A-Z encyklopedie zahradních rostlin

A-Z encyklopedie zahradních rostlin https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38081/a-z-encyklopedie-zahradnich-rostlin-38081.jpg 5 6 2

Obsáhlá, detailní a bohatě ilustrovaná encyklopedie s více než 15 500 abecedně seřazenými okrasnými rostlinami. Na své si přijdou jak ctitelé klasického sortimentu, tak i milovníci moderních a exotických rostlin, hledající novou inspiraci a zážitky. Je možno zde nalézt řadu zimovzdorných i choulostivých rostlin, exotické rody a druhy orchidejí, palem, stromových kapradin, množství druhů stromů, keřů, trvalek, sukulentů, cibulnatých a hlíznatých rostlin i letniček. V každé části knihy jsou druhy a odrůdy vybírány zejména ze zahradnického hlediska a velký důraz je kladen na praktické informace o jejich nárocích a uplatnění na zahradě či v interiéru. Každá rostlina, která je v této knize uvedena, bez ohledu na její původ, druh nebo pěstitelské podmínky je popsána tak, aby se čtenáři dostalo základní informace o tom, co je nutné pro její úspěšné pěstování. Jednotlivé popisy rodů a druhů byly detailně zpracovány mezinárodním týmem více než 60 specialistů. U každé rostliny je uveden její habitus, anatomie listů a květů, rozměry, geografický původ a otužilost. Popis rodů zahrnuje základní botanické charakteristiky, přirozená stanoviště, počet druhů, okrasné vlastnosti a základní pěstitelské požadavky, včetně odolnosti vůči chladu a nároky na řez. Předností knihy je snadné používání - rostliny jsou abecedně seřazeny podle botanického jména a na konci knihy je uveden rejstřík českých jmen. Bohatě ilustrovaná úvodní část a rozšířený významový slovník usnadní začátečníkům i pokročilým zahradníkům orientaci v textu a napomůže k rozšíření zahradnických vědomostí a pochopení základních botanických, taxonomických a pěstitelských informací Uvádí botanickou klasifikaci, anatomii rosltin, zásady pěstování venku a v interiérech, postupy při rozmnožování rostlin či jejich řezu a ošetřování a poskytuje základní informaci o každé uvedené skupině zahradnických rostlin, od stromů až po jemné kapradiny. Rostliny jsou zobrazeny - od překrásných detailů květů až po celistvé portréty stromů - na více než 6 000 kvalitních fotografií, vytvořených speciálně pro tuto encyklopedii. Fotografie jsou v textu úzce propojeny s popisem rostlin. Napomáhají tak pochopení variability celkového vzhledu rostlin, speciální vložené fotografické panely pak ukazují různorodost barev a tvarů květů. Názorná a poučná encyklopedie je nepostradatelným porůvodcem pro všechny zahradníky, až již začínající nebo pokročilé, stejně jako pro milovníky okrasných rostlin vůbec.... celý text

Literatura naučná , Zahrada

Vydáno: , Knižní klub

The RHS A-Z encyclopedia of garden plants , 2006

BUBINA1971
BUBINA1971
28.02.2013 5 z 5

Krásná publikace.Pro mě,milovnici květin a vášnivou pěstitelku,nekonečná studnice vědění.Kniha obsahuje ohromnou spoustu všech druhů rostlin.Opravdu doporučuji.

luci.lusa
luci.lusa
08.02.2013 5 z 5

Tato kniha je senzační, velice mi pomohla při studiu na vysoké škole zejména při studiu botaniky. Všeme studentům i zahradníkům doporučuji :-)

1999  80%Velká zahrádkářská encyklopedie
2008  100%A-Z encyklopedie zahradních rostlin
2000  100%Velká encyklopedie květin a okrasných rostlin
2012  100%Encyklopedie zahradničení
2005  0%Řez a tvarování dřevin

Kniha A-Z encyklopedie zahradních rostlin je v