Vetřelec vs. Predátor - Armagedon

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve vesmíru zuří nelítostná bouře a nad osudem celého lidstva se stahují čím dál temnější mraky. Ani spojenectví s mocnou a tajemnou rasou predátorů možná nebude stačit na odvrácení dlouho plánované pomsty, diktované záští skupiny, která si říká Rozlícení. Její invazní síly zahájily rozhodující útok na Sféru lidí a postupují do jejího srdce, k planetě Zemi. Jsou neúnavné, nezastavitelné, nesmiřitelné a disponují nepřemožitelnou zbraní, nejděsivějšími tvory v celém vesmíru – obávanými xenomorfy! Zdá se, že budoucnost lidstva spočívá v rukou androida jménem Liliya… * Vetřelec vs. Predátor – Armagedon je závěrečný díl trilogie navazující na filmový, komiksový, knižní a herní vesmír mimozemských monster – vetřelců a predátorů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289791/big_vetrelec-vs-predator-armageddon-Y88-289791.jpg 4.275
Série:

Bouře ve vesmíru 3.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Sci-fi

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Alien vs. Predator: Armageddon, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Vetřelec vs. Predátor - Armagedon

Juri81
14.05.2019

Taková vesmírná červená knihovna. Zcela zbytečná a laciná trilogie. Ale tak přinesla škváru, a o to tady přece v hlavní řadě jde, ne?

Ronnie68
24.03.2019

Opět .. nebylo to vůbec špatné čtení ... ale bavil mě více ten první díl ...


T800
06.01.2019

Já vůbec netuším, kolik představivosti v sobě má Tim Lebbon, ale z jeho knih mě běhá mráz po zádech. Vidím, že tento člověk dokáže své vize a představi dovést do dokonalosti. Celá série Bouře ve Vesmíru je perfektní a stamne se z ní kult. Vlastně, oprava, Vetřelci a Predátoři už kultem jsou několik desetiletí :-)

čuřil
02.01.2019

Přiznám se, zavládlo takové - spíše zklamání.
Bylo to takové to vyvrcholení trilogie, ale...
Čekal jsem něco nového a hlavně, že se bude více jednat o těch Predátorech a jejich rase atd. Válka, boje a vše kolem se spíše točilo kolem lidí a jejich "SFÉRY".
Takže zůstávám u 3, snad příště

trudoš
25.10.2018

Rozlícení pronikli do Sféry lidí jako pověstný nůž máslem, vytvarujete-li si tedy máslo do podoby ledviny a nůž do ní zabodnete pěkně zezadu. Armády ochočených vetřelců ničí vše živé na vesmírných stanicích, i na kolonizovaných planetách a konec lidstva je prakticky za humny. Naděje na přežití jsou minimální, i kdyby se na hrdiny pro jednou usmálo štěstí. S největší pravděpodobností by to totiž byl jen škleb s trojtečkovým zaměřovačem na líci...
Vyvrcholení trilogie Bouře ve vesmíru přináší přesně tu žeň, v jakou fanoušci doufali. První půlka je možná trochu stereotypní ve vší té popisované zkáze, jak se však blíží finální střet a zápletka začne nabývat konkrétní podoby, všechny dosud zahrané fintičky konečně zaklapnou na své místo. Velkým plusem je pak absence dvousetstránkové dohry alá Návrat krále. Tim Lebbon chlapsky vyřeší podstatné a konec. Což automaticky dává prostor dalším románům, protože ten středověk, do kterého autor lidstvo uvrtal, nabízí nepřeberné možnosti krvavé zábavy.

Azmodan
29.09.2018

V prvním díle jsem byl rád, že se někdo nesnažil vysvětlik původ vetřelců. V druhém jsem si povzdechl, že někdo nechtěl to samé udělat s predátory. No a ve třetím mi vyloženě vadilo, že to někdo neudělal s tajemnou rasou jejíž přeživším jedincem je zázrak. Tohle zahalení do tajemna v mých očích degradovalo celou serii vysloveně na ne příliš zajímavé mlácení se tří ras a i když mě první dvě knihy bavili ta třetí pro mě byla zbytečná. Nic nového a ani nečekaného se nekonalo. Nekdo vyhrál, někdo jiný umřel a prostor mezi těmito dvěma body je vyplněn nekonečným a mnohdy beznadějným bojem lidí proti válečným biologických "strojům" v podobě vetřelců. A to mě trošku mrzí, protože potenciál na velkou, překvapivou a zajímavou myšlenku tam rozhodně je! Za mě mírné sklamání....
Pokud ale serii (stejně jako třeba ShamanElder, příspěvek podemnou) srovnám s filmem musím být nadšen tím, že aspon zde se to nezaseklo na mrtvém bodě a příběh není vycucaný z prstu jen proto, aby se prodalo o jednu knihu víc. Nejsem si však jist, jestli mi zrovna tohle má stačit k tomu, abych celou serii knih doporučil a byl z ní nadšený...

ShamanElder
26.07.2018

Opět, Tim Lebbon dokázal skoro nemožné. Tam, kde se filmová série totálně zasekla a začala se vracet zpět nesmyslným filmem Covenat, mistr Lebbon nám sem z hlouby vesmíru poslal čiré zlo. Zlo tak dokonalé a tak vžité, že jen snad samo peklo by se nebálo.
Dokonce i nejmenovaná filmová společnost prohlásila, že by klidně podle Lebbonových knih natočila jeden film ročně. Tak na co kurva čekáte!!!!!

Senua
20.12.2017

Na závěrečný díl jsem se těšila a byla jsem zvědavá, jak se s ním autor vypořádá. Zvlášť když i druhý díl se mu povedl... Tim Lebbon nezklamal.
Děj je nadupaný akcí. Je to masakr. Doslova. Lepší výraz jsou už snad jen jatka. Zaplavila mě v tu chvíli beznaděj a stejně se cítili i hrdinové. Vetřelčí jednotky jsou jedna ohromná smršť a když dostanete jednoho, dalších deset nastoupí na jeho místo. Z těchto pasáží mi bylo hodně smutno, protože vidíte, že nemají zkrátka vůbec žádnou naději a ani predátoří prvek moc nepomáhá celou situaci zvrátit. A taková nálada panovala na všech frontách. Co mě ale fascinovalo, je technologie Rozlícených. Tady mě hodně mrzí, že některé informace autor nerozpracoval víc. Technologie je to úžasná a troše historie o záhadných civilizacích se nebráním. Na druhou stranu autora chápu, že se do toho nepouštěl, ale štve mě to. Jako kdyby se bál, že tím něco zkazí a tak radši napíše, že se o záhadné civilizaci mnoho neví (něco málo autor řekne, ale ne tolik, aby to uspokojilo mou zvědavost). Což je v tomto případě vážně škoda.
Vygradování děje se mi líbilo. Hodně věcí se seběhlo ve finále rychle, ale to už tak bývá. Závěr nebyl úplně předvídatelný, autor měl více možností, jak to celé zakončit. Ale je pravda, že v některé varianty jsem doufala více než v jiné.

1