Arthur a Minimojové

Arthur a Minimojové https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9794/bmid_arthur-a-minimojove-xh6-9794.jpg 4 38 14

Arthur série

Arthurova babička má přijít o dům, ve kterém chlapec trávil každé prázdniny. Arthur přemýšlí, jak by babičce pomohl. V dědečkově knihovně nalezne starý cestopis a vzkaz. To ho přivede na cestu minimojů, kteří, pokud se dostane do jejich říše, mohou vše zachránit.

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Alpress

Arhur et les Minimoyes , 2002

Luigi1
12.05.2021 5 z 5

U této knihy jsem se vůbec nenudil,naopak moc se líbila.

ComicGuy899
22.04.2020 4 z 5

Milé detské fantasy napísané scenáristom a režisérom jej celovečernej adaptácie.

Ak ste si film zamilovali, potom budete radi aj za túto skromnejšiu knižnú verziu.
Jedna z mála kníh podľa filmu, ktorá prináša aj niečo iné a nové ako len ploché prevedenie filmu do knihy.

Pán Luc Besson ukázal, že nie je len shopným filmárom ale i solidným spisovateľom.

Kto by povedal, že človek, ktorý natočil Brutálnu Nikitu príde s niečim takýmto :)

Strážkyně-žab
30.04.2019 4 z 5

Velice poutavá kniha plná dobrodružství! Užívám si hlavně vtipné scény s princeznou Selénií a její pýchou :D

Ran
04.03.2017 4 z 5

Je to čtivá knížka a svět minimojů a dobrodružství, která tam Arthur zažil byla hezká.

trudoš
29.01.2017 3 z 5

Francouzský režisér Luc Besson se tentokrát pustil do nejtěžšího z uměleckých řemesel - literatury pro děti. Práce je to nevděčná, protože malí čtenáři nejen že neodpouštějí, ale navíc jsou to ty nejkrutější smějící se bestie, co můžete na světě potkat. Anebo si je možná pletu s lidožravými pygmeji, vždycky jsem v tom měl tak trochu NHL.
Dobrodružství Arthura a minimojů, ač jsem se tomu srovnání chtěl od začátku vyhnout, připomíná ze všeho nejvíc filmový scénář. Příběh je vyprávěn v přítomném čase a celou dobu máte pocit, že události sledujete zpoza kamery. Tomu dopomáhají jak dějové střihy, tak akční tempo. Vzdušné souboje, překotné pády a rychlé jízdy, to vše ve stylu filmu Pátý element, ovšem v kulisách snímků jako je Život brouka či Mravenec Z. I proto si myslím, že filmové zpracování nakonec přinese větší zábavu než románová podoba, už jen kvůli vizuálnímu prožitku. Ono to špatné v základu není, ale chybí tomu emoce, které by z toho dělaly něco víc, než pouhý sled nápaditých scén.

BroDan
15.02.2016 3 z 5

Knihu som čítal ako malý chlapec, bola to vlastne prvá kniha, ktorú som si sám kúpil. Keď si teraz vyplňujem a hodnotím, čo som už čítal, nie som s istý, koľko bodov tomu mám dať. Predsa len je to kniha (rozprávka) pre deti, a ak by som jej vtedy dal tak 4*, a teraz 2*, tak spravím kompromis a dám 3*. Inak je to veľmi zaujímavá kniha, no skôr pre deti. Ja som si to už ako dieťa predstavoval viac na štýl high fantasy plnej bojov a podobne, takže úplne iné, ako to bolo sfilmované.

Roselunda 1928
28.07.2015 3 z 5

Jako hodně z vás jsem znala film. Když mi tahle kniha už poněkolikáté padla do oka v knihovně, řekla jsem si: "Proč ne?"
Bylo to teda celé příšerně naivní. Arthur se zvlášť na začátku choval, jako by mu nebylo deset, ale o pár let míň. A jako minimoj se zase choval úplně jinak.... A... prostě, nebylo tam nic, z čeho bych si sedla překvapením. Byla to i celkem nuda. Celou dobu jsem přemýšlela, proč si vlastně tohle vysloužilo filmové zpracování.
Líbil se mi ale nápad, spíš určený pro mladší čtenáře, než jsem já, ale celkem hezký. Taky se mi líbilo, jak se princezna Selénie chovala ke konci. Zdálo se mi, že za tu dobu dospěla (aspoň trošku :D). Konec taky hezký, snaží se čtenáře nalákat na další díl. A nakonec, minimojové jsou prostě úžasná stvořeníčka.

Bunburistka
17.02.2014 3 z 5

Také jsem tuto knihu četla jako malá a moc se mi líbila :)

háňa54
25.11.2013 5 z 5

Knihu jsem četla už jako malá a stále se mi líbí. Je to určité hezčí než film.

kackadoli
25.11.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Nikdy jsem se u ni nenudila. Doporučuji.

Amber
31.05.2013 3 z 5

Jako malé holce se mi tato kniha opravdu velice líbila a přečetla jsem jí skoro jedním dechem. Vzpomínková.

Maica
04.02.2013 3 z 5

Docela hezké povídání, rozhodně lepší než film. Líbí se mi představa světa minimojů. A taky cestování do jejich říše.

Lenka Žofka
13.11.2012 3 z 5

Narazila jsem na to úplně náhodou když jsem procházela v knihovně oddělením pro děti a tam na mě koukal tenhle vlasatý skřítek....pohádky mám dodnes ráda, tak proč ne :) Myslím, že až jednou budu mít děti, tak jim to k přečtení určitě dám :)

TessDragon
17.09.2012 3 z 5

Arthur a Minimojové!Prvně jsem viděla film,a byl super.Takže jsem si pořídila knížku.Nebyla špatná,jen to možná nebyl úplně můj styl.Knížku bych doporučila dětem kolem 6-10 let.Je plná dobrodružství.Oblíbila jsem si Arthura,Selénii i jejího bratříčka ;D

Luc Besson
francouzská, 1959