Padněte na kolena

Formou takřka klasické epické ságy se rozehrává temný, ale hluboce působivý příběh rodiny Piperových, plný postupně odhalovaných šokujících tajemství, vedoucích k jednomu z nejpřekvapivějších rozuzlení, jaká lze najít v próze dvacátého století. "Příběh o rodinných tajemstvích, hluboko pohřbených událostech, vzpomínkách a pohnutkách, které činí z lidských vztahů takřka neproniknutelnou záhadu" ..... hvězda současné literatury se zápletkou hodnou Victora Huga“...četba s dráždivým odhalováním pravdy připomíná nekonečné loupání cibule – včetně nezbytných slz“ Vancouver Sun...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/183590/padnete-na-kolena-183590.jpg 4.575
Vydáno:, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Kniha Padněte na kolena

Alizon

Desive, nepochopitelne, komplikovane. Prvni dve "knihy" me hned vtahly do deje a ja cetla s napetim co bude dal. Po smrti jedne z hlavnich postav jsem nechapala, o cem chce autorka psat na tolika zbyvajicich stranach, cekala jsem ze se dej bude vyvijet nekam jinam a najednou ...? Nasledujici cast me tak trochu nudila, vypraveni mi prislo rozvlacne a porad jsem cekala kdy "padnu na kolena". No a ono to prislo ... pomalu, polehoucku, do stredu deje se dostava Frances a ja mela chut (jak uz tu nekdo pise) stridave ji obejmout a profackovat. V tehle knize je tolik zmaru, slozitych vztahu a destruktivni lasky, stastne jsou snad jen vedlejsi postavy. A potom prisla posledni cast, denik Kathleen a ja pochopila. Nevim nad kterym osudem se mi chtelo plakat vic. Nektere drobne vytky bych v knize mela, jiste casti by mohly byt zkraceny, jine naopak vice rozvedeny. Nekdy mi dramaticky styl vypraveni a neprime naznaky (vzpominky Frances na "krest miminek", kdyz ctenar stejne "vi", tak nac to drama) prisli az prehnane, ale celkove je to kniha, ktere mi z mysli jen tak nevymizi. Jsem rada, ze jsem se k ni v ramci ctenarske vyzvy dostala.

Taťka Hraboš

Jedna z nejkrásnějších a současně nejhroznějších knih, co jsem kdy četl. Strhující vyprávění plné postav, které (téměř všechny) mají své tajené, temné stránky, nutící je až k hrůzným činům, jež děj zamotávají důmyslně jako výbornou detektivku. Emocionálně velmi vyčerpávající četba – ale jednoznačně stojí za to se do ní pustit.

deirdre

Jeden z najstrhujúcejších románov, aký som kedy čítala. Akoby vyskladaný z obrázkov, hrôzostrašných aj nádherných, postupne odkrývajúcich históriu jednej rodiny, ako aj osobnú históriu každej jednej postavy, aj s jej najhlbšími myšlienkami a túžbami, tajomstvami, nie hocijakými vinami a zápasmi. A ten jazyk! Padla som na kolená... Celé dobre!

allyce
25.10.2018

Také jsem padla na kolena, bylo to těžké čtení, časté popisy a vzletná dlouhá přirovnání jsem cítila jako brzdu, odvádějící mě od podstaty příběhu, který si mě vzal celou. Rodinná sága o bolesti, beznaději i naději, vnitřních démonech, touze a smíření.

ZÓNA
11.03.2018

Po celých 400 stran textu mi tento román přišel složitý. Překombinovaný. Na úzké ploše přespříliš informací a osudů postav. Posledních 150 stran byla agónie, smršť, znechucení, odpor a především smutek.
Smutek z víry, z otcovství, z nevinnosti a lásky. V knize není špetka radosti, byť se některé postavy snaží...
Přestože dávám nejvyšší hodnocení, dovolil bych si podotknout, že kniha by na svůj obsah měla být objemnější, mohla by být vícedílná a prospělo by to její kvalitě. MacDonaldová je mistryní popisu a zde svoje umění zbytečně upozaďuje nad tempem příběhu.
V některých závěrečných pasážích románu mi bylo až nevolno, netuším, kde tato autorka bere látku pro svoje příběhy.
Román má krásné postavy, dech beroucí závěr a rozmanitost dějů, které se nedají jen tak snadno napsat. Retrospektivní závěr knihy čtenáře umlčí definitivně. Prostě jen zaklapnete knihu a padnete na kolena...

simviki
16.01.2018

Ze začátku jsem měla pocit , že jde o nějakou nudnou rodinou ságu, ale postupně, jak děti vyrůstají , děj se rozbíhá čím dál rychleji a začne se zaplétat do překvapivých kliček a uzlů. Výsledkem je nádherný, i když děsivý příběh velké lásky, zoufalství i falešného sebeobětování. Nic nám není naservírovano syrově a drsně na talíři přímo před nos, ale autorka nás promyšlenými náznaky a kroky vede k pravdě. Při čtení románu jsem si vzpomněla na knihu Jak namalovat ptáčka, Chatrč nebo Malé ženy,
i když tyhle hrdinky se jim zdaleka nepodobají.

Gregorie
07.06.2017

Byla jsem uchvácena!!! Jedna z nejkrásnějších knich co jsem četla! Drsný ale krásný příběh. Krásný jazyk. Hltala jsem každou stránku a v závěru brečela.

ajla5
27.11.2016

Tři hvězdičky za tu hrůzu, kterou postavy v knize musely prožít. Takové bezpráví! Tak smutnou knihu jsem nečetla od Owena Meanyho.

Ann-Marie MacDonald

Ann-Marie MacDonald