burianek burianek komentáře u knih

Vetřelec - Invaze Vetřelec - Invaze Tim Lebbon

Po přečtení prvního dílu jsem si koupil i ten druhý, protože teprve v závěru knihy se děj trošku pohnul správným směrem. Osobně si myslím, že druhý díl je lepší než ten první a už se těším na třetí. Líbí se mi myšlenka možnosti komunikace s Predátory. Odmítám naopak přestavu celé civilizace Predátorů jako individuálních lovců. Při hodnocení jsem ovlivněn nekritickým obdivem obou tvorů. Prostě přečtu a zkouknu vše, co se těchto témat bude týkat. Doufám, že mě třetí pokračování nezklame.

03.12.2016 5 z 5

Predátor - Vpád Predátor - Vpád Tim Lebbon

Téma Predátor a Vetřelec mám rád. Proto jsem si koupil i tuto knihu. Faktem je, že jsem se dlouho nemohl začíst, nakonec se mi to podařilo a neodradilo od koupě druhého dílu, který je výrazně lepší. Přesto že nakonec hodnotím tuto knihu výrazně vysoko, neodpustím si drobnou kritiku: nemůžu se prostě smířit s popisem civilizace Predátorů jako lovců a samotářů! Daleko přijatelnější by mi přišlo jednoduché a přirozené vysvětlení, že vyspělá civilizace podobně jako ta naše, plodí lovce, kteří se svou vášní baví a podobně jako lovci na naší planetě loví v Africe nebo prostě někde u nás v lese, tak příslušníci Predátoří civilizace loví ve vesmíru, protože na to mají tu možnost díky vyspělé technice. Kdyby totiž šlo o takové individualisty a lovce, nevěřím, že by se dobrali takového pokroku! Tak asi tak, dávám toto k zamyšlení do placu. Je taky možné, že jsem to špatně pochopil.

03.12.2016 5 z 5

Atlantský mor Atlantský mor A.G. Riddle

Po Turnusu další slátanina rádoby chytrostí. Přečetl jsem, ale další díl určitě nekoupím. Bude to první kniha, kterou věnuju do veřejné knihovny.

21.04.2016 1 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Knihu jsem si pořídil proto, že Silo se mi docela líbilo. (Dal jsem mu 4 hvězdičky) Ale..
No, jsem na 280 straně a nechápu, co se děje. Buď jsem totálně zblbnul já, nebo autor. Přečetl jsem toho už hodně, ale tolik vomáčky kolem děje na 3 stránky jsem ještě nikdy nazažil. Tak možná změnim po dočtení, ale možná to nedokážu. A co už vůbec nechápu, že to většina hodnotí kladně, protože většinou se s většinou v hodnocení shodnu. Asi bude chyba ve mě.
Donutil jsem se nakonec knihu dočíst. Kdyby byla o silu 17, tak bych dal možná až 3 hvězdičky, ale nechci být vulgární, ale něco tak hloupého jsem už dlouho nečetl. Stupidní zápletky, průhledné od začátku až do konce, zmatené bez hlavy a paty, rozvláčné, nečtivé, nezajímavé, nicnevysvětlující a nic nepřinášející, hloupé. Na rádoby chytré žvásty fakt nejsem zvědavej. Podle mě napsáno jen pro peníze. Chybí absolutně příběh, napětí, nějaká záhada k vyřešení. Všichni se chovají jako parta idiotů a absolutně nechápu, proč.
Na závěr, moc děkuji delfin32, že nejsem v názoru sám.

09.04.2016 1 z 5