buldozer5 buldozer5 komentáře u knih

Já jsem s knihou spokojený. Ano, sice nepatří do typických Kingovek, po kterých si necháváte přes noc rozsvícenou lampičku, ale tady se hlavně musí ocenit, jakým zajímavým stylem vyprávění autor knihu zpracoval, že mě čtení po celou dobu bavilo, i když se děj odehrával převážně jen v lese, kterým bloudí ztracená holčička.
Myslím si, že leckterý autor by nedokázal knihu napsat tak, aby vás po chvíli neomrzela. Ale King je zkrátka King.

20.03.2018 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Kniha mě nijak neoslnila. U příběhů s podobným žánrem mám rád, když děj rychle ubíhá a pořád se tam něco děje. Což se o téhle knize říct nedá.

11.03.2018 2 z 5

Velice zvláštní kniha, která ve mně během čtení vzbuzovala smíšené pocity. Většinu času mě příběh bavil, někdy jsem dokonce narazil na pasáže, které mě dokázaly rozesmát. Trochu mě sice nudily kapitoly zabývající se Allanovým mladím, ale ty do knihy zkrátka patří a mnoho čtenářů je jistě ocení. Starému Allanovi jsem musel prostě fandit, i když vyváděl plno lumpáren. Taky se mi líbilo, jak v knize autor zmiňuje důležité historické události. Takže já jsem s knihou spokojený, jednu hvězdičku ubírám jen za ty nezáživné pasáže.

09.03.2018 4 z 5

Já, Jůtuber Já, Jůtuber Tereza Hodanová

Moje pocity k této „knize" přesně vystihuje její hodnocení. Docela mě rozesmálo, když jsem zjistil, že ji někdo zařadil mezi žánry naučné litaratury. To jako fakt? :D Kdybych uvažoval o tom, že bych někdy začal natáčet na YouTube, spíš by mě to díky tomuhle odradilo. Ale jednu hvězdičku si to za Pedra zaslouží. Ten mi z tohoto seznamu připadá nejrozumnější.

05.03.2018 1 z 5

Od knihy jsem očekával úplně něco jiného. Sliboval jsem si od ní děj plný situací, do kterých se může dostat každý otec, kdežto tyhle příhody byly těžko uvěřitelné. Abych to shrnul, takhle se dle mého názoru nechová moderní ,fotr', ale v některých případech bych to spíš srovnal s jednáním šílence. ***

02.03.2018 3 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Dobře, tak tenhle silný příběh mě opravdu chytl za srdce. Už dlouho jsem nečetl knihu, u které jsem se tak moc netěšil na konec. Vychutnával jsem si opravdu každičký řádek.
Sice se autor na několika místech opakoval, ale to celému příběhu dodávala ještě lepší atmosféru. Prostě skvělé zakončení, fandím vám, Jamesi a Bobe :)

22.02.2018 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Protože mi všichni tuhle knihu tak doporučovali, očekával jsem od ní, že mě ihned vtáhne do děje, ztotožním se s hlavními postavami a nebudu ji moct odložit, jak mě zaujme. Možná proto mě tak zklamala... Velký podíl na tom přidává i to, že zkrátka nejsem na ruskou literaturu zvyklý a nejvíc vyhledávám knihy od amerických a českých spisovatelů. Postavy mně přišly takové nevýrazné, ničím zajímavé, a příšery, které obyvatele metra ohrožují, mě taky moc neoslnily a noční můry z nich mít nebudu. Další díly se v blízké době číst nechystám.

16.02.2018 3 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Než začnu se samotným hodnocením, musím tu zmínit jednu věc-nemám rád kočky!
Na knihu jsem v knihovně narazil úplně náhodou, a protože jsem si nevybral nic jiného, půjčil jsem si ji. A víte co? Nelituju toho. Kniha mě hrozně dojala, cením si autorovu odvahu, že dokázal otevřeně psát o své temné minulosti a taky samozřejmě jeho lásku ke zvířatům. Takže i přesto, že kočky opravdu moc nemusím a mám mnohem radši psy, kniha mě naprosto uchvátila a díky ní jsem si ke kočkám vybudoval lepší vztah.

13.02.2018 5 z 5

Hustej internet Hustej internet Lucie Seifertová

Super knížka, která zábavnou a vtipnou formou poučí děti a mládež, jak se správně chovat na internetu.

11.02.2018 5 z 5

Cesta pustinou Cesta pustinou Emmy Laybourne

Podařené zakončení celé série. Postavy prožívají svoje dobrodružství zase na úplně jiném místě, takže mě čtení bavilo, pořád se tam něco dělo a konec mi přišel opravdu dojemný.

09.02.2018 5 z 5

Nebe v plamenech Nebe v plamenech Emmy Laybourne

Dle mého názoru se pokračování prvního dílu povedlo mnohem víc. Děj se odehrává i na jiném místě než je obchoďák, což považuju za velký plus, protože celá parta pohromadě už mě omrzela, jak spolu nevycházeli a místo, aby řešili případný konec světa, jim větší starosti dělalo, kdo s kým bude chodit. V druhém díle se toho přihodilo mnohem víc, děj mi přišel napínavější a víc propracovanější a konec autorka vymyslela tak, že jsem zadržoval dech, jak to dopadne. Takže já jsem spokojený a hned si letím do knihovny vypůjčit třetí díl.

08.02.2018 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Narozdíl od jiných knih od Kinga je tahle útlá, takže jsem ji zvládnul přečíst za jeden den. Líbila se mi, děj mě celou dobu udržoval v napětí, jen ten konec byl podle mě celkem přehnaný.

05.02.2018 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Proč?! Proč musí King jednu dějovou linku roztahovat na X stran? Kniha by se mi četla mnohem lépe, kdyby se vyhnul těm nudným pasážím. Jinak ale podle mě patří k těm povedenějším od mistra hororů.

05.02.2018 3 z 5

Držkou na rohožce Držkou na rohožce Ivona Březinová

Další kniha od Ivony Březinové zabývající se zajímavým tématem jako je odchod z dětského domova. Děj je dobře propracovaný, jako to platí i u podobných knih od této autorky, jen mi celkem vadilo chování hlavní postavy. Vím, že se to konkrétně u Tonyho dá pochopit, když velkou část svého života strávil v dětském domově, ale mně se víc líbí knížky, ve kterých mám chuť hrdinovi příběhu fandit, což se bohužel o tomhle říct nedá. Takže do hodnocení dávám čtyři hvězdičky.

05.02.2018 4 z 5

Hon na přístavního žraloka Hon na přístavního žraloka Thomas Brezina

I když je kniha určená spíš pro mladší čtenáře, nemohl jsem se od ní odtrhnout, jak jsem se rychle ponořil do děje. Autor ji vypracoval do sebemenšího detailu, všechno do sebe zapadalo a postavy jednaly tak, jak bych jednal i já, takže jsem se do nich dokázal lehce vžít. Za mě určitě pět hvězdiček :)

03.02.2018 5 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Nevím, knihy od pana Foglara si vždycky rád přečtu, ale tahle mě nijak neoslnila. Nedokázal jsem se do ní začíst a když už mě to začalo trochu bavit, byl konec.

02.02.2018 3 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Tak tohle mě fakt bavilo. Knížka se čte rychle, autor pokaždé perfektně vystihne situace, do kterých se může každý otec dostat a k tomu všemu nechybí i humor, který mě dokonce několikrát rozesmál. Takže za mě naprostá spokojenost.

01.02.2018 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Ne, opět špatná trefa. Když jsem se vypravil do knihovny vybrat si nějakou Kingovku na čtení, přemýšlel jsem, která by mě mohla zaujmout. Po zkušenostech s To jsem tedy sáhl po trochu tenčí knize, protože jsem si myslel, že v ní nenarazím na nějaké nudné pasáže. Ale to jsem se mýlil. A když jsem se konečně těmi nezáživnými částmi prokousal, dočkal jsem se děje, který mě vůbec nebavil...

29.01.2018 2 z 5

Básník v báglu Básník v báglu Ivona Březinová

Chápu, že se nám autorka snažila přiblížit Máchovu tvorbu, což se jí i docela povedlo, ale celkově mi kniha nic nepřinesla. Příběh je vlastně jenom o tom, jak se tři holky vypráví na výlet po Máchových stopách a potkají partu kluků, se kterými se potom sblíží. Nic pořádně zajímavého se tam ale nestalo, a když už to vypadalo, že se děj začíná rozjíždět, autorka tu napínavou část odbyla na jednu stránku a příběh se nezáživně ubíral dál.

26.01.2018 3 z 5

Krev příšery Krev příšery Robert Lawrence Stine

Další povedený kousek ze série Husí kůže. Hrozně mě ale mrzí, že už u nás nevychází nové díly, vždyť Stine jich napsal víc než sto.

25.01.2018 5 z 5