Padněte na kolena

Formou takřka klasické epické ságy se rozehrává temný, ale hluboce působivý příběh rodiny Piperových, plný postupně odhalovaných šokujících tajemství, vedoucích k jednomu z nejpřekvapivějších rozuzlení, jaká lze najít v próze dvacátého století. "Příběh o rodinných tajemstvích, hluboko pohřbených událostech, vzpomínkách a pohnutkách, které činí z lidských vztahů takřka neproniknutelnou záhadu" ..... hvězda současné literatury se zápletkou hodnou Victora Huga“...četba s dráždivým odhalováním pravdy připomíná nekonečné loupání cibule – včetně nezbytných slz“ Vancouver Sun...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183590/padnete-na-kolena-183590.jpg 4.4101

Vydáno: , NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Fall on Your Knees, 1996

Kniha Padněte na kolena

Katka2382

Nooooooo,tak to tedy byla jízda.Něco takového jsem opravdu nečekala.Styl psaní mi hodně připomínal Steinbecka,konkrétně Na východ od ráje.
Kniha se četla uplně sama a jen opravdu nerada jsem ji odkládala a věnovala se jiným činnostem.
Rozhodně doporučuji k přečtení.
Už mám v knihově zamuvenou Kam létají vrány.
Autorka je rozhodně Paní spisovatelka.

Ver777

Pokud mne někdo osloví s otázkou: "Půjč mi nějakou dobrou knížku". Téměř vždy sáhnu po této knize.
Silný příběh...rodina vám toho může tolik dát, ale i tolik vzít a udělat z vás člověka, kterým byste možná nikdy nebyli, kdybyste vyrůstali s někým jiným.

Zuzulet15
02.12.2020

Sila tejto knihy spočíva nielen v príbehu, ktorý je stavaný na ťažkých témach, ale hlavne v spôsobe vyrozprávania. Toto je tak skvelo napísané, že mi občas bolo ozaj tažko na duši..

růžestolistá
17.09.2020

Silný příběh, v němž je sice mnohé odhadnutelné, ale stejně vás nakonec dostane. Protože přijde něco, co vůbec nečekáte. A najdete tu lásku i nenávist, vášeň i lhostejnost, souznění i zatracení.

Elisa220
14.06.2020

Startovní čára života - rodina. Jak vás sváže, jaké vzorce chování do vás vetkne, dovolíte si vzdorovat? Podrobíte se?
Děsivé a nádherné čtení. Nehledám v románu dokonalost, hledám tam duši, nechávám se omotávat nití vyprávění a nechávám se pohltit. Jak krásné je mít sourozence, jak těžké jsou některé vztahy. Viď Mercedes? Kam nás může posunout nebo i odbočit víra. Ano já jsem padla na kolena, protože tak nádherný román o těžkosti žití, aby člověk pohledal.

micha-ella
22.05.2020

Když jsem dočetla tuhle knížku, měla jsem chuť jí otočit a číst znovu. Nevím, jestli kvůli pochopení toho, co se pochopit nedalo nebo pro krásu a výstižnost jazyka nebo kvůli nevyjasněným místům a nepravděpodobným situacím (například putování Lili, to množství vaření a jídla vzhledem k příjmům rodiny, a kolik že měřila Rosie?...) Je to dlouhý a nahuštěný román takové síly, že mi připadal jak nabitý samopal - tak možná, ale až po nějakém čase, přece jen znovu smáčknu spoušť.

BUBINA1971
25.11.2019

Prokletá rodina Piperových. Strhující rodinná saga. Naprosto mě tahle knížka uchvátila.

lucie.8
24.10.2019

Začalo to slibně, ale asi od poloviny se mi děj neuvěřitelně vlekl. Převládaly nudné pasáže a když se stalo něco zásadního, odbylo se to vždy jen v pár větách. Z hlavních postav mi k srdci taky nikdo nepřirostl.
Zpětně (cca po měsíci) když na knihu vzpomínám, vybaví se mi hlavně řeči o náboženství.