Bunburistka Bunburistka komentáře u knih

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Velmi zajímavý námět a popravdě musím říct, že jsem se vůbec nenudila. Všem doporučuji. :)

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Krátká povídka, která nějak extra nezaujme, ale také neurazí.

16.02.2014 2 z 5

Paní Láryfáry Paní Láryfáry Betty MacDonald

Musím souhlasit s předešlými komentáři, Je to úžasná knížka, kterou sem četla jako malá. Vtipná s nádhernými vymyšlenými slovy. Určitě si ji schovám pro své děti, vřele doporučuji :)

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Nádherné balady nad kterými se občas tají dech. Moc se mi líbí krásné verše a tajemno, kterými jsou tyto balady obemknuty. Všem doporučuji :)

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Na tuto knihu jsem narazila úplnou náhodou. Nevěděla jsem co od ní čekat a musím říct, že mě velice bavila. Krásné oddychové čtení, jako jedna z mála knih ve mě "cosi " krásného zanechala a určitě se k ní znovu vrátím. Doporučuji :)

16.02.2014 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Jsem opravdu moc ráda, že jsem si tuto knihu přečetla. Zaslouží si čestné místo v mé sbírce. Hned mě vtáhla do děje a už nepustila, ačkoliv jsem dost stránek nevěděla, jakým směrem se kniha bude ubírat. Nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Děj je velice napínavý. Moc ráda si přečtu další díl !

15.02.2014 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Výborné

03.02.2020 5 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

opravdu skvělá série, díl od dílu lepší :)

04.03.2016 4 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Opravdu jeden z mála výtvarníků, na kterého nedám dopustit, celou jeho tvorbu mám opravdu moc ráda a ani této malé knížečce není co vytknout. Všem ji doporučuji ! :)

13.08.2014 4 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Krásný, vtipný sarkasmus a napínavý děj. Musím říct, že jsem se u knížky bavila. Dávám 3,5 hvězdičky.
A stoprocentně si přečtu další díly :)

06.06.2014 3 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Opravdu přesvědčivě popsaný vývoj Charlieho.
Knížka se mi moc líbila a nedokážu říct, který Charlie mi byl sympatičtější, protože oba dva, hloupý i chytrý, tvořili pouze jednu jedinou lidskou bytost a to pak soudit nejde. Určitě se ke knížce znovu vrátím, protože mi celý příběh a převážně Charlie přirostl k srdci. Všem doporučuji !

07.05.2014 5 z 5

Kurtizána a samuraj Kurtizána a samuraj Lesley Downer

Určitě je tato knížka zajímavá jak z pohledu historie, tak i z pohledu fiktivních postav. Kdyby to bylo možné, hodnotila bych 3.5, takhle musím dát pouze tři. Přesto všem tuhle knížku doporučuji ! :)

10.03.2014 3 z 5

Arthur a Minimojové Arthur a Minimojové Luc Besson

Také jsem tuto knihu četla jako malá a moc se mi líbila :)

17.02.2014 3 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Dílo mě nijak zvlášť nezaujalo, ale ani neurazilo. Přečíst se dalo, jazyk nebyl nijak krkolomný, děj občas plynul pomalu, ale zase byl občas někdy i vtipný.

Dracula Dracula Bram Stoker

Výborná klasika :)

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Tak podle mě naprosto zbytečně dlouhá knížka. Nejdůležitější a nejzvratnější je v ní převážně konec, ke kterému spěje opravdu, ale opravdu velice pomalu.

16.02.2014 2 z 5

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Nemám slov. Nej nej nej ! tohle si prostě musíte přečíst ! :)

16.02.2014 5 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Třetí díl mě opravdu moc bavil, s chutí se pustím do dalšího. Doporučuji :)

16.02.2014 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Zcela upřímně se přiznám, že mě sexuální scény v knize začaly opravdu nudit. Většinou se všechno opakuje a nic nového se neděje. Neustálé opakování mě poměrně odrazovalo, přesto jsem knihu dočetla do konce.

16.02.2014 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Musím říct, že jsem prvně nevěděla do čeho jdu. Na rozdíl od jiných knížek jsem se začetla opravdu lehce, děj ubíhal...prostě oddychové čtení.