BUBINA1971 BUBINA1971 komentáře u knih

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Kniha mě bohužel nijak neoslovila ani nezaujala.

04.10.2015 1 z 5

Madam X: Můj nechvalně známý život Madam X: Můj nechvalně známý život Kate Manning

Musím přiznat, že jsem netušila, že mě kniha tak neuvěřitelně chytne od začátku až do konce. Dramatický život Axie Muldoonové-Jonesové alias madam DeBeausacq autorka vylíčila naprosto skvěle. Doporučuji

20.09.2015 5 z 5

Lazarovy ženy Lazarovy ženy Marina Lvovna Stěpnova

Výborný román, od začátku do konce. Pro mě velké překvapení od současné ruské spisovatelky. Doporučuji

14.07.2015 5 z 5

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

Výborná kniha. Pro mě strhující děj, naprosto originální. Krásné slovní obraty. A řekla bych, že i překlad je výtečný. Doporučuji.

03.06.2015 5 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Opravdu zajímavá kniha. Některé příběhy byly hodně drsné, některé k pousmání.

18.05.2015 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Nějak mě to nechytlo. Nuda a zase nuda.

05.05.2015 2 z 5

Vysněný život Ernesta G. Vysněný život Ernesta G. Jean-Michel Guenassia

Jean-Michel Guenassia je výborný vypravěč. Prostě umí. Zas jeden výborný kousek v knihovně. To jsem si rochňala - parádní počteníčko. Už se těším na jeho další knihu Stoprocentní riziko.

12.04.2015 5 z 5

Tak tahle kniha mě dostala. Tenhle příběh neslupnete jako malinu. Postupně dozrává, jako víno. Michel Marini a členové Klubu nenapravitelných optimistů mi byli společníky skoro tři týdny - opravdu milými společníky. Pravdou je, že v paměti je budu mít hodně dlouho. Ne-li napořád. Vynikající román. Doporučuji.

21.03.2015 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Opravdu skvělá kniha. Zaujaly mě osudy lidí, kteří přišli o své domovy při stavbě Temelína. Doporučuji k přečtení.

26.02.2015 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Tak zase jedna z mých top knih. Smutný, ale skvěle propracovaný příběh. Trochu mi připomíná knihu Smolný rok od Joshilyn Jackson. A epilog pravdivý -
Nikdo z nás nemá tušení, jakými všemožnými směry se naše životy mohly ubírat a možná i ubírat měly. Nejspíš je to jen dobře. Některá tajemství by měla zůstat tajemstvím navěky. Můžete se zeptat Pandory. Doporučuji k přečtení.

14.02.2015 5 z 5

Přezrálé moruše Přezrálé moruše Jana Klimečková

Popravdě řečeno, čekala jsem od této knihy něco víc. Sice hodnověrně popisuje dobu za vlády komunistů, ale hlavní hrdinka mi zrovna dvakrát sympatická nebyla. Její trochu víc promiskuitní styl života mě nenadchl. A na konci už nešlo ani o příběh, ale o strmý vzestup kariéry hlavní postavy románu.

10.02.2015 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Opravdu velmi zajímavá kniha. Nezvyklé téma, které vás nutí číst a přemýšlet. Nebo přemýšlet a číst. Opět top v mé knihovně . Doporučuji k přečtení.

25.01.2015 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Tak na tuhle knihu jsem se těšila od chvíle, kdy jsem zjistila, že konečně bude vydána. A upřímně řečeno - bylo na co se těšit. Čtete a čtete, opravdu cítíte smrad londýnských slumů, vůni levandule. Slyšíte zvuky projíždějících drožek (nebo droček...), šustění vznešených rób. A Sugar-s tou jste takřka ve dne v noci. Člověku se skoro zdá, že je jednou z postav románu. Krásné a opravdové. Díky pane Fabere, díky pane Janiši.

17.01.2015 5 z 5

Zlaté rybky Zlaté rybky Valja Stýblová

Z počátku trošku nudná,ale to v žádném případě neubírá knize na kvalitě.Nechybí humor,nadsázka.Četla jsem ji už podruhé.Valja Stýblová dokáže opravdu mistrně psát romány z lékařského prostředí.

28.12.2014 4 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Tak zase další přečtená kniha od Hany Marie Körnerové.Příjemné počteníčko,ač chvilkami smutné.Doporučuji.

16.12.2014 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Takový jsme byli.Čtivá knížka,takovej relax.

04.12.2014 5 z 5

Dívky z Montmartru Dívky z Montmartru Cathy Marie Buchanan

La Belle Époque -Paříž na sklonku 19.století.Příběh sester van Goethemových, které navštěvovaly taneční školu při pařížské opeře. Nádherný příběh podle skutečných faktů. Jsem naprosto unešena, nádherná kniha.

27.11.2014 5 z 5

Rajská zahrada Rajská zahrada Ernest Hemingway

Kateřina byla rozpolcená osobnost.Měla potřebu si Davida neustále podmaňovat,manipulovat s ním.Do toho poznali Maritu,která Davida ctila jako spisovatele,fandila mu.Zvláštní.Líbila se mi.

15.11.2014 3 z 5

Lék na smutek Lék na smutek Táňa Keleová-Vasilková

Smutný příběh s happyendem.

02.11.2014 4 z 5

Čtvrtky v parku Čtvrtky v parku Hilary Boyd

Knížka se mi moc líbila.Jemný příběh o rozchodu a setkání ženy ve zralém věku.

26.10.2014 5 z 5