BUBINA1971 BUBINA1971 komentáře u knih

Říše letního měsíce: Vzestup a pád národa Komančů Říše letního měsíce: Vzestup a pád národa Komančů S. C. Gwynne

Velmi zajímavá kniha. Doporučuji

25.04.2019 5 z 5

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Kniha mě opět nezklamala. Moje oblíbené období konec 19. století. Stejně jako v knize Platící hosté nečekaný vývoj děje. Super. Doporučuji.

20.02.2019 5 z 5

Mademoiselle Victorine Mademoiselle Victorine Debra Finerman

Kniha se mi líbila. 19.století, Francie, malíři a jejich modelky mám ráda.

25.03.2018 4 z 5

Šlechtična Šlechtična Pat van Beirs

Knižka se mi moc líbila. Svižné čtení, doporučuji.

18.02.2018 5 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Moc se mi líbila. Jen bych podotkla, že chvilkama děj připomínal spíše pohádku. Tak přímočaré a jednoduché to v životě, a tím spíš Romů, určitě není.

30.09.2017 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Napínavá kniha od začátku do konce. Doporučuji

15.03.2017 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, i když Sinuhet je stejně top. Doporučuji

08.02.2017 5 z 5

Ptáci bez křídel Ptáci bez křídel Louis De Bernières

Knihu jsem četla dlouho , o to víc jsem ten strašlivý osud a těžký život obyvatel Eskibahçe prožívala. Hluboce mě zasáhla. Výborný překlad Viktora Janiše. Doporučuji k přečtení

20.11.2016 5 z 5

Můj táta Josef Lada Můj táta Josef Lada Alena Ladová

Moc pěkná kniha o malíři Josefu Ladovi. Při ní jsem se i zasmála. Prima počtení. Doporučuji

29.08.2016 5 z 5

Čas žen Čas žen Jelena Čižova

Zajímavá kniha. Těch knih o životě Rusů moc není. Doporučuji

18.08.2016 4 z 5

Rozhoupaný dech Rozhoupaný dech Herta Müller

Jako v knize Nížiny, tak i tady mě dostalo umění spisovatelky zhmotnit pocity a atmosféru tentokrát v ruském gulagu. Pozoruhodná četba.

28.05.2016 4 z 5

Proroci z fjordu Věčnosti Proroci z fjordu Věčnosti Kim Leine

Vynikající román, tak nevšední. Pro mě opravdu silný literární zážitek.

02.05.2016 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Číst tuhle knížku byl pro mě nervydrásající zážitek. Válka dělá z lidí bestie. A to platí stále. Doporučovala bych ji jako povinnou četbu pro středoškoláky, pokud už není.

28.03.2016 5 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Nádherný příběh o nenaplněné lásce, válce a životě na Kefalonii. Knihu jsem si opravdu užila. Parádní překlad od Viktora Janiše. Doporučuji

11.03.2016 5 z 5

Platící hosté Platící hosté Sarah Waters

Ač literatura s touto tématikou není moje parketa, jsou Platící hosté vyjímkou. Kniha naprosto originální a plná překvapení. Velice dobře se mi četla. Doporučuji

09.02.2016 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Napínavá od začátku do konce. A pořád jsem věřila, že se Agnes podaří zachránit..... Doporučuji

22.01.2016 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová fakt umí. Kniha se čte lehce, opravdu pěkně napsaná.

09.01.2016 5 z 5

Nefertiti Nefertiti Philipp Vandenberg

Úžasná kniha. Po přečtení Egypťana Sinuheta jsem tak nějak prahla po dalších informacích ze starověkého Egypta. A myslím, že Nefertiti to neskončilo.

03.01.2016 5 z 5

O čertovi O čertovi Pavel Čech

Čteme ji s malou vnučkou pořád dokola a je jí úplně posedlá. :-)

28.12.2015 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari