BUBINA1971 BUBINA1971 komentáře u knih

Gejša Gejša Arthur Golden

Dočteno!Jedním slovem prostě nádhera.U mě tato kniha změnila pohled na gejši,a celkově na Japonsko.Hodně mi přiblížila i japonskou kulturu a zvyky.I slzu jsem uronila.Ach Sajuri,jsem ráda,že se ti splnil Tvůj sen.

15.02.2014 5 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Knížka se mi moc líbila.Kronika jedné rodiny popisuje období v rozmezí před 1.světovou válkou až po současnost.Pěkně napsáno.

27.01.2014 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Pokračování knihy Prosím vás,sestřičko.A hlavně životních peripetií hlavních postav-zdravotní sestřičky Sylvy a doktora Oldřicha Fišera.Kniha je čtivá,moc se mi líbila.

12.01.2014 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Další kniha od paní Körnerové mě opět nezklamala .Pěkný příběh začínající zdravotní sestry ze 70 let.

02.01.2014 5 z 5

Doktorka Doktorka Ota Dub

Celkem čtivá kniha z lékařského prostředí.

29.12.2013 3 z 5

Nevěra Nevěra Valja Stýblová

Kniha o tom,že i pouhá žárlivost může způsobit rodinnou tragédii.

03.11.2013 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Pěkný silný příběh,nemohla jsem se od knížky odtrhnout.

26.10.2013 5 z 5

Ukradený život Ukradený život Renée Villancher

Knížka je čtivá.Jak naivita a zamilovanost mladý holky pokazí celý život.

30.09.2013 4 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Prima čtení.Moc se mi líbí spisovatelčin styl a humor.

08.06.2013 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Knížka perfektní .Co s sebou nese manželství lidí z dvou kulturně i nábožensky odlišných zemí.Strhující příběh-doporučuju.

07.04.2013 5 z 5

Za trest a za odměnu Za trest a za odměnu Anna Zonová

Pěkná knížka.Ten název sedí-Za trest a za odměnu.Jedna rodina je odsunuta do pohraničí ,dalo by se říct za odměnu.Rodina Rusínů.A ta druhá za trest,po procesech v 50 letech.

03.04.2013 4 z 5

Vzpomínání v bílém Vzpomínání v bílém Jiří Pejša

Pěkná kniha-Doktor lidumil zrekapituloval celý svůj život.Někdy úsměvné,jindy smutné vzpomínky na svou doktorskou praxi.Nejvíc se mi líbila kapitola kapitola 5 ze vzpomínek na praxi na Šumavě.Paní Ditrichová byla porodní bába a neuměla dobře česky-,,Fotr?Ten patl f válse.Muty?Umšela hnet po ny.Chvalapanbuh."To poslední mělo znamenat bohužel.A to vyznání nakonec i slzu jsem uronila.

21.03.2013 4 z 5

Gymnázium Gymnázium Václav Budinský

Knihu jsem si koupila,když jsem si přečetla recenze někde na internetu.Já osobně jsem se zasmála jednou jedinkrát,viz výňatek z knihy str.8-Jindy spolužačka Zajíčková drze a vytrvale odmlouvala.Češtinářka ji potrestala poznámkou,,Je hubatá".Vyžadovala ovšem podpis přísného otce,neboť věděla,že si to doma s hříšnicí srovná.Druhý den podpis kontrolovala a dostala šok,neboť pod poznámkou bylo těžkou havířskou rukou připsáno:,,To má po mámě,ztřískal jsem je obě!" Toť vše,ale nemůžu odrazovat ostatní čtenáře.

12.03.2013

Posedlost Posedlost Peter James

Velmi napínavá a tajemná kniha,přečetla jsem ji na jeden zátah.

12.03.2013 4 z 5

A-Z encyklopedie zahradních rostlin A-Z encyklopedie zahradních rostlin Christopher Brickell

Krásná publikace.Pro mě,milovnici květin a vášnivou pěstitelku,nekonečná studnice vědění.Kniha obsahuje ohromnou spoustu všech druhů rostlin.Opravdu doporučuji.

28.02.2013 5 z 5

Císařská vojna se sultánem a jiné pohádky na motivy lidových písní Císařská vojna se sultánem a jiné pohádky na motivy lidových písní Václav Čtvrtek (p)

Tuhle knížku pohádek jsem měla jako malá holka,zbožňovala jsem ji.Musela jsem si ji pořídit do knihovny,má tam čestné místo...

20.02.2013

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Krásné čtení,barvitě popsaná krásná příroda Šumavy.Petr a Ludmila-oba studovaní lidé,se rozhodnou vzdát se všech lákadel velkoměsta a odstěhují se do zapadlého koutu Šumavy.Chtějí tady vybudovat horský hotel v domě po Němcích.Po velkých nesnázích se jim to nakonec podaří.

06.02.2013 4 z 5

Český román Český román Olga Scheinpflugová

Krásný příběh.Laskavě a s láskou napsaný.

05.04.2012 5 z 5

Penzion pro svobodné dámy Penzion pro svobodné dámy Josef Frais

Moc hezky napsaná knížka,čtivá.

18.02.2012 4 z 5

Něco za něco Něco za něco Markéta Dočekalová

Kniha mne ihned chytla a už nepustila.Čtivá,dobré téma a zajímavý děj.

14.01.2012 5 z 5