burianek burianek komentáře u knih

Vládci z nebes Vládci z nebes John Brosnan

Četl jsem v mládí, líbila se mi.

12.11.2017 5 z 5

Návrat do ráje Návrat do ráje Harry Harrison

Třetí díl mě vůbec nezklamal. Právě naopak. Všechny 3 díly super.

Zima v ráji Zima v ráji Harry Harrison

Celá série super. Mimořádný námět, knihu doprovázejí super ilustrace. Moje oblíbená kniha i autor.

Na západ od ráje Na západ od ráje Harry Harrison

Kniha se mi poprvé dostala do ruky v Angličtině. První 2 díly jsem si koupil v Paříži. Byl jsem z ní úplně nadšený. Super námět volající po filmovém zpracování, které by už dnes nemělo být žádný problém. Dlouho jsem čekal na 3 díl, ani ten mě nezklamal a proto hodnotím jako jednu z nejlepších sérii sci-fi žánru.

Legionář Legionář Roman Bureš

Sehnal jsem až po přečtení obou dílů Propasti času. Měl jsem strach, že to nebude ono. Musím ale konstatovat, že se mi kniha líbila od začátku až do konce. Autor píše jednoduše, srozumitelně a to se mi líbí. Moc mu fandím a už se těším na další počiny.

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Kniha mě zaujala vizuálně i námětem. Trošku jsem ze začátku měl nedůvěru ke stylu, nakonec se mi to ale líbilo. Vše se skvěle vyvíjelo až do chvíle, kdy podle mého názoru autorovi došly nápady. Opravdu netuším, co bude v dalších dílech. Necháme se překvapit.

30.08.2017 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Nebudu se tentokrát příliš rozepisovat. Ze začátku nadšení, ale jenom chvíli. Ihned jsem si domyslel, kdo je únosce a že půjde o časovou smyčku a nebo prolínání paralelních vesmírů. Od té chvíle jsem četl ale nic mě nepřekvapilo, naopak, často jsem se nudil. Čekal jsem víc, příště si dám na bestselery větší pozor.

30.08.2017 1 z 5

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

Válku světů jsem si poprvé přečetl v angličtině, v takové té verzi se slovníkem, která byla určena pro jazykové školy. Atmosféra knihy je naprosto dokonalá a pro mě, jedna z nejlepších sci-fi. Je potřeba se plně ztotožnit z dobou, do které je děj zasazen. Určitě mě zklamala filmová verze, která se snažila přenést vše do současnosti. Pro mě naprosto špatně. Všechny vymoženosti dnešní filmové trikové techniky bych právě využil pro dokonalé navození atmosféry té historické doby. Jenom připomínám, kdo to neví, tak v USA byla zdramatizovaná verze Války světů vysílána v rozhlase a způsobila tenkrát dost velký poprask. Spousta lidí tomu věřila.

10.07.2017 5 z 5

Vetřelec vs. Predátor - Armagedon Vetřelec vs. Predátor - Armagedon Tim Lebbon

Nemůžu než hodnoti 5ti hvězdičkami.

Pomsta jednooké letkyně Pomsta jednooké letkyně Philip Reeve

Moc pěkná série, chybí 4. díl!

Smrtelné stroje Smrtelné stroje Philip Reeve

Moc se mi to líbilo, mám přečtené všechny 3 díly, bohužel se nemůžu dočkat posledního. Napsaný je, ale není zatím u nás přeložený. Škoda!

27.06.2017 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Jedna z prvních sci-fi, co jsem četl. Hodnotím nejvýše stejně jako Nonstop. Je to naprostá klasika.

24.06.2017 5 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Super. Konečně někdo píše dle mého gusta. Zabývá se a popisuje podstatu a neodbíhá neustále mimo děj, jako to je u mnoha jiných autorů. Moc jsem se bavil. Skvělý nápad a hlavně skvěle napsané. Doufám, že autorovi slina vydrží co nejdéle a napíše další pokračování.

19.06.2017 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Nelíbil se mi styl psaní. Není to můj šálek kávy. Dočetl jsem jen se sebezapřením až do konce.

19.06.2017 1 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Bomba - styl, nápad - výborná kniha a druhý díl taky!
Ještě jsem knihu nedočetl, ale nemůžu jinak, než souhlasit s 5ti hvězdičkami! Možná je to i tím, že jsem se těsně před tím snažil přelouskat neskutečný výplod ducha mdlého, a to knihu Poslední od Alexandry Olivy. Postavy se chovají přirozeně, autor se nesnaží čtenáře poučovat, děj plyne a hlavně, je to fakt dobře napsané. Při popisu scény kdy na SSáky vymašírují mušketýři - "co je tohle za šašky" jsem se fakt srdečně zasmál. No nic, asi si koupím druhý díl.

11.05.2017 5 z 5

Posledná Posledná Alexandra Oliva

Nic strašnějšího jsem nečetl. Čekat do 260 stránky knihy na to, až ta blbka pochopí realitu kolem sebe je fakt zážitek. Bez jakéhokoli překvapení. Autorka jenom popsala a ještě hodně špatně své osobní zážitky z kursu o přežití. Na knize je jasně vidět, jak se dá poměrně dobrý nápad totálně zabít. Obaleno naprosto nezajímavým, neobjevným a slaboduchým balastem, který mě absolutně nic nedal. Styl psaní příšerný, nečtivý. Už nikdy více.

08.05.2017 odpad!

Pekelné vynálezy Pekelné vynálezy Philip Reeve

Souhlasím. Všechny díly této série se mi líbily. Nemůžu se dočkat 4. dílu. Bohužel jsem se nikde nedozvěděl, kdy vyjde, pokud vůbec vyjde!

15.02.2017 5 z 5

Nikam Nikam Dalibor Vácha

Jsem na 100 stránce a pořád nechápu, o co jde. Styl psaní mi taky nevyhovuje. Kromě hromady mrtvých nebo i nemrtvých se nic neděje. Nikdo se nesnaží zjistit o co jde. Příliš mnoho paralelních (ne)dějů a postav. U mě zatím bez bodu. Třeba změním názor po dočtení. Tak ani na 180 straně jsem se nezačetl. Styl se nemění. Nemůžu se smířit s tím, že všechny postavy ať už jsou kdekoli melou to samý na téma, že to není ani román, ani film, a proto žádnej hapyend nebude a už vůbec ne žádnej hrdina svět nezachrání. Nic proti tomu, ale nemusí mi to autor ústy všech postav neustále opakovat.
Vzhledem k ostatním komentářům se ale asi budu nad sebou muset zamyslet, nebo naopak, přestat myslet!?
Tak bohužel, dočetl jsem až do konce. Na rozdíl od ostatních, kteří chválí já prostě nemůžu. Je mi to moc líto, ale já opravdu nevěřím, že by se lidi jen mezi sebou vraždili a nehledali nějakou cestu ven z bryndy. Námět super, ale zpracování se mi absolutně nelíbilo. Netvrdím, že musí nakonec vše dopadnout dobře, to jsem ani nečekal, ale chtěl bych si to alespoň do konce myslet. Opravdu mi nemusí autor na každé druhé stránce vtloukat do hlavy že to tedy v žádném případě, protože nejde o žádný americký sci-fi film. To přece musí čtenář cítit, nemusí to mít pořád dokola na talíři.

22.01.2017 odpad!

Prach Prach Hugh Howey

Po úporné snaze prokousat se druhým dílem (hodnotil jsem nevalně) jsem chtěl obě knihy odnést do veřejné knihovny a třetí díl nečíst. Naštěstí jsem Prach koupil. Jako by každý díl napsal někdo jiný. Trošku vykradená sexmise, trošku přiblblý dialogy ale jinak konečně děj a nějaké napětí. Určitě nejlepší díl!

14.01.2017 5 z 5

Predátoři Predátoři Miroslav Žamboch

jojo, to jsem četl už dávno, a moc se mi to líbilo. Čekal jsem něco jiného, ale nakonec ve mě zůstal jen dobrý pocit, že bych si rád něco takového zase přečetl a lítost, že to není delší. Takže ode mě jen to nejlepší hodnocení.

03.12.2016 5 z 5