégoire Mabire
belgická, 1975

Kniha O vlkovi, který vypadl z knížky je v