Vládci z nebes

Vládci z nebes

Genetické války změnily Zemi v zamořenou pustinu. Obrovské vzducholodi ovládají porobené pozemní osady. Ohrožení zmutovanou vegetací a šelmami donutí obyvatele feministické osady Minerva vzepřít se nadvládě Nebeských Lordů. Jejich vzpoura je krutě potlačena a Jana Dorvinová, minervská bojovnice, je zajata a dopravena na palubu Nebeského Lorda. Čeká ji osud horší než smrt. Jako otrokyně za země, ale především jako žena, je považována za méněcennou a vypadá to, že zbytek života stráví jako oběť sexuálních choutek otroků. Ale žádná Minervanka není otrokyní příliš dlouho......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31992/vladci-z-nebes-8sF-31992.jpg 4.141

Vládci nebes (1.)

The Sky Lords (1988)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Laser-books (Laser)

burianek
12.11.2017

Četl jsem v mládí, líbila se mi.

brijana
18.09.2017

Zvláštní příběh s nečekaným koncem. V žádném případě bych nečekala, že to takto dopadne. Takže za mě super :-)

romansolar
12.12.2016

neuveritelny zazitok pre mna! uzasna seria, neviem to vysvetlit, ale dostalo ma to. odporucam. Jedno z mojich top vobec sci-fi!

yerry
10.12.2015

John Brosnan Vládcami z nebies spúšťa úchvatnú smršť postapokaliptického nášupu, ktorou vybieli, odrovná a napokon skonsoliduje tvoje mozgové závity na úroveň menšiu než polovičnú. Typicky brakové odpočinkové čítanie sa na nič nehrá. Ak knižku označujem ako brak, nemyslím to ako zneváženie, ale ako kategóriu, v ktorej by som ho zaradil priamo na špicu. Samotný text mi evokuje niečo z Aldridgeho sveta Dilvermoon, Ledovej společnosti od G. J. Arnauda a v pár okamihoch niektoré z prvých dielov o Perry Rhodanovi.

Hlavná hradinka Jana je mladá, pekná a naivná žena pôvodom z feministickej komunity Minerva, geneticky upravený typ človeka Super Plus. Podľa všetkého je obojpohlavná, dávajúca prednosť lesbickým vzťahom. S ovládaním zbraní nemá žiadny problém. Jej IQ síce nie je nič moc, ale vychádza jej všetko, a čo jej náhodou nevyjde, to zariadi zhoda náhod. Jej parťák je geneticky upravený týpek s titanovými kosťami, vybavený úžasnou silou, rýchlosťou, nesmrteľnosťou, sadistickými sklonmi a nihilizmom. Táto dvojica exceluje v inak veľmi kvalitne vytvorenom postkatastrofickom svete plnom plesní, baktérií, všakovakých geneticky modifikovaných aj prirodzene deformovaných stvôr i nestvôr. Povaľuje sa tu množstvo zabudnutej techniky z čias po genetických vojnách. Svetu vládnu obrovské vzducholode. Kto vlastní vzducholoď, je zároveň pánom nad zdrojmi a ľuďmi nachádzajúcimi sa na povrchu.

Kapitoly knihy sú krátke, také punkové nástrely. Akcia strieda akciu. V žiadnom prípade sa nudiť nebudeš. Čo sa týka nejakej fylozofickej omáčky o zmysle života a sveta, nemaj obavy, žiadna hrozba z tejto strany nehrozí. Dialógy sú jednoduché, miestami naivné a miestami cynické. O sex ukrátený nebudeš, či už si homo, hetero alebo sado-maso. Samotné hodnotewnie je v tomto prípade ťažké. Kmitá to tu v intervale od braku po všetky hviezdy. Volím preto zlatú strednú cestu. Ak si chceš oddýchnuť, určite do toho choď.

mitko
06.08.2015

Obrovské prekvapenie, neznáma kniha od pre mňa neznámeho autora a radím ju medzi to najlepšie čo som čítal. Minimálne Post-apokalyptické scifi som lepšie ešte nečítal. Príbeh záčina vo feministickej osade, pokračuje na vzducholodi, kde je veľký šovinizmus vrchnej vrstvy a končí stretom s národom ešte s väčšou nadradenosťou. Najviac ale čo ma zaujalo, je opísanie prostredia sveta. Autor tu prechádza z plynulého deja, do pasáži, kde rozpráva postava Milo, dejiny sveta a vysvetľuje aj genetiku a politické vyhrotenia v minulosti. Hlavne tieto pasáže sa mi páčilo najviac, autor to podal veľmi pútavo a fascinovalo ma, že v dnešnej dobe veda nieje tak ďaleko, aby sa niektoré veci stali aj skutočnosťou. V tejto dobe, už väčšina ľudí je genetický modifikovaná. Vďaka pokrokom vedy, dokázali zmeniť genóm človeka, a tak dokázali zlepšiť imunitu človeka, zničiť niektoré choroby, rakovinu, telo sa rýchlejšie hojí, dokázali odstrániť depresie, modely super štandard sú spravené tak aby sa dožívali 200 rokov a potom zomrú rýchlou a bezbolestnou smrťou, jedine tí najvplyvnejší a najbohatší (ako to býva všade), dokázali stať sa nesmrteľnými. Okrem toho sa tu autor dosť drží aj fyziky a všetky tie prístroje pôsobia viac reálne.
Ďalšie veľké plus je postava Mila, s takou som sa nestretol ešte v žiadnom románe, fandím mu veľmi, aj keď ešte človek ani nevie na akej je strane, ale jeho chladnokrvnosť a racionálnosť je dokonalá. Jediné čo mi na knihe trocha prekážalo bola hlavná postava, ktorá kde bola tam ju len museli zachraňovať a rozumu tu veľa nepobrala. Ale vnímam to tak, že v ďalších dieloch dôjde k jej pretransformovaniu a z malej naivky sa stane neohrozená hrdinka.

Hedi
20.10.2014

Zajímavý příběh. A rozhodně s nečekaným koncem :)

smisek05
23.10.2013

Skvěle napsané post-apo s plísněmi a jinými genetickými příšerkami druhý a třetí díl jsou o něco slabší ... ale jako vize toho co se může stát když si budeme hrát na bohy ... hezké.

Annie14
21.10.2013

Povedené sci-fi. Příběh je velmi chytlavý, neočekávaný. Velmi dobře napsané :-) Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec! :)

Descriptor
14.08.2011

Celá trilogie je docela dobrá sci-fi, možná trošku naivní, ale dobrá.

Hellboy

Vládce z nebes jsem kdysi přečetl, když se mi náhodou dostali do rukou. Je to brakový sci-fi příběh o skupině oligarchů - Vládců nebes, kteří žijí v obřích vzducholodích a vládnou pozůstatkům zničeného světa. Byla to první kniha, co jsem kdy četl, která popisovala post-apokalyptický svět, dost možná první sci-fi, kterou jsem kdy držel v ruce, a určitě první kniha obsahující erotické pasáže:) Pamatuji si z toho jen zlomky, vím, že hlavní hrdinkou byla Jan, žena z vesnice Minerva, která byla na palubu vzducholodi odevzdána jako sexuální otrokyně. Nikdo neví, že je Jan odhodlána k sebevražedné misi - do pochvy si skryla dynamit, kterým plánuje vyhodit vzducholoď do vzduchu:) _____ Pamatuju si, že mě na knize dost zaujalo vykreslení světa zničeného ne atomovými zbraněmi, ale biologickou, genetickou válkou. Ale také si dost dobře pamatuju, že to byl neskutečný brak. 50%

australská literatura

John Brosnan