Penzion pro svobodné dámy

Psychologický román z prostředí ženské ubytovny v Praze. Hlavní hrdinkou je taxikářka, která na svých cestách noční Prahou prožívá nejrůznější příhody a setkává se s různými typy lidí. Ona sama by však ráda vyměnila svou nezávislost za normální štěstí ve dvou. Stejně však jako její spolubydlící ani ona nenalézá partnera, který by jí vysvobodil z její osamělosti...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/101286/penzion-pro-svobodne-101286.jpg 4.224
Romány, Literatura česká
Vydáno, Adonai

Kniha Penzion pro svobodné dámy

Andi
09.05.2018

Minulý rok, 2017, byl jeden z bodů Knížní výzvy zde - Děj, který se odehrává v Praze. Většina lidí, stejně tak jako já, jsem sáhla po knize Patrika Hartla, no kdybych věděla, že se děj v téhle knížce v Praze odehrává taky, byla bych čtení Malého pražského erotikonu ušetřena.
Tohle je mnohem lepší příběh, mnohem vtipnější a tak celkově jsem se u tohoto čtení více bavila.

Jihorka
26.09.2014

Kniha se mi velmi dobře četla, až na ojedinělé pasáže úvah v podání vypravěče. V dnešní době zajímavá sonda do života žen-singles v 80.letech. Dobový socialismus jsem vůbec nepostřehla (s výjimkou doslovu, ten jsem nedala, byť jsem se snažila). Strasti a obavy nezadaných jsou evidentně nadčasové. Hlavní hrdinka působila vcelku sympaticky. Líbila se mi její ironie kombinovaná s upřímností k sobě samé. Pobavila. Doporučuji.

Márinka
19.04.2013

I za "totáče" žily "singl". Velmi dobré retro :)

Janamarie
19.02.2012

"Čekání na chvíli, která vše změní".

BUBINA1971
18.02.2012

Moc hezky napsaná knížka,čtivá.