BUBINA1971 BUBINA1971 komentáře u knih

Rudovláska Kejle Rudovláska Kejle Isaac Bashevis Singer

Děj téhle knihy má spád. Moc se mi líbila. Kejle, bývalá prostitutka. Její manžel Jarme, podvodník Kulhavý Max, Bunem- Kejlin milenec i ostatní.Tak perfektně vykreslené postavy. Spisovatel jim doslova vdechl život. Surový, ničím nepřikrášlený.

19.02.2022 5 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Povídky o vzpomínkách, o životě i k zamyšlení.

15.02.2022 4 z 5

Mormonka Mormonka Carolyn Jessop

Neskutečný fanatismus. Ze začátku jsem si říkala proč se prostě Carolyn nesebere a neodejde. Pak jsem pochopila. Tam venku je pro lidi z této komunity neznámé a cizí prostředí. Děs.

08.02.2022 4 z 5

Šoša Šoša Isaac Bashevis Singer

Velmi čtivá kniha. Od Singera moje druhá a určitě ne poslední. Doporučuji.

03.02.2022 5 z 5

Hladový lán Hladový lán Andrew Michael Hurley

Děsivý příběh. Přiznám se, že jsem četla jen ve dne. Stále totiž jen odhadujeme co bylo a nebylo. O to víc mě zaskočilo, jak kniha skončila. I přesto za mě dobrý.

08.11.2021 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Je to až neuvěřitelné, co všechno se může skrývat za touhou být dobrou, či nejlepší. Miřenka Čechová poodhalila temnou stránku světa umění.

08.11.2021 4 z 5

Dcery čarodějného vrchu Dcery čarodějného vrchu Mary Sharratt

Pro mě velmi čtivá kniha. Z období procesů z tzv. čarodějnicemi to byla moje první. Taková bezmoc a nespravedlnost.

29.12.2020 5 z 5

Tess z d'Urbervillů Tess z d'Urbervillů Thomas Hardy

Ta holka, ta Tess měla fakt smůlu. A tak jsem jí fandila. Škoda. Ráda jsem tě poznala.....

23.10.2020 5 z 5

Sestry Makiokovy Sestry Makiokovy Džuničiró Tanizaki

Uf ...To byla objemná kniha. Jak počtem stránek, tak i obsahově. Doslova jsem se prokousávala textem, ale pak mi opravdu zachutnal. ❤️Úžasná....

29.09.2020 5 z 5

Byla jednou jedna řeka Byla jednou jedna řeka Diane Setterfield

Ta kniha mě naprosto dostala. Úžasný skoro pohádkový příběh z viktoriánské Anglie. Knihy z tohoto období miluju. A tahle se fakt povedla. Nevěříte ?

31.07.2020 5 z 5

Rodina Moskatova Rodina Moskatova Isaac Bashevis Singer

Kniha se mi moc líbila. Dokonalá sonda do předválečné židovské komunity a do rozvětvené rodiny Moskatů.

08.07.2020 5 z 5

Ztroskotání: Příběh trosečníka z pobřeží Mexického zálivu (1527–1536) Ztroskotání: Příběh trosečníka z pobřeží Mexického zálivu (1527–1536) Álvar Núñez Cabeza de Vaca

Zajímavá kniha o objevování Ameriky.

24.05.2020 4 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Hrůza, děs. Nemohla jsem ani usnout, jak autor vylíčil děsy a běsy v Čachticích.

31.03.2020 5 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Tenhle román nebyl zdaleka tak dobrý, jako Platící hosté nebo Zlodějka. Nevím, něco mu zkrátka chybělo.

29.02.2020 4 z 5

Údolí úžasu Údolí úžasu Amy Tan

Kniha se mi líbila, mám ráda knihy z prostředí Dálného východu. Z kraje poněkud zdlouhavá, ale to jí nikterak neubírá na čtivosti.

07.01.2020 4 z 5

Padněte na kolena Padněte na kolena Ann-Marie MacDonald

Prokletá rodina Piperových. Strhující rodinná saga. Naprosto mě tahle knížka uchvátila.

25.11.2019 5 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Tak tahle knížka mě naprosto dostala.Zápletka a děj super. Malinko mi připomněla Agnes od Hannah Kentové.

25.10.2019 5 z 5

Vídeňské nokturno Vídeňské nokturno Vivien Shotwell

Krásná kniha. Anna Storeová, ve skutečnosti Nancy Storeová opravdu žila. A snad doopravdy mezi ní a Mozartem bylo nějaké pouto.❤️

09.06.2019 5 z 5

Manželky a konkubíny Manželky a konkubíny Su Tchung

Kniha byla pro mě čtivá. První povídka Manželky a konkubíny byla ještě z doby před revolucí. Ta se mě asi líbila nejvíc. Další dvě už jsou z období těsně před a za revoluce. Syrové, kruté.

09.05.2019 4 z 5

Mladá nevesta Mladá nevesta Alessandro Baricco

Zajímavý styl. Osoby bez jména, příběh zvláštní. Určitě si přečtu něco dalšího od Baricca.

29.04.2019 4 z 5