cecetka cecetka komentáře u knih

Chytrá žena pro manžela přes plot skočí Chytrá žena pro manžela přes plot skočí Alena Jakoubková

Pribehova linie nezajimava. Klara je rozmazlena holka, o kterou se rodice vzdycky postarali a kterou vzdy financne zajistili. Chvilema jsem mela chut ji dat par facek, aby se konecne vzpamatovala.
Na druhou stranu se mi libil styl psani. Kniha je napsana lehkou rukou a velice dobre se cte. Jen to chce zvolit jiny pribeh.

25.07.2019 3 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Tahle kniha se mi libila. Pribeh sice nebyl moc pravdepodobny, ale zaver hodne emotivne napsany. Ten me dostal, i slza ukapla. Predevsim za zaver davam 5*

15.07.2019 5 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Příběh "vztahu" muže a ženy rozdílné kultury, nerovného vzdělání a postavení, v období války a v drsném prostředí německého zajateckého tábora. Nevím, zda to nazvat příběhem lásky. Asi ne. Kdyby se ti dva potkali na klidném místě v době míru, on by si jí ani nevšiml.
Na knize mi vadilo velké množství vulgárních výrazů. Pokud by byly použity v přímé konverzaci, budiž. Ale prolínaly se celou knihou a místy jich bylo fakt neskutečně mnoho, navíc kolikrát ze dvou vulgarit překladatelka vytvořila novou třetí. Chápu, že některé čtenářky z tohoto důvodu knihu odloží. Zpočátku mi vadilo přeskakování v čase, ale postupně jsem si zvykla a v příběhu se orientovala. Jazyková korektura zklamala. Sem tam jsem se v textu zarazila a musela větu přečíst několikrát, než mi došlo, že v ní nějaké slovo chybí.
Příběh samotný byl smutný. Těžká doba, hnusné místo. Autorka málo propracovala prostředí zajateckého tábora, v podstatě se omezila na sexuální zneužívání zajatkyň, provádění potratů a likvidaci vyňatých plodů. Toto prostředí ale přinášelo mnohem více hrůz. Kladně hodnotím napsaný doslov.
Celkově mám z knihy smíšené pocity. Vím, že podruhé ji už číst nebudu. Ještě zvažuji, zda se podívám na film natočený podle námětu této knihy, ale po zhlédnutí traileru k filmu dost váhám. Od knihy jsem čekala pecku, ze které si sednu na zadek. Nestalo se.

14.08.2016 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Nejsem ta spravna cilova skupina ctenare :-(
Site OK, Dedinu jsem odlozila nedoctenou, Chirurga jsem preskakovala :-( Mam ve ctecce jeste Vrany, ale nechce se mi je cist. Snad casem dam Dvorakove jeste sanci.
Pribeh Chirurga neni v podstate zadny, spousty vulgarnich slov, literarni uroven slaba. Charakter postav nevykresleny, kazda postava se nejak chova, aniz by autorka vysvetlila, proc tomu tak je.
Dvorakova se urcite snazi. Ale na svem pisemnem projevu musi jeste hodne zapracovat.
2* za snahu, vice opravdu ne :-(

04.04.2020 2 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Opravdu jsem jedina, koho to nudilo? Docetla jsem do 12. kapitoly a odkladam :-(

10.08.2019

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

(SPOILER) Tohle se mi libilo moc. Vlastne ani nevim, co k tomu napsat. Hodne smutny pribeh domaciho nasili s tragickym koncem, ale popsany zpetne ve vzpominkach. Velice hezky napsane. Kniha je kratka, ma jen 136 stran, ale v pribehu je vse, co ctenar potrebuje vedet. Hrozne tajemstvi, ktere se postupne odkryva a vysvetluje. Nikdy nevime, co se deje za zavrenymi dvermi cizich domovu.

26.05.2019 5 z 5

Sezdány válkou Sezdány válkou Soraya M. Lane

Me se kniha moc libila. Dokonce jsem si u ni i poplakala. Tohle ze ma byt cervena knihovna? To asi ne. Pribeh sice konci svatbou, ale cervena knihovna to opravdu neni.
Kniha je o lasce, o laskach. Zamysleme se ale nad tim. Vzdyt cely zivot je o lasce. Navic tento pribeh 3 osetrovatelek se odehrava v roce 1944. Po cem tehdy touzili mladi lide? Stejne jako dnes touzili po lasce. Navic v dobe plne hruzy a smrti. Touzili po tom nekoho milovat a byt nekym milovan.
Kdyz se budete snazit vzit do jejich zivotnich pribehu, pak tato kniha na vas zapusobi emotivne. Vnimejte popisy prostredi, ve kterem se pribeh odehrava, a ucitite i pachy, ktere autorka popisuje.
Tezka doba, ve ktere kazdy z hrdinu hleda sve stesti.

04.11.2018 5 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Grégory Samak

Tohle je zvlastni kniha. Opravdu ctive napsana, zacatek velice slibny, ktery ctenare nalaka za prvky sci-fi, kdy se hrdinove premistuji v case. Pak to je najednou hodne kostrbate, prislo mi to dost zmatene a zaver velmi rychly. Skoda, zacatek sliboval vic, nez kniha jako celek prinesla.

23.06.2018 3 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Knihu jsem nakonec docetla, ale priznam se, ze me nebavila, misty jsem i preskakovala.
Vice jak na 3* to fakt nevidim.

30.05.2018 3 z 5

Děvčátko, rozdělej ohníček Děvčátko, rozdělej ohníček Martin Šmaus

Tohle je zajimava kniha. Ja ani nevim, co k ni napsat. Asi jen jedno ... prectete si ji.

01.04.2018 4 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Tohle byla fakt jizda. Bez kapesniku se kniha docist neda.

10.03.2018 5 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Nesdilim nadsene komentare ctenaru. Precetla jsem vsechny 4 dily behem par dnu. Cte se to hezky, ale zadny literarni skvost to neni. Takova pohadka pro dospele pred spanim :-)
Nenadchne - neurazi.

14.01.2018 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Puvodne jsem chtela knihu ohodnitit 5*, protoze se mi opravdu hodne libila a velice dobre cetla. Presto 1* davam dolu za caste popisy zenskeho klinu a nabyti dojmu, ze kazda zena touzi po lesbicke lasce a ceka na svou "milenku".

03.12.2017 4 z 5

Pozlacená klec Pozlacená klec Hana Marie Körnerová (p)

Po knihach s tematem valky jsem hledala neco na odlehceni. A mela jsem stastnou ruku. Je to krasna pohadka pro dospele. Cervena knihovna ... no a co? Neni prece nic krasnejsiho, nez kdyz ctete a u cteni se usmivate.
Me se to libilo :-)

15.09.2017 4 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Jak uz je opakovane psano prede mnou, pribeh z Protektoratu je super. Pribeh ze soucasnosti je silene prehnany a prekombinovany. Konec je hezky, jen ze by az takova nahoda?
Roman je ctive napsany, velice dobre se cte. Ale fantazie autorovi rozhodne nechybi :-)

13.09.2017 3 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Az tak nadsene komentare nesdilim. Kniha je ctive napsana, dej plyne, preskakovani vypravecek mi vubec nevadilo, spis naopak mi to pomohlo udrzet pozornost.
Dejove nic moc, pribehy zen nejsou nijak zvlast propracovane. Od pulky jsou uz vsechna "tajemstvi" odhalena. Kdyz uz autorka chtela popisovat prubehy domacich porodu, mela i tomuto venovat vice pozornosti. Vse zpracovala jen povrchne. I zaver knihy je nejaky moc rychly. Navic takovy preslazeny happyend.
Rovnez v nazvu knihy pouzit pojem porodni baba pro porodni asistentky 21.stoleti je divne. Slovensky nazev knihy se mi zda lepsi.

Zvazovala jsem, jestli 3* nebo 4*, nakonec hodnotim 4*. Na leto je to prijemne cteni. V zime bych se asi priklonila jen ke 3*.

22.07.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Premyslim jestli 2 nebo 3*. Kniha se mi nijak zvlast nelibila, nudila me, konec jsem uz dost preskakovala. Mam rada humoristicke romany, ale tato je zbytecne vychvalovana. Hodnotim maximalne 2,5*.

08.03.2017 2 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Nadherna kniha. Od sameho zacatku smutna, temer az do konce hodne smutna. Ale nadherna s hezkym koncem. Tahle kniha ve me zanecha stopu na dlouhou dobu.

05.10.2016 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Moc krasna kniha. Je psana formou vzpominek, nuti vas vzpominky si propojovat. V zadne sve kapitole me kniha nenudila. Jsem ctenar, ktery nema rad dlouhe popisujici odstavce, ale spise primou rec. Tato kniha je predevsim o popisu. Je ale napsana tak krasnym jazykem, ze proste ctete a text doslova hltate.
Pribeh je velice smutny, na konci knihy jsem mela i slzy v ocich. A. urcite to nebylo tim, ze byly 4 hodiny rano.

28.08.2016 5 z 5

Žena v Berlíně: Deníkové zápisky z období od 20. dubna do 22. června 1945 Žena v Berlíně: Deníkové zápisky z období od 20. dubna do 22. června 1945 Anonyma (p)

Ano, nelehke dny konce valky. Je to zvlastni, ale necitila jsem zadny soucit. Prislo mi to brutalni, to je bez diskuse, ale v porovnani s tim, cim vsim muselo projit obyvatelstvo vychodni fronty a vojaci, (o zidech se neni treba zminovat), pak tyto zeny prezily. Nesly si trauma na cely zivot, ale bylo to nekolik dnu, ktere pretrpely a zily dal. Statisice jinych zen takove stesti, ze by prezily, nemely. Za to vse mohly dekovat sobe, svym muzum, otcum, matkam ... nacisticke ideologii a Adolfovi a vsem jeho vernym.
Kniha se cetla dobre. Filmove zpracovani se mi nelibilo. Bylo oproti knize pozmenene.

Ze se Rusove chovali jako dobytci? Nedelam si iluze, ze vojaci jinych narodnosti se chovali lepe. A jednotky SS uz vubec ne. Ani dnes, ve 21. stoleti, tomu neni jinak.

Doporucuji knihu precist. Lidstvo nesmi na hruzy valek zapominat. Ale doporucuji precist i jine vzpominkove knihy a vytvorit si vlastni pohled na valecne obdobi.

24.07.2016 4 z 5