Vetřelec vs. Predátor - Armagedon

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve vesmíru zuří nelítostná bouře a nad osudem celého lidstva se stahují čím dál temnější mraky. Ani spojenectví s mocnou a tajemnou rasou predátorů možná nebude stačit na odvrácení dlouho plánované pomsty, diktované záští skupiny, která si říká Rozlícení. Její invazní síly zahájily rozhodující útok na Sféru lidí a postupují do jejího srdce, k planetě Zemi. Jsou neúnavné, nezastavitelné, nesmiřitelné a disponují nepřemožitelnou zbraní, nejděsivějšími tvory v celém vesmíru – obávanými xenomorfy! Zdá se, že budoucnost lidstva spočívá v rukou androida jménem Liliya… * Vetřelec vs. Predátor – Armagedon je závěrečný díl trilogie navazující na filmový, komiksový, knižní a herní vesmír mimozemských monster – vetřelců a predátorů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289791/big_vetrelec-vs-predator-armageddon-Y88-289791.jpg 4.280
Série:

Bouře ve vesmíru 3.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Sci-fi

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Alien vs. Predator: Armageddon, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Vetřelec vs. Predátor - Armagedon

Juri81
14.05.2019

Taková vesmírná červená knihovna. Zcela zbytečná a laciná trilogie. Ale tak přinesla škváru, a o to tady přece v hlavní řadě jde, ne?

Ronnie68
24.03.2019

Opět .. nebylo to vůbec špatné čtení ... ale bavil mě více ten první díl ...


T800
06.01.2019

Já vůbec netuším, kolik představivosti v sobě má Tim Lebbon, ale z jeho knih mě běhá mráz po zádech. Vidím, že tento člověk dokáže své vize a představi dovést do dokonalosti. Celá série Bouře ve Vesmíru je perfektní a stamne se z ní kult. Vlastně, oprava, Vetřelci a Predátoři už kultem jsou několik desetiletí :-)

čuřil
02.01.2019

Přiznám se, zavládlo takové - spíše zklamání.
Bylo to takové to vyvrcholení trilogie, ale...
Čekal jsem něco nového a hlavně, že se bude více jednat o těch Predátorech a jejich rase atd. Válka, boje a vše kolem se spíše točilo kolem lidí a jejich "SFÉRY".
Takže zůstávám u 3, snad příště

trudoš
25.10.2018

Rozlícení pronikli do Sféry lidí jako pověstný nůž máslem, vytvarujete-li si tedy máslo do podoby ledviny a nůž do ní zabodnete pěkně zezadu. Armády ochočených vetřelců ničí vše živé na vesmírných stanicích, i na kolonizovaných planetách a konec lidstva je prakticky za humny. Naděje na přežití jsou minimální, i kdyby se na hrdiny pro jednou usmálo štěstí. S největší pravděpodobností by to totiž byl jen škleb s trojtečkovým zaměřovačem na líci...
Vyvrcholení trilogie Bouře ve vesmíru přináší přesně tu žeň, v jakou fanoušci doufali. První půlka je možná trochu stereotypní ve vší té popisované zkáze, jak se však blíží finální střet a zápletka začne nabývat konkrétní podoby, všechny dosud zahrané fintičky konečně zaklapnou na své místo. Velkým plusem je pak absence dvousetstránkové dohry alá Návrat krále. Tim Lebbon chlapsky vyřeší podstatné a konec. Což automaticky dává prostor dalším románům, protože ten středověk, do kterého autor lidstvo uvrtal, nabízí nepřeberné možnosti krvavé zábavy.

Azmodan
29.09.2018

V prvním díle jsem byl rád, že se někdo nesnažil vysvětlik původ vetřelců. V druhém jsem si povzdechl, že někdo nechtěl to samé udělat s predátory. No a ve třetím mi vyloženě vadilo, že to někdo neudělal s tajemnou rasou jejíž přeživším jedincem je zázrak. Tohle zahalení do tajemna v mých očích degradovalo celou serii vysloveně na ne příliš zajímavé mlácení se tří ras a i když mě první dvě knihy bavili ta třetí pro mě byla zbytečná. Nic nového a ani nečekaného se nekonalo. Nekdo vyhrál, někdo jiný umřel a prostor mezi těmito dvěma body je vyplněn nekonečným a mnohdy beznadějným bojem lidí proti válečným biologických "strojům" v podobě vetřelců. A to mě trošku mrzí, protože potenciál na velkou, překvapivou a zajímavou myšlenku tam rozhodně je! Za mě mírné sklamání....
Pokud ale serii (stejně jako třeba ShamanElder, příspěvek podemnou) srovnám s filmem musím být nadšen tím, že aspon zde se to nezaseklo na mrtvém bodě a příběh není vycucaný z prstu jen proto, aby se prodalo o jednu knihu víc. Nejsem si však jist, jestli mi zrovna tohle má stačit k tomu, abych celou serii knih doporučil a byl z ní nadšený...

ShamanElder
26.07.2018

Opět, Tim Lebbon dokázal skoro nemožné. Tam, kde se filmová série totálně zasekla a začala se vracet zpět nesmyslným filmem Covenat, mistr Lebbon nám sem z hlouby vesmíru poslal čiré zlo. Zlo tak dokonalé a tak vžité, že jen snad samo peklo by se nebálo.
Dokonce i nejmenovaná filmová společnost prohlásila, že by klidně podle Lebbonových knih natočila jeden film ročně. Tak na co kurva čekáte!!!!!

yaoiyuri
13.08.2017

No… tahle série mě nenadchla. Do posledního dílu jsem se začetla až v druhé polovině, a i tak to nebylo žádné terno. Celé to na mě působí jako tvorba někoho, kdo se neobtěžoval načíst a nakoukat to, co už bylo předtím, a hraje si s celým „vesmírem“ podle svého.

Čekala jsem vetřelce a predátory a dostala jsem hlavně lidi, Rozlícené a androidy – navíc mi chyběla nějaké neohrožené testosteronem nabušená mužská postava, která by výrazně zasáhla do děje, těch ženských tam na mě bylo už trochu moc.
Lebbon nedokázal využít téměř nic, co tohle universum nabízí, a hlavně se nedrží původní mytologie. Chyběly mi odkazy na původní díla, stále netuším jak a jestli vůbec tohle zapadá do původního „světa“ tvořeného filmy, komiksy i staršími knihami.

Nelíbilo se mi ztvárnění predátorů, dost často je autor vykreslil jako tupé násilnické tvory, kterým jde jen o zabíjení – myslím, že jako vyspělá rasa dokáží rozlišovat mezi zábavou lovu a totální válkou, ve které se o trofeje nehraje. Chyběl mi jejich pohled na celý konflikt i na lidstvo jako takový.
Nevím, proč si jako hlavní reprezentantky rasy vybral dvě „ženy“ (dosud jsem se s predátorkou setkala jen v jediném komiksu), když vůbec nenastínil, jak se liší od „mužů“, které přece jen známe o něco lépe. Podobně jako vůbec nevysvětlil nic ohledně jejich klanů (ani se nezmínil, že by příslušníci různých klanů měli na čelech a maskách vypálené různé značky), vůdců, technologií… ničeho. Zdálo se mi, že si na to netroufá a „zbaběle“ to okecává přes lidské postavy ve stylu „nevěřím predátorům“, „nikdy je nepochopíme“, „netuším, na co myslí“, i když mohl využít toho, co před ním stvořil třeba Steve Perry.

U vetřelců mi chybělo opravdové hnízdo, královna, facehuggeři a oběti… ono tajemné, plíživé nebezpečí v temnotě. Pořád jsem čekala, že tak nevyzpytatelné entity, se svým podrobitelům vymknou kontrole.
Problémem je i samotný způsob vyprávění – velké množství pohledů mnoha postav, které jsou však velmi povrchní a mnohdy bez nějaké hlubší spojitosti i výrazného vlivu na hlavní dějovou linku. Autor měl buď navýšit počet stran a jednotlivé kapitoly více propracovat nebo se vykašlat na tolik postav a věnovat se jen pár, ale mnohem podrobněji.

Konec příběh uzavřel, ale vzhledem k dírám a spoustě nevysvětlených věcí, si můžeme domýšlet, jak to mohlo pokračovat (tuším, že z každého „obyčejného“ vetřelce se při vhodných podmínkách může stát královna, takže po zničení androidů mohlo být na obsazených světech opravdu veselo).

1