Capkomi Capkomi komentáře u knih

Prostituce v nacistických táborech Prostituce v nacistických táborech Václav Miko

Někdy mi kniha přišla příliš zmatená, ale celkově ji hodnotím jako přínosnou pro ty, které toto téma zajímá. Obohatila mě o spoustu informací.

07.09.2019 4 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Zklamal mě konec, který je podle mého názoru až naivní.
Obě dějové linky se mi líbily, část z koncentračních táborů je určitě zajímavější, umíme si ji lépe představit než část druhou Argentina 1977.
Oceňuji hlavně neobvyklé téma zpracování holocaustu. Přestože jsem čekala trochu víc, knihu doporučuji.

08.04.2019 4 z 5

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Nevím, jestli se tato kniha dá ohodnotit hvězdičkami, ale vím, že každý by si tuto útlou knihu měl přečíst. I kdyby skončila jako odpad, nebo ji dáte pět hvězd, myslím, že každému něco předá.

19.12.2018

Nezastavitelná Nezastavitelná Rich Cohen

Jako správný fanoušek tenisu jsem si nemohla tuhle knihu o ruské ledové královně nechat uniknout. Některé pasáže mi přišly až těžko uvěřitelné, ale takový je svět profesionálního sportu - krátký, drsný, ale o to intenzivnější. Život, kde je těžké hledat tu neustálou motivaci a sílu bojovat a být nejlepší, po zranění se zvednout, přemluvit tělo a zase čelit výzvám.

Kniha se mi vesměs líbila, obohatila mě. Marie ukazuje svou krvelačnou tvář a chuť bojovat zas a znovu i přes nepřízně osudu. Nelíbilo se mi, ze psala o sobě a o některých hračkách v minulém čase. V knize se hodně opakuji informace a bohužel i chyby nejen stylistické, ale i faktické.

Knihu bych doporučila lidem, kteří mají aspoň trochu potuchu o dnešním tenisovém světě.

03.08.2018 4 z 5

Stříbrná křídla Stříbrná křídla Camilla Läckberg

Oproti prvnímu dílu slabší, ale stále platí, že se mi to dobře četlo a mělo to spád. Občas tam byly velké nepravděpodobné náhody. Nedoporučuji to číst samostatně.

23.04.2022 4 z 5

Pokojovky a jak se o ně starat Pokojovky a jak se o ně starat Aneta Vachová

Skvělý průvodce světem rostlin, nádherná vazba, krásné zpracování a ilustrace.

24.01.2021 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Zajímavý a neotřený thriller. Místy mi přišla překombinovaná, ale mile překvapila :)

06.09.2020 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Za mě bohužel průměrná detektivka, místy mi přišla překombinovaná. Nicméně další díly mám koupené a těším se na ně. Příjemná oddychovka.

20.08.2020 3 z 5

1989 očima 30 slavných osobností 1989 očima 30 slavných osobností Petr Macek

Zajímavý pohled 30 slavných osobností na revoluci, některé rozhovory mě bavily víc než druhé, ale celkově Vám kniha dá reálnější představu o období okolo roku 1989.

19.02.2020 4 z 5

Nechte mě odejít Nechte mě odejít Caitlin Spencer

Nečekejte literární požitek. Velký obdiv autorce především za odvahu a sílu se do minulosti vracet a sepsat tuto knihu.

16.01.2020 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Přijde mi že na podobné téma bylo thrillerů a detektivek napsáno už dost, vlastně mě konec nějak zvlášť nepřekvapil, ale kniha se četla lehce a odsýpala rychle.

15.01.2020 3 z 5

Dozvěděla jsem se spoustu novych informací o zajímavých ženách, ilustrace v knize se mi moc líbí i nápad, ze každá je zpracována jinou autorkou. Bohužel na můj vkus byla v některých příbězích až násilné zakomponovana témata feminismu.

20.11.2019 3 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale jsem nesmírně vděčná, že jsem ji dočetla. Zhruba v půlce mě autorka vtáhla do děje a prožívala jsem každou další stránku. Velmi citlivé téma, které vás chytne za srdce. Doporučuji.

06.09.2019 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Další kniha s tímto tématem, která mě obohatila o další pohled na holocaust. Skutečný emotivní příběh malého Leona, který přežil. ♥

09.03.2019 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Příjemná detektivní oddechovka. Kniha na mě působila jako směs knih, které jsem už četla, takže bohužel žádný překvapující průběh nebo závěr. Nelíbila se mi občasná překombinovanost a snaha vše proplést. Hvězdy dávám za hrátky s psychikou postav a za styl psaní.

12.01.2019 3 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Většinou se musí stát nějaká špatná věc, tragedie, abychom si začali vážit toho, co máme. Asi nejsem cílová skupina, námět celkem dobrý, mnoho textu mezi řádky i nějaké hlubší myšlenky. Ale celkově na mě kniha nezanechala dojem.

30.11.2018 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Velmi příjemná a obohacující kniha, v nejbližších dnech se chystám na film.
Četla se rychle, má spád, skvěle úvahy a myšlenky.

12.06.2018 4 z 5

Nebudu nenávidět Nebudu nenávidět Izzeldin Abuelaish

Velmi silná kniha, doporučuji přečíst všem, určitě Vás obohatí a dozvíte se věci, o kterých se nemluvi. Smutný životní příběh z aktuální doby.

28.05.2018 4 z 5

Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Robin S. Sharma

Příjemná motivační kniha, ale nic násilného. Oceňuji vlastní příběhy z praxe.

24.05.2018 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Knihu jsem si přečetla kvůli čtenářské výzvě, ale zklamala mě, na to jaké má kladné hodnocení. Utvrdila mě v tom, že novodobí čeští autoři nejsou pro mě. Nijak mě neobohatila, depresivní příběhy plné smutku a neštěstí.

28.01.2018 2 z 5